Zgubienie prawka, wyjazd za granicę i punkty od policji

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez basior, Listopad 28, 2020.

1. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    709
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Za lekko ponad 3 tygodnie opuszczam UK na prawdopodobnie min rok ale żebym się do tego czasu nie nudził to lekko zagmatwaną sytuację sobie sprawiłem.
    Jakieś 2 tyg temu zgubiłem prawko, a na formularz D2 do wyrobienia nowego czekałem 10 dni. W międzyczasie przyplątał się liścik od policji za 38/30 na który musiałem odpowiadać dwukrotnie, po ponagleniu, bo za pierwszym razem poczta gdzieś zapodziała przesyłkę.
    Formularz do wyrobienia nowego prawka wysłałem kilka dni temu (z dostarczeniem na dzień następny) do DVLA, ale szczerze nie mam pojęcia czy coś z tego wyjdzie bo dołączyć trzeba w takiej sytuacji ID lub dokument o zbliżonym statusie, a paszportu z uwagi na dość bliski wyjazd wysłać nie mogłem, więc dołączyłem P45 z poprzedniego adresu plus prawko z również poprzednim adresem (tak wiem, trzeba było odesłać) - znalezione w trakcie szukania obecnego/zgubionego i krótki list wyjaśniający sytuację. Do tego nową fotkę bo poprzednia wygasa za niecałe 3 miesiące.
    Nie mam szczerze pojęcia jak DVLA rozpatrzy ten wniosek więc muszę zakładać, że do czasu wyjazdu nie będę posiadał plastiku i co za tym idzie nie mam co odesłać policji na ofertę 3pkt + 100f.
    Ma ktoś pojęcie jak to ugryźć by nie przerąbać sobie z tutejszym prawem i nie martwić się o zatrzymanie na granicy przy ew wjeździe do UK w przyszłości?

2. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    370
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    Kumpel wczoraj wysylal swoje prawko do dvla i powiedzieli mu, ze terminy na wszystko wydluzaja sie 2x, bo sa short staffed.

3. Nomad

Nomad Beztroski Posiadacz

Browary:
    155
    Miasto:
    London, H & I
    Motocykl:
    FXDB

Nie wiem jak odpowiedzieć na całość ale sam też miałem sytuację z tego typu zajściem. List od policji ponowiony a pierwszego nie dostałem. Również za prędkość i groźbą o punkty. Odpisałem im i nigdy nie dostałem odzewu. Nie zapłaciłem a o punktach nic nie wiem bo do dzisiejszego dnia jeżdżę na polskim prawku..
    Czytałem o tym trochę na forach i odkryłem, że jest to notoryczny problem (sam sprawdź) i doszedłem do wniosku, że albo odpuścili albo był to jakiś scam. Ostatecznie (być może) nabili mi punkty na numer identyfikacyjny, który zakładam już mam bo już nie pierwszy raz miałem za sobą dyskotekę z przydrożnych kamer i musiałem odbębnić swoje kursy kasujące wcześniej.

Nie ułatwiłeś sobie zadania, to na pewno ale wydaje mi się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Mam nadzieję, że znajdą się tu pomocnicy z większym doświadczeniem...
    Być może mogą i wystawić jakiś papier zastępczy oni lub ostatecznie postaraj się o prawko w PL przez tutejszą ambasadę, jeśli terminy mają lepsze.. jeśli tylko.
    Nie wiem gdzie się wybierasz ale jeśli do PL to przy pierwszej kontroli drogowej (w co szczerze wątpię na autostradzie) możesz zwyczajnie powiedzieć, że zgubiłeś podczas jazdy etc.
    Generalnie jest takie prawo, że bez posiadania przy sobie dokumentów ID/Paszport do Polski wjechałbyś nawet w przypadku "odbudowania" granic bo jesteś obywatelem tego kraju a skoro jest takie prawo do dokumentów podstawowych to na pewno można z tej sytuacji wyjść również bez kar w przypadku zgubienia prawka. Najlepiej dowiedz się na wszelki wypadek o dokument zastępczy/tymczasowy. Być może nawet na komisariacie pomogą Ci taki szybko uzyskać.

Jedno co mogę Ci doradzić z własnego doświadczenia. Nie ustawiaj się w rozmowach z nimi w roli ofiary a prawowitego obywatela, któremu te prawa i ichniejsze usługi się należą. Te służby z założenia pracują dla każdego z nas a nie my jesteśmy dla nich do wyżywy lub ignorowania

Powodzenia

#3 Nomad, Listopad 29, 2020
    Ostatnia edycja: Listopad 29, 2020
    CezaaR i basior lubią to.
  4. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    709
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    O ja pierd.... Właśnie sprawdziłem na stronie DVLA moje prawko i widzę, że dziś w systemie pojawił się nowy "Licence issue number" i do tego "Licence valid from 2 Dec 2020". FUCK YEAH!!!
    Ależ mi kamień z serca spadł, oby tylko w miarę szybko przyszło bym ekspresem na psy zdążył odesłać, najlepiej z kopertą zwrotną z przesyłką "next day".
    Przyznam szczerze, że nie wierzyłem, by wyrobili nowe na podstawie tego co im wysłałem, do tego dość szybko sprawa załatwiona, bo dostarczono formularz do nich w piątek, a we wtorek już w systemie.

Nomad i CezaaR lubią to.
  5. Nomad

Nomad Beztroski Posiadacz

Browary:
    155
    Miasto:
    London, H & I
    Motocykl:
    FXDB
    ... i wszyscy żyli długo i szczęśliwie :)

(koniec bajki)

6. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    709
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    A właśnie że nie koniec.
    Dziś listonosz przyniósł przesyłkę od jakiejś dobrej duszy która przysłała mi moje prawko, niestety już za późno bo jak już wspomniałem dzień po tym gdy nowy pojawiło się w systemie.
    No nic, pozostaje czekać na to nowe i w te pędy wysyłać je psom.
    --- Post updated ---
    Ok, prawko i p45 w osobnej kopercie już przyszło, rekord świata normalnie, chyba przesyłka z dostawą na dzień następny dała do zrozumienia, że sprawa pilna.
    Nic tylko teraz odesłać na psy ekspresem, pytanie mam jednak odnośnie tego - czy odsyłając na policję oni zatrzymują je, a DVLA musi nowy plastik wyrabiać? Bo nie uśmiechało by mi się takie coś zupełnie.

CezaaR lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!