Z lotu ptaka - drone UK

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez Buszek, Wrzesień 11, 2017.

1. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Siema

Pomyslalem ze mozna by zalozyc odzielny temat dla tych co sie troszke tym bawia. Dodawajcie zdjecia, miejsca, porady jak to ogarnac i czym latacie. Czy ktos juz robil CAA certyfikat? No i oczywiscie Stay Safe! :

Dronecode-page-002.jpg

Pomocne link:
    http://dronesafe.uk ,
    http://www.noflydrones.co.uk

Rejestracja drona i wyrobienie ID pilota:

https://register-drones.caa.co.uk/

--- Post updated ---

E1CAF6EE-8496-4DFF-9D6C-58D0517FB676.jpeg

New rules

On 31 December 2020 the UK moves to a new set of rules for unmanned aircraft. For many people the basic rules on their day-to-day flying won’t change but there are some important amendments that users need to be aware of.

The key elements of always keeping your drone in sight, not flying above 120m (400ft) and staying clear of airfield restricted areas (unless you have specific permission to use them) remain unchanged.

The new rules focus on the risk of the flight, based on the weight and type of the drone, and where it is being flown, to decide what you can do and whether you need a CAA authorisation for your flying.

This is a change from what we have currently where many of the requirements for needing permission are based on whether you are being paid to fly your drone, or if it has a camera fitted to it.

The new laws set out three categories of flying, and you must always operate within one of these.

Open- ‘basic flying’ which does not require an authorisation from the CAA;
    Specific- more complex operations, which require an operational authorisation;
    Certified- complex operations, which require the use of a certified UAS, operator, and a licenced remote pilot.

You can find details of these and other updates at www.caa.co.uk/drones

Authorisation from the CAA
    In most cases if you currently require a permission or exemption from the CAA for your flying, then its highly likely this will continue to be the case under the new rules. This is due to the rules on flying in proximity to people and overflight of congested areas rather than because you are making money from flying your drone. You can check when an authorisation is required and how to apply for one, in our publication at www.caa.co.uk/CAP722

Operators who hold a permission or exemption first issued before 31 December 2020 should note that, due to technical constraints, the requirement for their remote pilots to obtain a new Flyer ID set out in CAP 722 Annex B section B3.2.7.1 and B3.2.7.2 no longer applies. However, it is the responsibility of the operator to ensure that any remote pilot operating under their permission or exemption, is fully aware of the new regulations, and also holds a valid flyer ID.

Registration and flyer renewal
    Your operator registration needs to be renewed every year. If you still use the email address that you registered with, we will send through a reminder to renew. You can also do this directly via the registration system. You will be able to renew via the My registration portal 21 days before your Operator ID expires.

If you are an organisation, please make sure you are registered as an organisation rather than an individual. If you have already renewed as an individual, but operate as an organisation, then next time you renew please do so as an organisation. After next year, if you are an authorisation holder (in the Specific Category) your Operator ID must be in the same name as the Operational Authorisation.

Your current flyer ID lasts for three years, but the new test based on the new rules will last for five years. When you renew this you will be asked to conduct the test under the rules in place at the time.

Although the rules are changing there is no need to re do this now but we do recommend that you check out the new regulations so you can be sure you are complying with the law. You can see the new Drone and Model Aircraft Code at register-drones.caa.co.uk/drone-code

Drones under 250g
    Previously, if you flew drones under 250g then you didn’t need to register as an operator. Under the new rules from 31 December 2020 if your drone is under 250g and has a camera then you will need to register as an operator and renew this annually. The only exception to this is for drones which are toys. The law doesn’t require you to also obtain a flyer ID but we strongly recommend that you do. It is free and gives you an overview of the rules to keep your flying safe and legal.

#1 Buszek, Wrzesień 11, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 22, 2020
    Wowo, Pavelsky i CezaaR lubiąto.
  2. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1095
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Mozesz dokupic duzo akcesorii. Miedzy innymi oslonke taka plastikowa na kamerke. Nie mam drona, ale kolega ma pierdolca takze troche sie naogladalem tego. On juz grubo ponad £2k wydal na drona i duperele do niego. Plecak, google, zapasowe baterie itd itd. Musisz miec dobrego kompa zeby zrobic edycje filmiku w 4k.

3. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Kompa mysle ze mam ok, Mozes podpytac znajomego w czym przerabia filmy? odnosnie akcesorii to wlasnie zastanawiam sie nad oslonkami na smigla i ta przyslona na kamere.

Ja mam zestaw:
    drone
    kontroler
    ladowarka zwykla i samochodowa
    3x bateria
    przejsciowka na ladowanie z baterii telefonu
    hub do ladowania kilku baterii (ale to akurat jest do kitu bo laduje jedna i po naladowaniu jej dopiero przelacza)

I pelno tech kabli.

4. krytek

krytek Szalony Wulkanizator

Browary:
    720
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Ja kupilem na Hubsan H501S - dupy nie urywa wkoncu kosztowal ok 300 funtow (2 lata temu)

Wiem teraz ze za drona trzeba dac ok 1000 funtow aby byl spoko jednak - takim dronem naprawde godnym polecenia jest DJI MAVIK - rewelacja - kolega ma na potrzeby swojej firmy i bardzo chwali.

Szkoda ze jak kupowalem to nie bylo DJI MAVIK -pewnie bym sie decydowal.....

Pozdr

5. radomiro226

radomiro226 Beztroski Posiadacz

Browary:
    281
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    FAZER FZS 600
    Zapraszamy kogoś z dronem na "sundon"

- zero ograniczeń wysokości
    - fajne miejsce do po robienia ciekawych ujęć z góry
    - można ponagrywac z lotu ptaka jak się wspinamy na motorach pod jebitne górki
    - dużo miejsca do latania

Fajnie by było jak ktoś by nagrał nasze wyczyny z lotu ptaka :rolleyes:

Alex600, Sly, CezaaR and 1 other person like this.
  6. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four

Powiedz w którym miejscu dokładnie bo tam tez przez Luton lotnisko nie bardzo można w okolicy ;) jak opanuje sztukę latania i nagrywania to czemu nie
    IMG_1173.PNG

7. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2609
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Pujdziesz pierdziec w pasiaki Buszek
    Za terroryzm I erotomanizm

To jak opanujesz tego Concord^@ to juz mam biznes na wiosne dla Ciebie
    A sasiadki I studentki mozesz nagrywac:p?

draVska lubi to.
  8. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Ech drony... Fajna acz droga zabawka. Mój też się długo tym bawił. Zaczynal od jakiegoś gówienka a potem były coraz większe. Jeden z jego dronow kosztował nad grubo ponad 5 tysi i składał go sam.. ale to była taka krowa że ledwo się do bagażnika mieściła... A niedawno miał phantoma tego 4k... Chciał zrobić licencje ale w sumie ten pomysł nieco umarł... A szkoda bo mi osobiście podobały się filmy jakie robił. Pozdro

9. radomiro226

radomiro226 Beztroski Posiadacz

Browary:
    281
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    FAZER FZS 600
    Wrzuć w Google "upper sundon"

10. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    IMG_1174.PNG Nie wyglada tak zle, kompletnie czysto tylko słupy elektryczne ;) jak opanuje to z chęcią przyjadę dla zabawy coś nakręcić :)

CezaaR licencja to koszt ok 1k, na ta chwile moim zdaniem jak się jest świeżym to nie ma co nawet podchodzić. Mam plan na to wszystko jako druga robotę na przyszłość wiec jak poćwiczę to i tak za jakie czas myśle ze z 6 miesięcy spróbuje zrobić CAA certyfikat.

CezaaR lubi to.
  11. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    694
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    Podobnie jak Ty Buszek smigalem jak na razie 2 ladowania baterii czyli 2 sesje po 16 min. Kontrola telefonem dzieki aplikacji DJI , moj byl bez pilota-konsoli. Nie mam jeszcze zapasowych baterii, kart pamieci, etc .... wiec to poczatki zabawy. Ladowarka oczywiscie z gniazda mainsa - DC.

Latalem na ogrodzie (duzym), zeby chociaz obcykac jak czuly jest ekran I-phona na sterowanie przod/tyl, boki, gora/dol, 360 st obroty, etc........

Wczoraj gdzies uslyszalem (czym sie troche zesralem), ze wlasciciele SPARK-a powinni zaladowac nowe update-y do 1st of Sept, inaczej zaden wlasciciel SPARK-a nie bedzie w stanie latac swoim dronem. O co kaman bo nie wiem? Ktos cos slyszal?

IMG_3675.JPG

IMG_3685.JPG

IMG_3677.JPG

IMG_3680.JPG

IMG_3679.JPG

IMG_3678.JPG

12. orlik1981

orlik1981 Beztroski Posiadacz

Browary:
    34
    Miasto:
    sw
    Motocykl:
    w garażu
    Kato77 tu masz recenzje na temat spark (koles tez ma recenzje innych dronow )

Overwhelmed lubi to.
  13. Eski

Eski Szalony Wulkanizator

Browary:
    147
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Duzo mialem do czynienia z kopterami i modelami rc. Jak cos to moge cos doradzic i podpowiedziec.

14. cristiano2408

cristiano2408 Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Stansted
    Motocykl:
    Suzuki GSXR 750 K8
    Witam, mam dji phantom 4 od dwoch tygodni i wylatalem pare godzin. Mam pytanie odnosnie zasiegu po podaja ze ok 2500m a moj traci zasieg w lini prostej po okolo 600-700m i na ipad traci podglad z kamerki ? Uzywam ipad apple mini 4 i karte sandisk 64gb 100mb/s. Czy to jest normalne czy cos jest nie halo z dronem bo kupilem uzywke ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four

https://phantompilots.com/threads/h...mit-distance-not-altitude-but-distance.81974/

Zobacz ten temat na phantompilots, ja np wyłączyłem u siebie lokalizacje bo blisko lotniska kontroler nie pozwalał mi na start ;)

16. cristiano2408

cristiano2408 Kierowca Kosiarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Stansted
    Motocykl:
    Suzuki GSXR 750 K8
  17. bazi

bazi Beztroski Posiadacz

Browary:
    28
    Miasto:
    Maidstone
    Motocykl:
    GS 1200
    Mavic pro. Troche polatalem tu w polsce i we wloskich alpach. Zabawka zajebista i widoki fajne :)

18. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
  19. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    694
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    Widze Buszek zero zbednych ruchow, opanowanie ..... full profeska - well done.

20. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    No właśnie muszę ustawić pada pod siebie bo jak dla mnie zbyt czuły jeśli chodzi o kamerę i gimbala. A No i znalazłem kolejny minus.... Kamerujac z góry dochodzi do mnie ze mam coraz większe zakola japie.... :tearsofjoy::tearsofjoy:

Overwhelmed lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!