Yamaha Tenere 700

Temat na forum 'Off-Road/Supermoto/Adventure' rozpoczęty przez Bartosz, Wrzesień 2, 2020.

1. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    695
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Rob, w pewnej części kupiłem go oczami, ale największa część decyzji padła po jezdzie próbnej.
    Napiszę jeszcze raz - na papierze wygląda to blado, ale z tym silnikiem trzeba się przejechać.
    Jeśli cokolwiek mnie "oślepiło" przed zakupem, to będzie to 270 stopniowe wykorbienie i wyważenie motocykla... tylko, ze jeśli są to 3 rzeczy, które mi się spodobały, to chyba już nie można mówić o oślepieniu :)
    Dlatego tutaj tak agituję, żeby ewentualna osoba zainteresowana T7 przeglądająca ten topik nie była odstraszona, tylko koniecznie zrobiła jazdę próbną, bo porównywanie danych z harcore'ową i dużo droższą konkurencją a jazda na motocyklu to dwie różne rzeczy.

P.S
    W temacie moto - nie lubie crashbarów jak ciepłego piwa i spoconych kobiet, ale te czarne matowe plastiki nie wyglądają dobrze porysowane, więc się zastanawiam, czy kupić małe crashbary jak te od Givi:
    givi-TN2145-engine-guard-L.jpg

Czy raczej poczochrac te plastiki do końca a potem walnąć okleinę jakąś...
    Yamaha-5.jpg Yamaha-6.jpg Yamaha-Orange-Blue.jpg

Attached Files:

Rob lubi to.
  2. gabik

gabik Motorynek Kat

Browary:
    626
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    Moze walnij okleine to plastikow nie poczochrasz ;)

Wyslano z Bajkonura za pomoca sznura

Bartosz lubi to.
  3. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    4146
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Tyl motoru skutecznie ochronią racki pod kufry....gmole glupio wyglądają bez kilku par halogenow....do rackow przydaly by sie aluminiowe boxy..... virus ADV19 juz jest w twoich zylach ....to co na bałkany za rok? Jeszcze namiot i menaszki...wysoka szyba...;)....opony tkc80 wiadomo.

Zoba jakie boksiory ma kolezka
    https://www.ebay.co.uk/itm/203087127226

#63 komarecki, Wrzesień 7, 2020
    Ostatnia edycja: Wrzesień 7, 2020
    Hubertrs lubi to.
  4. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1102
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Komarecki mistrz

Sent from my SM-G986B using Tapatalk

5. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    4146
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Ja tak se zartuje ale jak pisalem na poczatku ...nie wiem czy to bartkowi odpowiada czy go uraza ale ja bym se taką tenere chyba kupil ...nie interesuje i nigdy nie interesowala mnie ilosc km malo tego nie mam zielonego pojecia ile km mają moje motory. Ja bym se kupil tenere na stanowisko wyprawowki . Wydaje mi sie dziwne ze bartek ją wybral skoro interesuje go co ktoras niedziele pojechac na poligon i to wszystko...nawet na waljie nie jezdzi...chyba ze nie mowi a jezdzi.
    ALE se kupil ce se kupil ma 18 lat niebe mowil ze robi zle mowie tylko ze mnie to zdziwilo. Tyle.
    Wracam do zartowania.

Wasal lubi to.
  6. Subby

Subby Beztroski Posiadacz

Browary:
    125
    Miasto:
    Londyn, Colliers Wood, CR4
    Motocykl:
    CB600F Hornet
    chlop zapomnial przestawic motor do zdjecia a kaluza coraz wieksza, ale to zdjecie chyba raczej do watku "KTM kontra zazdrosnicy" :D

7. Bartosz

Browary:
    695
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Komarecki, umknęło Ci chyba, że owszem - co którąś niedzielę na poligon, do tego sporadyczne green lane'y ale cała reszta na asfalcie, bez podróżowania, tak jak to robi 90% właścicieli szosowych motocykli, ot - pokręcić się po okolicy, polatać po fajnych winkielkach, tak jakby MT07, tylko że z możliwością wjazdu rekreacyjnego w teren.

Co do crashbarów to słuszna szydera - zasłużyłem i przyjmuję na klatę :) Ale niestety tylko KTM umie zaprojektowac moto tak, zeby można je było czochrać lekkimi glebami w terenie i nic nie dokupywać. Chociaż nie - Tenera 660 też taka była, ale miała dużo niemalowanych plastików.

A ty Wasal chodź no tutaj do wujka Bartka, zabiorę na winkielki i spiorę dupsko za te śmichy chichy. Czeaj ty, czeaj...

8. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1102
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Musimy sie ustawic a to ze mi dupe spierzesz to wiem

9. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    600
    Miasto:
    Nottingham / London
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX
    Nie wiem Bartku jak Ci gra ten silnik ze Scorpionem, ale w MT07 mialem dedykowane Akra i to brzmialo pieknie... poza tym to jest chyba naprawde niedoceniany silniczek z elasycznoscia ktorej malo kto spodziewa sie po rzedowej dwojce... Mialem CP2 w MT07, CP3 w MT09 i CP4 w MT10... kazdy z nich rewelacja... mnie Twoj zakup sie podoba... nie sluchaj tych starych ramoli... :)

Aaa i jak bedziesz ja oklejal, to poszukaj pomaranczowego schematu, powiedza Ci ze fajna owiewka i Cie do KTM klubu zaprosza... ;)

Bartosz lubi to.
  10. Bartosz

Browary:
    695
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Tak więc mały filmik jak to jezdzi po greenach... Jazda jak to mówią "w kopercie możliwości motocykla i motocyklisty" - po ostatniej glebie na poligonie jestem lekko ostudzony. Ale do takiej właśnie jazdy Tenera się nadaje - bez sportowych prędkości, ale też bez zamulania. Bez szukania limitów, ale w limicie umiejętności przeciętnego motocyklisty. Dla mnie wystarczy, dodając do tego piękne zachowanie na asfalcie (tego już na filmiku nie pokażę, bo nie umiem zamglić wskazań prędkościomierza) to jest git.

Na tym filmie ani razu nie dobiłem przodem ani tyłem.

dario, Mag147, miejski and 1 other person like this.
  11. Karol

Karol Beztroski Posiadacz

Browary:
    600
    Miasto:
    Nottingham / London
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000SX
    A nie mowilem, klej na pomaranczke i kazdy Ci powie "schönes österreichisches Motorrad"... :)

12. gabik

gabik Motorynek Kat

Browary:
    626
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    Procesgnilny [​IMG]

Wyslano z Bajkonura za pomoca sznura

Bartosz lubi to.
  13. Tiny

Tiny Beztroski Posiadacz

Browary:
    76
    Miasto:
    w sussex
    Motocykl:
    cbr 1000rr
    Ja już dawno oglądałem twórczość procesu gnilnego nadal masz tą Typer r?
    Na te winkielki fajna by była opcja się wybrać jakimś mini zlotem tylko dogranie tego może być ciut problematyczne pewnie...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Bartosz lubi to.
  14. miejski

miejski Beztroski Posiadacz

Browary:
    106
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Chopak se nowe moto kupił, pochwalił się zajebistymi jakościowo zdjęciami, wyraził swoją opinię co, jak i dlaczego, a tu taka gównoburza na ponad 70 postów. :confused: To tylko motocykl i jak mu nie spasi to sprzeda i kupi inny
    Bartek, nie staraj się nawet udowadniać swoich racji, bo niektórzy "keyboard warriors" widać wiedzą lepiej od Ciebie co chciałeś. Kupiłeś fajne moto, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach i jeździ równie dobrze, bo i "woźnica" nie najgorszy. No i ten Scorpion brzmi zajebiście.

Okleić tylko trzeba, bo znowu się porysuje. Przyczepności, gdzie trzeba życzę i do zobaczenia.

A jak Cię najdzie ochota na dalszą jazdem tym sprzętem to trochę wrażeń od Dave'a Lomaxa poniżej:

P.S. Mam nadzieję, że bark już lepiej...

#74 miejski, Wrzesień 7, 2020
    Ostatnia edycja: Wrzesień 7, 2020
    basior, Mag147 i Bartosz lubiąto.
  15. Bartosz

Browary:
    695
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Ta, Typer'ka jest i ma się dobrze, byłem w PL i znowu po winkielkach w górach sowich polatałem :)
    Ty z west sussex to można się zgrac na polatanie, tylko po 15stym, bo najechałem już 600 mil i mam pierwszy serwis zabookowany na 15/09. Znajdź mnie na FB to będzie łatwiej się zgadać. Priv poszedł.

Tiny lubi to.
  16. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1102
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Bo my sie z Bartkiem znamy wiec spokojnie panowie. Troche smiechu musi byc. Poprostu do Bartka pasuje hardcorowy motocykl, Bartus to nie okrzesany mlodzieniec.

Bartosz lubi to.
  17. Nomad

Nomad Beztroski Posiadacz

Browary:
    29
    Miasto:
    London, H & I
    Motocykl:
    FXDB

No ja myślę, że ten koleś to chyba nie trudni się ADV a zupełną zabawą w terenie. Nie wiem czy to właściwa osoba ocenia (czy tam zdaje sprawozdanie) z wypadu do tego Maroka skoro omawia 700cc a przykleił się do crossowych 450' ?.....
    Z tego filmu zrozumiałem mniej więcej tyle, że to nie jest motocykl dla niego

Piękna maszyna. Zarówno Tenere jak Africa Twin mi się podobają

18. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    110
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Fajnie zrobiony filmik z T7.

Karol lubi to.
  19. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1102
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10

Bartek w akcji

20. Bartosz

Browary:
    695
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Kilka zdjęć z dzisiaj, ten obiektyw niestety nie lubi ostrego świtla i flary paskudne są z przodu.
    IMG_6195_1.JPG
    IMG_6200.JPG
    IMG_6201.JPG
    IMG_6204.JPG

okupant, Cefa, Lowek83 and 2 others like this.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!