Waterproof czy nie waterproof na zime

Temat na forum 'Recenzje i Opinie' rozpoczęty przez apal, Wrzesień 26, 2019.

1. Piotr83

Piotr83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    174cm wzrostu i 78 kg wagi wiec jakiś byk ze mnie nie jest. Tego się obawiam właśnie że będę to tylko odsyłać. Nie mam gdzie przymierzyć blisko siebie. Czy ta firma naprawdę jest tyle lepsza od innych ? Może revit czy Dainese ? Na 100 % musi być Gore-Tex.

2. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Pojedź gdzieś i przymież. Każda z tych firm ma trochę inny fason (tak jak z kaskami) i nie wszystko będzie na tobie dobrze leżało.
    Ja sobie chwalę Rev'It. Ale pewnie chwaliłbym sobie podobnej klasy Dainese, Helda czy AlpineStarsa.
    Z wysyłkową sprzedażą jest niestety ryzyko. Nawet jak rozmiar teoretycznie wg. miarki właściwy to potem jest odsyłanie. Przerabiałem to kilkakrotnie.

3. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
  4. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
    Ja jestem zwolennikiem odpinanych, bowiem w lecie w membranie zwyczajnie się ugotujesz.
    Membrana nie nadąży odprowadzać potu. Dodatkowo membrana nie jest zbyt przewiewna.

Jeszcze dodam dodatkowy bonus jaki dla mnie ma większość kurtek Rev'It.
    Mniejsza ilość rzepów, większa ilość nap.
    Szczególnie pod szyją nie lubie rzepów.
    W mojej mam też napy na końcach rękawów.

PS.
    Revit ma też fajny patent na kamizelkę:
    https://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcycle_parts/content_prod/112737

Wpinasz to w kurtkę w takie przelotki i zapominasz że masz zewnętrzą kamizelkę odblaskową.
    Używam tego od czasu do czasu, jak np jadę gdzieś w nocy, albo stoje na poboczu.

Pablocarlos lubi to.
  5. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    957
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Bede sie powtarzal ale trudno.

Ja kupilem Dainese Ridder D1. Fajna kurtka i spodnie. W zimie jest na tyle cieplo ze jezdze zawsze tylko w baselajerze ale material sie rozchodzi. 3 razy juz kurtka byla naprawiana i raz spodnie. Material jest kiepskiej jakosci i sie rozchodzi. Najgorsze ze jak tego nie naprawiasz to dziury robia sie wieksze.
    Oczywiscie Dainese ma to w dupie. Odrazu mowie w Italy robia tylko airbags i nic wiecej. Z aplinestar jest podobnie.
    Ja chcialem wydac wiecej zeby miec na dluzej, slabo to wyszlo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Pablocarlos lubi to.
  6. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    O dzięki za opinie bo raczej się nastawiłem na Dainese, opinie ma dobre i teraz sam już nie wiem. Ten Revit ? Szukam kompletu do 700-800£

7. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    957
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Moze ja mialem pecha.

8. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    Wasal nastraszył , Jacq polecił i kupione ;) Zobaczymy jak się spisze ten komplet Revit-a

Jacq lubi to.
  9. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Ealing
    Motocykl:
    Tiger 800
  10. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    Wkładki jeszcze nie kupiłem bo chce spróbować włożyć swoją z obecnej kurtki , mam D3O level 2 , jedynie obawiam się ze będzie za szeroka , ale myśle ze można ja przyciąć.

Jacq lubi to.
  11. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    53
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Co kupiłeś revita?
    Sam czegoś szukam, ale nie mogę się zdecydować.

Ostatnio kupiłem rst adventure 3. Sama kurtka fajna, ale przemaka po 15 minutach w deszczu, więc idzie do zwrotu.

12. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    957
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Held ma fajne kurtki, nie kupowalem ale nie wiem czy nastepnym razem nie sprobuje.

13. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    Krzys PL tak zakupiłem zestaw Revit Neptune 2. Jak pojeżdżę trochę to dam znać. Poprzedni mój zestaw to Furygan titan. Fajny był przez pierwsze 3 lata jak nie przemakał. Ale po ostatniej ulewie miarka się przebrała ;) wole bardziej sportowe projekty ale bardziej zaczynam cenić funkcjonalność. Pojeździmy zobaczymy. Jest tyle tego ze nie wiadomo co wybrać. Jedno wiedziałem ze musi być Gore. Buty i rękawiczki z Gore nigdy mnie nie zawiodły.

14. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    53
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    W sumie to o nich zapomniałem, a mam ich rękawice, które mi bardzo podeszly.
    Bardzo mnie interesuje czy zewnetrzna warstwa nasiąka wodą. W kurtce alpiny tak miałem, że zewnetrzna warstwa nasiakala woda i pomimo, że w środku byłeś suchy to i tak czules, że siedzisz w mokrych ciuchach i marzles.
    Jak narazie najlepiej sprawdza mi się wojskowa deszczowka na textylna kurtkę. Nie przemaka I nie nasiąka woda. Gdyby nie to, że ta alpina zaczęła się sypac(po dwóch zimach) to bym nie szukał niczego innego.

15. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    957
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Podobno laminowane kurtki sa duzo lepsze bo scieka po nich deszcz. Ktos testowal?

16. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    257
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    Kupilem dwa lata temu zestaw Rukki + buty sidi adv w FC moto na wyprzedazy (black friday) za fajna kaske. Powiem tak - to jest warte kazdych pieniedzy. Nie przemaka, nie przewieje, cuda niewidy. Jak jest zimno, to pod kurtke zakladam cieniutki sweterek i tyle. Spodnie zakladam zawsze na gole nogi. Poczekaj chwile na black friday i wyrwiesz za dobra cene. Co do rozmiarow - dluuuuugo sie nad tym zastanawialem, bo w koncu zamowilem i bylo git. Mysle, ze spodnie moglem wziac o rozmiar wieksze, ale jest ok. Wbrew pozorom uwazam, ze tekstyl tez sie naciagnie - u mnie zdecydowanie tak bylo. Pierwsza mysl - kurka, spodnie za male. A po czasie sie okazalo, ze ok. Dwa razy juz jechalem w tych ciuchach do Norwegii, troche w ogole w deszczu w nich pojezdzilem (nieraz po 600-800km :D ) i jest super. Polecam. I powtarzam - warte kazdych pieniedzy.

17. Piotr83

Browary:
    29
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Honda CB650F
    Krzys PL zapewne zewnętrzna warstwa nasiąka , tak mi się wydaje ciuchów jeszcze nie mam. Aby nie nasiąkała musi być chyba GorePro ?

Yeuop chciałem kupić z fcmoto Rukka ale nie chce mi się bawić z tym odsyłaniem. Może następnym razem. Nie rozumie dlaczego w UK wszyscy maja stare modele Rukka i to w tak wysokich cenach ? Reszta Europy ceny ma podobne do fcmoto i nowe modele.

18. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    923
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Żeby nie nasiąkało musisz mieć jednowarstwowy laminat. Nazywa się to Gore Tex Pro, gdzie wodoszczelna membrana jest „sprasowana” wraz z warstwą wierzchnia. W ten sposób po prostu fizycznie nie ma co nasiąknąć.

Wasal i CezaaR lubią to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!