W koncu i na mnie trafilo

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Frezer, Maj 23, 2019.

1. Frezer

Frezer Beztroski Posiadacz

Browary:
    54
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    Siemanko

W Poniedzialek mialem wypadek. Szczerze mowiac nie wiem jak to sie stalo jedyne Co pamietam to ze z nikad wyskoczylo mi auto a chwile potem lezalem na ulicy i wypluwalem zeby. Zawiezli mnie do szpitala na Whitechapel gdzie sie dowiedzialem ze zlamalem szczeke (w 3 miejscach, kolo obydwu uszu I na brodzie rozpadla sie na pol). Do tego polamalem sporo zebow a dolne mi sie poprzestawialy. We wtorek mialem operacja a obecnie siedze sobie w domu. Za tydzien mam miec wizyte zeby dental surgeon zobaczy jak mi naprawic uzebienie.

No i teraz pytanie do was, powinienem zapewne rozpoczac proces odszkodowania a zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac. Jedyne Co sie dowiedzialem w karetce to ze to nie byla moja wina i ze podobno wszystko jest na cctv (pierdyknalem na przeciwko BP). Nie wiem w tej chwili nawet Co sie stalo z bajkiem. Ma ktos namiary do do rego prawnika ktory sie tym moze dla mnie zajac? I czy powinienem Sam zaczac dzwonic i sie dowiadywac Co i jak? (musze tu zaznaczyc ze jestem w tej chwili troche niewerbalny - zlamana szczeka)

Attached Files:

2. dartforder

dartforder Beztroski Posiadacz

Browary:
    48
    Miasto:
    Northwich
    Motocykl:
    Z1000
    nie za wiele pomoge odnosnie prawnika bo na szczescie nigdy zadnego nie potrzebowalem. Masz reklame firmy prawniczej na forum. Pewnie sa osoby co moga sie podzielic opinia. Szybkiego powrotu do zdrowia zycze. A swoja droga to jaki ty kask miales zeby tak szczeke polamac?

3. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2308
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Cześć

Chłopie szybkiego powrotu do zdrowia
    Skorzystaj z tych z forum Panie

Szybkiego powrotu do zdrowia

4. Frezer

Browary:
    54
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    HJC IS 17 5 gwiazdek sharp... Ogolnie na kasku nie zostala rysa, wyglada na to ze glowa mi sie przesunela do przodu I uderzylem w kask. Albo mialem troszeczke za luzny (mam bardzo mala glowe a ten model w rozmiar e xs to bylo jedyne Co mi pasowalo) albo poprostu cala energia uderzenia poszla na kask i tak sie musial zdarzyc

5. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    349
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    @Frezer Szybkiego powrotu pelni formy.

6. Overwhelmed

Overwhelmed Beztroski Posiadacz

Browary:
    207
    Miasto:
    Sevenoaks
    Motocykl:
    Kawasaki Z900
    Hej Frazer,

Musisz sprawdzić czy w polisie masz legal cover.
    1.Jak masz to zorientuje się czy możesz wybrać własnego prawnika i czy ubezpieczalnia zezwoli tobie na korzystanie z niego czy też przydziela tobie ich domyślnego.
    2. Jak nie masz legal cover to tu już niestety pozostają tylko no win no fee firmy prawnicze oni na ogół wyciskają najwięcej ale potem trzeba im odpalić duży procent.

Z paru doświadczeń wiem że najlepiej mieć legal cover, ale wybrać własnego prawnika bo ci przypisani mają wyjebane na wysokość Twojego odszkodowania. Ja sam prawnikiem nie jestem ale miałem już 3 wypadki i z tego 2 nie z mojej winy, także dość dobrze wiem co robić, niestety nie będę pisał takich na forum. Jak byś chciał wiedzieć więcej to pisz na priv.

P.S. kuruj się i na razie niczym się nie przejmuj masz trzy lata na powiadomienie tamtej firmy że będziesz żądał odszkodowania. Pamiętaj co nagle to po diable.
    Ale psikusa tobie zrobili z tą szczęką.

#6 Overwhelmed, Maj 23, 2019
    Ostatnia edycja: Maj 23, 2019
    Mili i Pablocarlos lubią to.
  7. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    702
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Z tego co się orientuję to wszyscy polecają firmy prawnicze nie z ubezpieczenia, bo te będą chciały odfajkować sprawę jak najszybciej, nie daj Boże podzielą winę pół na pół i zostaniesz z niczym.
    Póki co czuj się jak najgorzej (na potrzeby odszkodowania), zbieraj wszelkie kwity na to ile cię ten wypadek kosztował zdrowia i pieniędzy itd.
    Głowa do góry:)

Overwhelmed lubi to.
  8. Pablocarlos

Pablocarlos Beztroski Posiadacz

Browary:
    308
    Miasto:
    London SW
    Motocykl:
    Kawasaki Ninja 250R
    @Frezer szybkiego powrotu do zdrowia!

9. Frezer

Browary:
    54
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    Panowie odgrzeje temat bo potrzebuje porady. Od wypadku ponad rok, sprawa wciaz w toku. Odszkodowanie za motocykl udalo sie dostac juz dawno, teraz sprawa zdrowotnego i kosztow leczenia.

Mialem trzy komisje lekarskie, ortopedyczna, szczekowa i dentystyczna. O ile dwie pierwsze byly bezproblemowe i lekarze napisali ladne raporty to z dentysta nie jest tak kolorowo. Badanie mialem zaraz przed covidem no i przez to ze koles zamknal swoj gabinet to raportu nie robil przez dlugi czas. Dopiero niedawno moim prawnikom udalo sie do niego dobic i owy raport zostal sporzadzony z tym ze moi drodzy ewidentnie napisal go na odjeb. Nie chce mi sie pisac szczegolow ale nie wspomnial o paru dosc istotnych urazach i z jednym jeszcze wazniejszym dal opinie ktora ewidentnie sie nie pokrywa z prawda co moze miec bardzo duzy wplyw na to ile moge wyciagnac za leczenie (chodzi o pokrzywione zeby).

Napisalem w odpowiedzi firmie ze szczegolami to w sumie co powyzej i ze sie nie zgadzam zeby wysylac ten raport drugiej stronie i najlepiej chcialbym opinie u innego lekarza bo nie ufam ekspertyzie tego znachora (szczegolnie ze na raporcie jest data 5 miesiecy po komisji).

W odpowiedzi napisali ze moga wyslac moje komentarze do lekarza i zobaczyc czy to doda (to robilem z poprzednimi raportami ale tam byly male szczegoly) albo zorgsnizowac konferencje telefoniczna i na spokojnie wszystko przedyskutowac. Niestety koszty nowej komisji nie beda recoverable.

Troche sie rozpisalem, ale moze ktos ma pomysl jak to dobrze rozegrac?

Sent from my G3121 using Tapatalk

10. olgierd792

olgierd792 Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    southampton-gliwice
    Motocykl:
    bmw r1200gs mz baghira
    Pokrzywione zęby?

11. Frezer

Browary:
    54
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    Patrz pierwszy post. Pokrzywione, wybite polamane, co sobie zyczysz

Sent from my G3121 using Tapatalk

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!