Transport dwóch motocykli do Polski

Temat na forum 'Szukam, Kupię' rozpoczęty przez Kristoff512, Grudzień 31, 2018.

1. Kristoff512

Kristoff512 Nabywca Suszarki

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Witam wszyskich !
    Powili zaczynam mój powrót do polski, wiec poszukuje transportu dwóch motocykli do Lublina z Bridgend (Walia) Termin jest bardzo elastyczny: styczeń - luty - marzec. Nie pali się
    Pozdrawiam.
    Krzysiek.

2. ooskaar

ooskaar Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Yamaha YZF R125
  3. Rezonator

Rezonator Kierowca Kosiarki

Browary:
    12
    Miasto:
    Warlingham
    Motocykl:
    Honda CB500 "02
  4. Kristoff512

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Witam i dzięki za namiary.
    Pisałem dzisiaj z nim bo pare dni się nie odzywał. Czy kozystales z jego usług ? No bo wiesz boje się ze lipa będzie i zniknie kasa i motocykle. A ja jeszcze pomogę mu je załadować

5. Rezonator

Browary:
    12
    Miasto:
    Warlingham
    Motocykl:
    Honda CB500 "02
    Korzystałem, polecam. Tylko przypomnij im, że Motocykl nie powinien być zabezpieczony na kartony tylko gąbkę.

6. adas

adas Beztroski Posiadacz

Browary:
    2
    Miasto:
    cov
    Motocykl:
    gsxr1000, rmx 450z, gtr 1400 , africa twin 750
    ile płaciłes i za co no i gdzie do pl

7. Rezonator

Browary:
    12
    Miasto:
    Warlingham
    Motocykl:
    Honda CB500 "02
    Londyn-Katowice, 120£ cbr 125

8. Kristoff512

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Witaj
    No ja zdecydowałem się skorzystać z ich usług , pomimo wielu negatywnych komentarzy. Przez telefon wszystko było ładnie pięknie. Dogadany dzień godzina itd. Cena za dwa motocykle była 1100pln, tak że bardzo konkurencyjna. Inni przewoźnicy oferowali 1800-2000pln. Transport z bridgend (walia) do Lublina. Odległość to prawie idealnie 2000km. Kierowca przyjechał oczywiście 6 g spóźniony co odbiło się na moim spóźnieniu do pracy. Ale Ok. Odbiór był w piątek a dostawa miałaby w niedziele. Kierowca przyjechał busem już w 1/3 zapełniony paczkami i różnymi szpargałami. Przez telefon zapewniał ze bus jest przystosowany do przewozu motocykli. Oczywiście nic takiego nie było. Tylko pasy i haki w podłodze. Zamiast rampy deska. Motocykle które wysyłałem to była Honda crf250 i v-strom 1000. Nie były to motocykle kosmetycznie idealne wiec Ok. Gdybym miał wysyłać mojego wychuchanego firebkade’a, odesłałbym go z kwitkiem. Mimo to byłem bardzo zestresowany sposobem mozowania do podłogi i pomysłem ze na hamulec przedni chce założyć trytytke.
    Oczywiście zamiast dojechać w niedziele, otrzymuje telefon ze miałem odebrać sobie je z Warszawy , dlatego była taka cena. ( we wszystkich naukach jest wyraźnie - bridgend-Lublin ) po kilku lub kilkunastu telefonach i smsach zgodził się dowieźć do Lublina za dodatkowe 200pln. Miał buc w poniedziałek rano, na odbiór czekał mój kolega. Oczywiście spóźniony 8 h bo niby po jakieś meble musiał jechać. Dojechały na szczęście w jednym kawałku, ale jak pisałem wyżej : jeśli masz motocykl w idealnym stanie i to jest twoja wychuchana laleczka i oczko w głowie - odpuść i poszukaj przewoźnika motocykli z prawdziwego zdarzenia, a nie zwykłego kuriera który wiezie wszystko i jak najwiecej żeby mu się kurs opłacał. Nerwy nerwy, stracony czas, spóźnienia do pracy moje i kolegi w Polsce- szkoda tych nerwów.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek.

Attached Files:

apal, basior i Anallog lubiąto.
  9. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    182
    Miasto:
    Londyn, swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp, YZF 600R
    To ja również się wypowiem, przewozilem w listopadzie do pl suzuki dl1000 2016 z przebiegiem 3500 mil stan na prawdę idealny. Rowniez znajomi polecali cliktrans wiec wystawilem oferte i killu przewozmikow sie zglosilo, z jednym z nich ponieważ był z Lublina a w tamte okolice wysłałem pomyślałem że będzie Oki. Cena 700 więc przystępnie, ale na tym koniec pozytywów, Panowie najpierw mieli przyjechać we wtorek rano, potem wieczorem w końcu byli na środę rano, Vw LT lutol z winda w środku jakieś meble, mały traktorów do koszenia i już 3 inne motory:eek:. Do tego jedyne co mieli do zabezpieczenia to koc i pasy oczywiscie, dobrze że miałem w garażu takie gabkowe płachty do transportu mebli. Mieli być na sobotę rano, w końcu byli w niedziele po poludniu kontakt utrudniony bo telefon był do wlascicciela a nie kierowcy, niby dostajesz list przewozowym ale ubezpieczenie jest do 300 euro.
    Po doojechaniu na miejsce okazało się że tylny kufer jest podrapany bo Panowie nie pomyśleli żeby sprawdzić i odciągnąć pasy w trakcie podróży i jeszcze mieli pretensje że przecież byłem przy załadunku i w sumie to sam sobie zabezpieczalemo_O.
    Żenada jakich mało nie polecam a poniżej zrzut zebyscie wiedzieli kogo unikac;)

Attached Files:

10. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    865
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Jak chcecie jak najtaniej to nie dziwcie sie ze w takich warunkach jada.

Przeciez paliwo, prom, amortyzacja auta i wyplata kierowcy same sie nie zaplaca. Jak jade osobowka to paliwo z promem mnie kosztuje lekko £150. Wiec nie wymagajcie ze za £120 Wasze moto bedzie jechalo samo na srodku pustego vana i oczywiscie zamocowane uzywajac wheel choke i pasami i przykryte kolderka.

Nie bronie przewoznikow, ale niestety jakosc zazwyczaj idzie w parze z cena.

11. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    182
    Miasto:
    Londyn, swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp, YZF 600R
    Ale ja się nie spodziewałem, że będzie jechał sam na środku, ale chyba się zgodzisz że powinni go zabezpieczyć, I chociaż z raz sprawdzić czy się pasy nie poluzowali. Sam wiozlem w zeszłym roku 2 motory na vanie do pl i do tego sporo innych grantów, ale 3 razy po drodze pasy dociagalem żeby się moto nie porysowaly.
    Kolejna sprawa jest że tam przewoźnicy sami proponują kwotę za przewóz , bo któryś może akurat i tak jechać w tamtym kierunku. Wydaje mi się że jeśli ktoś dobrowolnie podejmuje się wykonania danej usługi i sam ustala za to cene to powinien brać za to odpowiedzialność a przynajmniej wywiązać się z tego na co się umawia.
    Nie chodzi mi też tutaj o antyreklame , trzeba poprostu uwazac i na pewno nie wybierac najtanszej opcji.

Kristoff512 lubi to.
  12. Kristoff512

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Zgodzą się z tobą. Ale musiałem się przekonać na własnej skórze i dlatego tez odradzam takich najtańszych przewoźników. Następny transport to wole zapłacić nawet 2x tyle i mieć pewność ze wszystko jest tak jak powinno być. Na moje szczęście motocykle nie były jakieś tam nie wiadomo za ile i w jakimś super stanie. Jedna lub dwie rysy nie zrobiły na nich wrażenia. Ale jak pisałem wyżej, gdyby to chodziło o moją cebre to odesłałbym tego kuriera do domu bez motocykla.

13. piasek

Browary:
    865
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Niestety polskie firmy przewoznicze pozostawiaja wiele do zyczenia.

Swego czasu duzo korzystalem (nie do przewozu motocykli) i ogolnie to chyba ani razu sie nie zdarzylo zeby przyjechali o czasie.

Kierowcy mysla ze my tu zycia nie mamy i czekamy dzien i noc zeby tylko odebrac przesylke, szefowie firm sa jeszcze lepsi. Wielkie zdziwienie i grozby jak sie paczki nie chce odebrac o 1 nad ranem.

Paczki zaplacone w PL i chca kasowac jeszcze raz tu w UK.

Bylo tego troche. No a z tym ze oni mysla ze na zdechlego sprintera i to jeszcze z rzedem siedzen dla pasazerow zmieszcza wszystko to juz wogole mnie rozpie....

Mowisz kolesiowi ze z Gdyni do odebrania duza sofa skorzana narozna, 8 okien pcv, meble debowe juz zlozone (nie flat pack).
    Wszystko opisane z wymiarami i wagami a tu podjezdza sprinter i pan zdziwiony ze przecie ja tego nie zapakuje, i jeszcze bardzej zdziwiony ze rzeczy za 30000zl nie bedziemy upychac na sile bo moze wejda, a juz wogole zdziwiony jak mowisz mu zeby spadal i wiecej sie nie pojawial (panie a kto mi za paliwo zwroci, j tu musialem dojechac, itd itd)

Niestety cebularstwo na calego. Nie wszyscy, bo w koncu znalezlismy odpowiednich przewoznikow, aczkolwiek uprzedzalem od razu ze jak uznam ze auto ktore przyjedzie nie bedzie sie nadawalo do transportu (wymiarami lub ladownoscia) to odesle z kwitkiem. Cebula od razu odpadla jak zaczela sie sadzic przez telefon, ze co ja sobie wyobrazam i ze oni wiedza co ich auta zmieszcza a co nie.

Znalazla sie firma co miala duzego vana z paka (plandeka), bez windy dzieki czemu mial wiekszosc ladownosc i byl caly do naszej dyspozycji.

Dodam ze nie szukalem jak najtaniej, a za transport placilem ponad tysiaka.

Wiec szukac, ale uprzedzac ze jak nie bedzie odpowoednich warunkow to kierowce odeslecie z kwitkiem.

Na male paczki to polecam dpd, niewiele drozej niz u Janusza, a paczka dojdzie w 3/4 dni i bedzie pelen tracking.

Kristoff512 lubi to.
  14. Goall89

Goall89 Kierowca Kosiarki

Browary:
    14
    Miasto:
    Chester
    Motocykl:
    Cbr 600 f2
    Do wysylania paczek do 30kg zawsze uzywam Parcel2go, rzeczywiscie zazwyczaj idzie do przez DPD i jest na czas i pelen tracking tak jak mowi Piasek. Nie mam juz silow na "kurierow" bo z nimi zawsze jest jakis problem a paczki nie dochodza na czas. Raz w ogole mialem sytuacje, ze w PL mieli dowiezc paczke pod adres a wyslali ja dpd po przekroczeniu granicy :D

15. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    311
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Krzysiek wyslalem do kraju juz z 5 czy 6 motocykli i nigdy nie widzialem 'busa przystosowanego do przewozu motocykli' ;) Kurierzy przewozacy pojednyncze sztuki to zwykla drobnica, zawsze tak to wyglada, czyli pasy, haki i koc. I w ich mniemaniu to jest wlasnie 'przystosowanie' do przewozu motocykla :rolleyes: Raz chyba widzialem ze kierowca mial grube platy gabki ktorymi oblozyl motocykl. I ten jezdzil pozniej dla mnie przy innych zleceniach.
    Co do reszty twojej 'przygody' z tym przewoznikiem to zenada i jak to ujac Piasek 'cebularstwo'. Numer z Warszawa to juz po prostu zlamanie umowy.

Kristoff512 i Anallog lubią to.
  16. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1611
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Ja tacie jak wysyłalem moto które mialo 1k przebiegu i żadnej rysy.
    Gość zajechal SolówkA
    Od razu mnie ZJebal
    Janusz ; nie mówił Pan, że wiaduktami będę jechał
    Moto dojechalo ze złamana klamka sprzęgła zLamanym lusterkiem i. Porysowanym tlumnikiem.
    Firma Janusz krzak wysłał nowa klamke od sprzęgła
    --- Post updated ---
    Moto zabezpieczyli gabkami. Były tam jeszcze dwa Auta przykryte jedno na drugie

Kristoff512 lubi to.
  17. Kristoff512

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Mam jeszcze dwa motocykle do wysłania do polski, ale to są perełki. I chyba żaden kurier ich nie weźmie, tylko sam kupię przyczepkę na trzy motocykle i sam je wezmę a może i komuś się potem przyda.

18. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    356
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    Panowie nie ma jak kupić sobie vana i brać samemu :) swoje kochanki :). Tez miałem przykre doświadczenia z kurierami i zawsze coś było uszkodzonego w moto i to zmusiło mnie do zakupu vana .... Również wiem ze kurierzy kłamią jesi chodzi o przewóz moto w super warunkach - kilka razy zamówiłem paczki z pl i widziałem jak są traktowane te motory jak gość wyciągał paczkę z pośród chyba kilkudziesięciu co leżały na motorach. Właściciel tego nie widzi ale tez często motory są przeładowywane z jednego vana na innego i przy tym testowane :) jeśli kurier ma kluczyki .....
    ja już powiedziałem dość i nie wyślę moto kurierem no chyba ze rozwalone już ...

Pozdr

Kristoff512 lubi to.
  19. Kristoff512

Browary:
    4
    Miasto:
    Pontypridf-Cardiff
    Motocykl:
    Honda Hornet pc41
    Też teraz jestem tego samego zdania. Albo przyczepka, i sam teraz za taką się rozglądam

20. piasek

Browary:
    865
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Patrz tylko na ladownosc jak chcesz dwa motocykle zabrac na raz. Bo wiele przyczepek ma miejsce na 3 moto ale chyba mx wazace po 100kg.

Ja mam polska Teme i przy kawasaki z750s i bmw k1200s bylem blisko limitu ladownosci, nie mowiac juz o tym ze ledwie sie zmiescily.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!