Szpilka od kolektora - zabezpieczenie

Temat na forum 'Układ dolotowy i wydechowy' rozpoczęty przez szuunaj, Kwiecień 28, 2021.

1. szuunaj

szuunaj Beztroski Posiadacz

Browary:
    148
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Czy czymś się zabezpiecza szpilki, (smaruje) zdjąłem kolektor i gwinty na szpilkach wyglądają dobrze, :) szpilki są "nadgryzione" u nasady przy głowicy, oczyściłem je druciakiem, i czy posmarować to czymś, żeby na "dłużej" starczyły?

2. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    122
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Możesz posmarować copper grease (smar miedziany).

CezaaR i szuunaj lubią to.
  3. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    170
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Wszystko byle nie miedziany smar. Miedź reaguje z aluminium i się nawzajem utleniaja. Nie wiem skąd się wziął pomysł żeby wszędzie używać smaru miedzianego.
    Szczerze mówiąc nie wiem co będzie najlepsze, ja bym dal zwykły smar.

Swoją drogą to założyłbym nowe szpilki, nie jest to duży koszt a następna osoba osoba, która będzie odkręcać Ci podziękuję.

4. komarecki

komarecki Tuner Motorynek

Browary:
    4591
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Szpilka jest stalowa dobrze jej bedzie z miedzią , a smar zwykly na szpilce wydechu ile tam pobedzie jak sie to rozgrzejedo normalnej temperatury ?

CezaaR lubi to.
  5. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2590
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Wytopi się jak tłuszcz ze świńskiego ucha na grillu panie doktorze :D

6. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    122
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Swoją drogą to założyłbym nowe szpilki, nie jest to duży koszt a następna osoba osoba, która będzie odkręcać Ci podziękuję.[/QUOTE]

Wykręcenie starych szpilek to nie taka prosta sprawa.
    W mojej starej Tenerce właśnie chciałem wymienić na nierdzewne i narobiłem sobie problemu.Trzy z czterech złamały się przy silniku.Rozwiercanie,gwintowanie itd.

7. szuunaj

szuunaj Beztroski Posiadacz

Browary:
    148
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Szpilki zakupiłem nowe (koszt to równowartość czteropaka), właśnie problem z tym, że mogą być problemy jak się połamią, a w tej chwili nie mam dostępu do migomatu itp wraxie "W"
    Smar miedziany zastosuje, i przygotuję się do tej operacji w nie dalekiej przyszłości

CezaaR lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!