sprowadzenie skutera do UK (uzywany, ubezpieczony i zarejestrowany w PL)

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez malibb, Marzec 17, 2018.

1. malibb

malibb Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Kymco City
    Nawiazujac do tematu z poczekalni, sprawa dotyczy wlasnei mojego Kymco 125.. rocznik 2011, Został kupiony uzywany i posiada pelna dokumentacje
    Bedzie sprowadzany za pomoca firmy przewozowej

Przebywam na terenie Anglii okolo 9 miesiecy, wydawalo mi sie ze na polskich blachach bede mogl jezdzic jeszcze do pol roku jako ze bedzie sie liczyc data sprowadzenia.. ale wyczytałem ze zbyt dlugo tutaj juz mieszkam i pracuje aby sie to tak liczylo.. wiec wychodzi chyba na to, ze bede mogl jedynie pojechac na nim na ustalony MOT..
    Zgadza się?

Nurtuje mnie najbardziej kwestia European Certificate of Conformity... Posiadam VIN, pojazd został zarejestrowany w polsce wiec dowod rejestracji powinine chyba byc jednoczesnie dowodem na posiadanie przez pojazd CoC, jako ze Polska jest krajem czlonkowskim EU i taki standard musial zostac spelniony aby na polskie drogie mogl wyjechac.... ale defakto jak mam ten CoC znalezc? Czy sama polska rejestracja im nie wystarczy?

2. robson

robson Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Crawley
    Motocykl:
    Ducati Monster
    Oczywiscie zgodnie z prawem bedziesz musial go przerejestrowac. Patrzac na wiek skutera, dobrze byloby miec CoC - powinienes go dostac przy zakupie, jesli nie postaraj sie skontaktowac z dealerem (przypuszczam ze bedzie problem ze zdobyciem tego dokumentu). Sam dowod rejestracyjny nie wystarczy. Mysle ze latwiejsza opcja bedzie umowic sie na Motorcycle Single Vehicle Approval, sprawdza tam czy pojazd jest przygotowany do jazdy po tutejszych drogach, jest to rowniez tansza oraz szybsza opcja jako ze ten test kosztuje £85 gdzie za wyrobienie CoC bedziesz musial zaplacic, pozniej wraz z CoC wymagany jest mutual recognition test ktory kosztuje £100 (nie jestem pewien co do cen za skutery ale przypuszczam ze cennik ten sam). MSVA - na ten test nie czeka sie dlugo, zazwyczaj terminy w ciagu jednego tygodnia. Jesli wszystko w porzadku, czekasz 15 minut na wyrobienie certyfikatu ktory potrzebny bedzie Ci do rejestracji. Wypelniasz komplet dokumentow rejestracyjnych V55/5 ktory mozesz zamowic sobie na gov.uk, robisz MOT, zalatwiasz ubezpieczenie ktore mozna zalatwic bez numeru rejestracyjnego na numerze VIN, wydaje mi sie ze zazwyczaj daja Ci 30 dni na podanie im twoich numerow rejestracyjnych takze ubezbieczenie zostaw sobie na koniec kiedy juz wszystko inne skompletujesz. Do koperty z wszystkimi dokumentami dolaczasz czek z kwota za rejestracje £55 oraz czek na road tax, potwierdzenie adresu, najlepiej kopia angielskiego prawka. Zapomnialem o najwazniejszym, na sam poczatek musisz zglosic import pojazdu poprzez system NOVA - notification of vehicle arrivals. Wymagane jest zalozenie konta i tam dosc latwa procedura by to zglosic. Pozniej zabierasz sie za kroki opisane powyzej. Wedlug prawa mozesz na nim jezdzic tylko na umowione MOT oraz MSVA. Powodzenia
    https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/registering-an-imported-vehicle

malibb i Lukas71 lubią to.
  3. malibb

malibb Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Kymco City
    Raaaany Dzieki stary!! :D Nie spodziewałem się az takiej pomocy, niech Bóg Ci wynagrodzi Dobry Czlowieku !!! Co do mutual recognition- to to jest na skutery wogole? Myslalem ze to jest jedynie dla samochodow ktore maja kierownice po innej stronie niz na ruch lewostronny stad potrzeba dodatkowego pozwolenia o tej wlasnie nazwie..

4. robson

robson Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Crawley
    Motocykl:
    Ducati Monster
    Tak Mutual Recognition obejmuje rowniez motocykle, najwazniejsze sprawdzenie lampy przedniej oraz czy na liczniku wartosci pokazane sa w milach. :)

5. Rysiu_zdw

Rysiu_zdw Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Suzuki Sv650
    Witam jezeli rejestruje motocykl starszy niż 10 lat i wcześniej był zarejestrowany w Niemczech .
    Jestem zwolniony z Type approval i SVA to juz nie potrzebuję Certificate of Conformity ??mam racje

6. robson

robson Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Crawley
    Motocykl:
    Ducati Monster
    Tak, masz racje.

7. Rysiu_zdw

Rysiu_zdw Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Suzuki Sv650
    Dzięki za szybką odpowiedz .

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!