Sprawa w sądzie...

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez czarls1976, Lipiec 16, 2018.

1. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Nie ma tragedii. Bedziesz mial nauczke bolesna. Szybko zleci. Powodzenia

2. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    295
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    .... dali Tobie karę ale i tez sobie czyt. UK
    Moim zdaniem idioci trochę bo dając bana to znaczy ze nie będziesz zarabiać a to znaczy ze nie zapłacisz podatków a to znaczy ze będą mieć troszkę mniej funciaków w budrzecie ....
    Na logikę powinni przyjechać mandat wysoki i żeby sprawca musial więcej popracować aby jeszcze musiał podatek z tej pracy zapłacić -
    Podwujna kara dla sprawcy i zysk dla nich ...

3. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Jak dasz kare finansowa, zmusiszajac go do pracowania wiecej to sam sie prosisz o to zeby koles cos dalej odpierdzielal lamiac przepisy. Mysle ze oni nie zbiednieja jak jeden koles zaplaci mniej taxu. Kara jaka by nie byla jest ch... ale zasluzona

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. jawa

jawa Szalony Wulkanizator

Browary:
    45
    Miasto:
    West London a kiedys West Midlands UK
    Motocykl:
    Kiedys KTM...teraz dlugo dlugo nic
    Odcisnie ci sie to na ubezpieczeniu. Bo teraz grzecznie powinienes to zglosic.
    Ale mimo wszystko gratuluje walki.
    Moj kumpel ostatnio z councilem walczyl i wygral tez. Tyle ze to do sadu jeszcze nie poszlo, ale byl zaparty i postawil wszystko na jedna karte.

5. krytek

krytek Beztroski Posiadacz

Browary:
    295
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW GSA LC
    .....jak dasz bana i tym samym odcinasz zrodlo przychodow to po banie koles bedzie zmuszony znowu duzo pracowac aby nadrobic te stracone tygodnie i moze lamac przepisy..............

mozna by tak dywagowac.....duzo

6. czarls1976

czarls1976 Kierowca Kosiarki

Browary:
    43
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Nie mam zamiaru łamać przepisów.
    Całe to zamieszanie, kara w sądzie i ban będzie mnie kosztowało ok 3500 papieru.
    Kluczowe w tej sprawie było to, że przez 12 lat pracy jako kierowca utrzymałem czyste konto. Żadnych punktów na prawku.
    Co do ubezpieczenia, to nie mam auta prywatnego, a moto jest ubezpieczone na cały rok.
    Czy odpowiednia adnotacja trafi do mojego prawa jazdy, a jeżeli tak to na dożywocie czy zaciera się wpis tak jak punkty ?

7. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Jak dostaniesz mandat to wolisz placic kase a nie dostac punktow czy wolalbys dostac punkty a nie placic kasy? Jasne ze mozna dywagowac. Ale kara finansowa jest mniej bolesna. Jak nie masz pozyczysz czy wezmiesz kredyt. Zaplacisz i problem z glowy. Jak dostaniesz zakaz to juz trzeba zglosic. Potem siedzi z tylu glowy ze nastepnym razem jak cos odwalisz to mozesz dostac zakaz na rok. Albo na cale zycie. A kasa? Kase zawsze zarobisz. Wolniej lub szybciej ale zarobisz

Sent from my iPhone using Tapatalk

CezaaR lubi to.
  8. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    273
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Niestety musisz zglosic ban do ubezpieczyciela. Na 6tyg jestes 'zdyskwalifikowany' i jezeli nie powiadomisz o tym, to ubezpieczenie jest automatycznie niewazne. W UK nie mozesz prowadzic zadnego pojazdu, oczywiscie wlacznie z motocyklem i oplata 'za caly rok' nie ma zadnego znaczenia. Niesety ubezpieczyciele beda sie pytac o tego bana przez 5 lat.

9. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    867
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    No dokładnie jak masz ban na prawku to masz na wszystkie kategorie nie tylko na C, także rowerek wita ;)

10. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    718
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Jesli nie robisz claima, ja osobiscie poki jest wazne ubezpieczenie bym nie zglaszal, ale to moje prywatne zdanie. Jak odnowisz to niestety musisz.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

11. Jezman

Jezman Szalony Wulkanizator

Browary:
    338
    Miasto:
    Ilkeston
    Motocykl:
    Motorynka,WSK,MZ 150, ETZ 251, Yamaha Drag Star XVS650,Suzuki Burgman 400, Burgman 650 Executive
    Chyba nie
    Koledze tez zabrali na 3 miechy ale autem mógł jeździć dalej. Wiec ze względu żeby nie pozbawiać go całkowicie źródła utrzymania sędzia z wyrokiem był łaskawy.

12. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    867
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    W sumie to znalazłem coś takiego:
    „A driving ban means that a driver who has been disqualified from driving may not - for a period of time - drive any vehicle for any reason, under any circumstances. Driving while disqualified is a criminal offence and can lead to further prosecution including a prison sentence.”

Ale tutaj bana dał traffic commisioner to w sumie sam nie wiem.

13. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    538
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    No ale przecież gdy zabierają dajmy na to prawko na samochód za przekroczenie 6 punktów w ciągu chyba pierwszych sześciu miesięcy od zdania to nie traci się prawka na motocykl jeśli zrobiło się je przed np dwoma laty. Tak że w tej sytuacji już ban jest dość wybiórczy.

14. czarls1976

czarls1976 Kierowca Kosiarki

Browary:
    43
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda CB1000 Ra-f
    Ban jest tylko na C. Traffic Commisionner podpowiedział mi żebym sobie na vaniku te 6 tygodni pracował.
    W piśmie od nich jest tłustym, czerwonym drukiem napisane, że sprawa ta nie ma wpływu na pozostałe kategorie na moim prawku.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

15. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    141
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    dasz rade, to tylko 6 tygodni. w kwestii ubezpieczenia ta historia ma odniesienie jedynie do kat C.

i cos dla buntownikow

16. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    273
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    W takim razie, po 'pierwsze primo' masz kupe szczescia, a po 'drugie primo' nie chwalilbym sie tym banem dla ubezpieczycieli, i po 'trzecie primo' trzymaj te pismo of TC oprawione w ramke pod szklem, bo gdyby jednak ubezpieczyciele akos wykopali tego bana z systemow, to te pismo z tlustym czerwonym drukiem moze oszczedzic Ci mase pieniedzy ;)

czarls1976 lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!