Smart home - roznosci

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez Buszek, Kwiecień 7, 2019.

1. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1593
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Witam Panowie i Panie. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu, ale jakby się znalazł to proszę usunąć ten a mi podesłać link do tamtego będę bardzo wdzięczny :tonguewink:

O co chodzi o wszystko smart co macie, chcecie mieć albo testujecie dajcie tutaj z chęcią się czegoś człowiek dowie nowego.

Ja jakiś czas temu kupiłem żarówki Philips Hue podstawowe, później kolega zaraził mnie trochę lifx i myślałem cena podobna ale każda żarówka lata bez huba fajnie, ale wczoraj wpadł mi do ręki yeelight z xiaomi i muszę powiedzieć wow cena bije, podobne do lifx ale trochę więcej zabawy żeby wszystko chodziło. Ma ktoś i poleca coś innego? Czy może ma ktoś yeelight i na chwile obecna zachwyciłem się czyms co na dłuższa metę nie działa?

Yeelight colorowa £20
    Lifx i hue około £45

3A7652B4-9FB0-4261-9760-0DDA868A69C0.jpeg

Aha działa z alexa i to nawet fajnie a appka jest spoko i xiaomi ma dużo bajerow do domu również

2. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2578
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Ze smart home to ja najbardziej lubie kobiety. Robia za kucharki, sprzataczki, zmywarki...

Wasal, krytek i Lowek83 lubiąto.
  3. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1593
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Wiedziałem ze zjawi się jakiś troll :tonguewink::tearsofjoy:
    Btw u mnie w domu jest równouprawnienie, jest zmywarka, jadamy na mieście także tego mogę na smart home sobie pozwolić :tonguewink:

4. Mags

Mags Beztroski Posiadacz

Browary:
    257
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    CB1000r/Tenere
    @Rob masz przejeb.... do końca roku ty sprzątasz cała chatę, masz szczęście ze mamy zmywarkę :tearsofjoy:

5. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2578
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Chcialem jeszcze potrolowac ale czasu brak. Jade na szmacie podloge pucowac :p;)

Sebastian, apal i Buszek lubiąto.
  6. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1097
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Wlaczniki swiatel i gniazdka z Lightwaverf
    (Termostaty czekaja na chwile wolnego czasu)
    https://lightwaverf.com/

Kilka zarowek philips hue

Amazon alexa i google home, oba glosowo wlaczaja i wylaczaja wszystko z lightwaverf.

Termostat nesta

Videodzwonek Ring, ale niedlugo bedzie upgrade na nest hello i do tego google home hub.

Ekspres do kawy ze sterowaniem ze smartfona ;)

Pewnie jeszcze kilka dupereli mam, ale o nich zapomnialem.

7. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1593
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Właśnie myślałem nad ring ale teraz rozkminiam czy z Xiaomi nie brać całości, a czemu chcesz zmienić na nest helo?

8. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1097
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Nest ma bardziej stabilne polaczenie i szybciej wczytuje obraz, poza tym nest w polaczeniu z google home hub mozesz ustawic ze automatycznie jak ktos zadzwoni to wyswietli obraz z kamery.

W ring jak ktos zadzwoni to jak mam tel pod reka i klikne zeby pokazal, to zdaze dojsc do drzwi i czesto jeszcze chwile poczekac az bedzie video, do tego czasu wiekszosc kurierow juz siedzi spowrotem w aucie.

9. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    738
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Nest - I do tego obowiązkowa comiesięczna opłata, bo własnego dysku podłączyć się nie da.

10. Marcin79

Marcin79 Beztroski Posiadacz

Browary:
    182
    Miasto:
    Essex
    Motocykl:
    Z1000
    O którym ring mowa? Czy one wszystkie są takie słabe? Tez się zastanawiam nad tym czy ring czy nest.

11. Darkbass

Darkbass Beztroski Posiadacz

Browary:
    337
    Miasto:
    Havant
    Motocykl:
    KTM 690 Rally mod/Mean Streak 1500
    A ja polecam Hive nie z racji tego że to nasz produkt ale dlatego że mam i działa bardzo dobrze,fajna promocja aktualnie można dostać hub Smart heating install za 149£ I nowego dota za free do tego,żarówki są prze różne,a także kamerki, wewnętrzne zewnętrzne,od maja będą głowice termostatyczne więc możliwość ustawienia temperatury w każdym pokoju osobno(więc można odpalić np tylko jeden grzejnik w domu),z racji tego że współpracujemy z Worcester,większość nowych bojlerów można połączyć do systemu za pomocą boiler IQ I jeżeli coś nie tak będzie z boilere Worcester moze diagnozowac boiler za pomocą IQ, jeżeli ktoś by chciał sprzęt w dobrej cenie lub potrzebuje pomocy w podłączeniu,służę pomocą,
    Pozdrawiam

Rob lubi to.
  12. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2578
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Panowie, nie wiem o czym piszecie. Wlaczam swiatlo dotykajac palcem do pstryczka na scianie. Ogrzewanie tez dziala na „palucha”. Myslalem ze jestem smart jak mam dwa klucze zapasowe do drzwi:eek:
    Chyba sie zacofalem...
    @Darkbass jakbys nie pitolil tyle na ktm tylko gadal o hi tech piecach:tearsofjoy: i zarowkach to moze cos by sie czlowiek na tych zlotach dowiedzial wartosciowego.
    A ja myslalem ze jak wymienie zarowke na led to bede hitechsmart kozak maslak :tearsofjoy::p

polly_20, mirusiek, Wasal and 3 others like this.
  13. Darkbass

Darkbass Beztroski Posiadacz

Browary:
    337
    Miasto:
    Havant
    Motocykl:
    KTM 690 Rally mod/Mean Streak 1500
    KTM to świetne maszyny i wszyscy to wiedzą,napisz na priv Rob jaki masz boiler(combi czy conventional) to moze nawet zrobię ci miły prezent
    --- Post updated ---
    BTW jeżeli ktoś z was ma zamiar wymienić swój boilet(czyta. Piec) to proponuję poczekać miesiac bo worcester wystartuje z niezła peterda,widziałem testowałem i będzie warto!!!

14. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    367
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    Rob widze ze rozmawiasz w moim jezyku nie byloby problemu azeby sie dogadac jeszcze zeby tylko tego KTM-a nie bylo
    Tez wole pstryczek/dzyndzelek (jak zwal tak zwal) podotykac.
    A odnosnie tematu nie jestem przeciwny, ale jak mam wybor to wole analogowo ( stad pomysl na nick). W dalekiej przyszlosci zatesknimy za autami ktore nie byly smart, przyklad Boeinga 800 Max, podobno 6 min pilot walczyl ze Smart Plane.
    Ja tam wole jak to ja jestem smart a nie urzadzenie .

Sent from my Swift 2 using Tapatalk
    Ps:
    Edit: Napisane ze Smartfona sic!

15. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1097
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Ja mam Ring 2, znajomy mial Ring Pro i Nest jest lepszy od obu. Do tego w nescie jest rozpoznawanie twarzy, takze jak ktos z rodziny przechodzi czy znajomych to mozna ustawic zeby nie wysylal powiadomien.

Ogolnie to ja bym bajbardziej chcial taki dzwonek ktory moge podpiac bezposrednio pod cat5, ale niestety jedyny jaki robia to ring elite, ale jest mega drogi i nie dostosowany do budoenictwa w uk bo on jest wbudowany w sciane, wiec trza by bylo sciany kuc.

Abonament w wiekszosci tych dzwonkow trzeba placic zeby zapisywalo nagrania w chmurze.

Dzwonek przydaje sie czesto, mialem kilka starc z firma ktora miala zainstalowac mi blat w kuchni, klamali ze byli i dzwonili i nikt nie odbieral, czekali pol godziny i pojechali. Jak napisalem pani ze mam wideodzwonek i nikogo nie bylo i moge to potwierdzic bo mam rozniez cctv to zaraz zaczely sie przeprosiny ze tak jej powiedzieli i takie tam, byl to jeden z punktow zaczepnych zeby pozniej wyszarpac £500 odszkodowania :)

A ostatnio blacha sprawa, zamowilem cos z amazona, wieczorem sprawdzam ze jest dostarczone, wyszedlem przed dom sprawdzam w skrzynce, przed drzwiami i ogolnie dookola, nic nie ma. Dopiero na nagraniu zobaczylem ze kretyn nie zadzwonil nawet i wrzucil paczke za smietnik.

https://ring.com/share/6676075625650828630

16. Overwhelmed

Overwhelmed Beztroski Posiadacz

Browary:
    207
    Miasto:
    Sevenoaks
    Motocykl:
    Kawasaki Z900
    Dał bym tobie browar ale przez to nie będę dziś uprawiał seksu. Sam wiesz jak jest :p

mirusiek, Anallog i Rob lubiąto.
  17. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    1267
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Yamaha MT10
    Jak ktos gada do alexy czy gooogle to......
    Jednak uciekalbym.od technologi ktore rejestruja moj dzwiek.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

CezaaR lubi to.
  18. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1097
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    A tam Wasal. Pamietaj ze dinozaury w koncu wyginely :p trzeba isc z duchem czasu. Nie widze nic zlego w tym zeby jak robie cos w kuchni i mam lapy upierdzielone powiedziec googlowi zeby mi timer ustawil albo wlaczyl swiatlo.

Dla wszystkich co sie boja inwigilacji mam zla wiadomosc, wasz smartfony tez Was podlsuchuja, takze lepiej wyrzucajcie je i kupujcie nokie 3310. Ja tak nic zlego nie robie wiec moga sobie mnie sluchac ;)

19. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    738
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Sorki ale to właśnie takie teksty wciskają ci którzy wpychają się do naszego życia prywatnego.
    "Skoro nie chcesz nam wszystkiego pokazać, to znaczy że masz coś do ukrycia."
    UK jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem inwigilacji życia prywatnego obywateli, nawet przed USA z ich NSA i tubylcy już przywykli, jak ta żaba z powiedzenia o wrzątku, że zagląda się im wszędzie, ale my, jako naród który pamięta co to znaczy utrata wolności, również słowa, ma IMO moralny obowiązek tej wolności, po raz kolejny odzyskanej, chronić, cokolwiek z niej w naszych czasach zostało. Wara od mojej prywatności i nie muszę nikomu uzasadniać co mam do ukrycia, ani się na jej utratę bezwarunkowo godzić.
    To w sumie ironia, że tutejsi nawet nie zdają sobie sprawy, że poziom szpiegowania ich przekracza daleko to do czego było zdolne nasze UB czy Stasi (oglądał ktoś świetny, niemiecki film "Życie na Podsłuchu"?), a wolność słowa istnieje dopóki ktoś nie uzna wypowiedzi za obraźliwą, zachowanie antyspołeczne, seksistowskie, rasistowskie, mizoginistyczne, homofobiczne, transfobiczne lub skrajnie prawicowe. Litania słów zakazanych (że też w ogóle coś takiego istnieje) jest zapewne sporo dłuższa.
    I na koniec banał choć wciąż jak najbardziej prawdziwy.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.

20. piasek

piasek Kat Komarków

Browary:
    1097
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Nikt Ci nie kaze kupowac. Zamknik sie w bunkrze, a wiadomosci wysylaj golebiem pocztowym.

Wracajac do tematu to wiedzialem ze o czyms zapomnialem. Dwa alarmy przeciwpozarowe nesta czuwaja ;)

#20 piasek, Kwiecień 9, 2019
    Ostatnia edycja: Kwiecień 9, 2019
    Buszek lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!