Regeneracja Amortyzatora BMW

Temat na forum 'Rama i zawieszenie' rozpoczęty przez Doctor Lukas, Kwiecień 5, 2018.

1. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    589
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Poszedłeś na łatwiznę - było arduino wstawić do sterowania tym krokowym, dodać moduł do Bluetooth i sterować wszystkim z telefonu
    A tak na serio - dobra robota :D

2. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2570
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    A ja to widze przeciwnie ....nie lepiej bylo kompmetnie zdjac servo mechanizmy??? Po diabla dodatkowy ciezar skoro i tak wymaga manualnej obdlugi? Zdecydowanie ja bym poszedł tą drogą. Poza tym skoro motor nie posiada centralki to co teraz ? Zero dostepu do regulacji tłumien? Ja bym je pozdejmowal dajac dostep do recznej manipulacji.

3. Doctor Lukas

Doctor Lukas Beztroski Posiadacz

Browary:
    22
    Miasto:
    Croydon
    Motocykl:
    r1200gs,CCM 644
    Dzieki !
    Jest Arduino i moduł tylko pytanie jest czy tak naprawde komuś to potrzebne ? Jak by to był moj własny projekt to pewnie jeszcze podłaczył bym puls z navi i samo by sie utwardzało ...
    To naprawde był projekt w strone komfortu i praktyczności a mniej w strone elektroniki oraz oczywiście koszty ...
    Nie robie takich projektow na codzień wiec pewnie siedział bym nad tym programatorem z tydzień ... tak czy inaczej mozliwości sa otwarte dla właściciela ;)

Sent from my iPhone using fingers ...shock absorber rebuilds...

krycek lubi to.
  4. Doctor Lukas

Browary:
    22
    Miasto:
    Croydon
    Motocykl:
    r1200gs,CCM 644
    Tez tak kombinowałem ale niestery silniczki krokowe sa tak zabudowane ze nie ma mozliwości ich zamiany na manualne sterowanie to było najprostrze rozwiazanie elektronika jest na osobnym kablu podłacza sie ja tylko do regulacji odbicia i tak naprawde przy takim zawieszeniu regulujesz to tylko raz lub dwa a czasami tylko potrzebujesz naciag sprezyny zmienić.
    Tak czy inaczej sprzet działa poprawia dramatycznie komfort jazdy a koszt tego zestawu razem z naprawa był jakies 450 wiec za te pieniadze wiele nie powymyślasz myśle ze nawet najtańszy zeataw jaki znajdziesz kosztował by dwa razy tyle

komarecki lubi to.
  5. Doctor Lukas

Browary:
    22
    Miasto:
    Croydon
    Motocykl:
    r1200gs,CCM 644
    Kolejny GS kolejny Öhlins
    Tym razem emulsyjny przebieg 60K mil
    działał do samego końca ale nie tak jak przewidział to producent ;) stracił praktycznie cała regulacje odbicia. mozna powiedziec ze był luźny jak gacie na sznurku.
    Lecz nigdy nie stracił oleju.
    Powinienem to zrobic juz dawno temu ale jakos nigdy nie było czasu ...

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

kostan77 i komarecki lubią to.
  6. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2570
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Kiedy bedą foty z nabijania gazu? To mnie najbardziej ciekawi.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!