Prawko - Polska? UK?

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez ooskaar, Czerwiec 7, 2019.

1. ooskaar

ooskaar Beztroski Posiadacz

Browary:
    21
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Yamaha YZF R125
    Czesc,
    Doszły mnie słuchy, ze robiąc prawko w UK nie będzie ono dostępne w pl (powrot w przyszłości). Nie wiem ile w tym prawdy, ale będę w Polsce na około miesiąc, wiec w sumie nie widzę problemu, aby zrobić tam prawko a później wymienić na angielskie. Chciałem już teraz zacząć się uczyć teorii, aby już przyjechac w lipcu i mieć wszystko wykute i zapisać sie od razu na teorie, tylko żadna ze szkół nie chce mi dostarczyć materiałów, dopóki nie zrobie badań i nie zapisze się osobiście, co jest mega dziwne, ale mniejsza.. czy zdawał ktoś może niedawno prawko w Polsce i posiada zbędne już dla niego materiały, które mógłbym odkupić? Najlepiej byłoby dla mnie, aby uczyć się przez kompa, ale nie wiem czy w Polsce są jakiekolwiek aplikacje na maca

Pozdro

2. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1788
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Dziwny panie podejście szkół
    Ale z nimi nigdy niewiadomo

3. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    136
    Miasto:
    Wschodni Londyn
    Motocykl:
    Tiger 800
  4. Tofik

Tofik Beztroski Posiadacz

Browary:
    144
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Kawasaki Versys
    A ja to bym zrobił tak
    1. Zrób prawko w uk
    2. Wymień w pl
    3. Za pół roku zgłoś do dvla że zgubiłeś

5. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1398
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175

polak zawsze lubi kombinować ...

CezaaR lubi to.
  6. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1788
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Posiadanie dwóch tych samych dokumentow jest karalne
    Niewiem ile tutaj
    Ale w Pl możesz 3 lata dostać maksymalnie

7. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    197
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Moja partnerka właśnie zjada prawko w pl, różnica taka że miała już kurs odbyty dawno temu , ale.po krotce:
    W wydziale komunikacji musisz wystąpić o nadanie profilu kandydata na kierowcę,
    Jeśli chodzi o materiały do nauki ona uzywala paru z internetu ale instruktor z którym jeździła polecił jej taka strona ( od razu mówię nie ma z nimi nic wspolnego) prawojazdy360 , wykupujesz dostep i sie uczysz, jest też aplikacja na telefon, pytania są dokładnie takie same jak na testach noc nie jest pozmoeniane( zdała za pierwszym razem). Do teorii możesz podejść bez odbycia kursu, musisz zrobic badania wyrobić Profil kandydata na kierowcę, i z tym już się na teorię możesz zapisać. Żeby podejść do praktycznego musisz odbuc kurs i z zaświadczeniem stawiasz się w WORD i zapisujesz na egzamin.
    My to zrobiliśmy tak że jak byliśmy w pl to zdała teorię, potem jeździliśmy tutaj i potem pojechała na 1.5 tyg do pl miała jazdy i na koniec egzamin.
    Ze zdaniem praktyki niestety nadal walczy:mad::(

CezaaR lubi to.
  8. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1788
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Powodzenia!

9. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    343
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Można to robić z angielskim prawkiem czy trzeba wymienić na polskie?

Wysłane z mojego Redmi S2 przy użyciu Tapatalka

10. Grzesiek yama

Browary:
    197
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Nie do końca rozumiem?
    Jeśli masz angielskie to porostu wymień , a jeśli chcesz sobie je zostawić jako angielski to zdaj porostu drugie polskie i juz.
    Ja osobiście jestem tu 15 lat i nadal mam polskie , nikt się nigdy o nic nie przyczepka, a jak dostałem pierwszy raz punkty to przyznali mi numer prawa jazdy angielski i pod nim są zapisywane moje wykroczenia u nich w systemie, więc jak mnie sprawdzają to im wyskakuje ze mam prawko i nie musze pokazywac.

11. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    1116
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Ooskaar a podziel się z nami ta informacja czy to po sąsiedzku uslyszane czy coś wyczytane gdzieś prawnie itp ? ;)

CezaaR lubi to.
  12. Nomad

Nomad Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    London, Highbury and Islington
    Motocykl:
    HD Dyna Street Bob

Można te punkty sprawdzać jakoś na tym numerze? bo mam podobny temat a nie bardzo wiem ile mi punktów w końcu wciśnięto bo wszystko z kamer :D

13. Grzesiek yama

Browary:
    197
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Jak kiedyś do ubezpieczenia występowała o jakiś tam kod to normalnie działało, ale prawda jest taka że potem gdzieś ten numer zgubiłem i wiem że go mam ale już niestety nie wiem jaki.

14. Nomad

Nomad Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    Motocykl:
    HD Dyna Street Bob
    Nie załapałem nic a nic poza tym, że potrzebowałeś ten numer do ubezpieczenia hehe...
    Ja osobiście szperałem trochę bo nie mam zamiaru zmieniać prawka polskiego na to ichsze (by mi je zabrali) więc niech (jak już muszą) zablokują mi jazdę po UK na tej ich numeracji a ja dalej po EU będę free bird ;)
    To tak z przymróżeniem oka oczywiście ale............
    ....przydał by mi się jakiś kierunek tych poszukiwań bo nie wiem na co mogę sobie pozwolić.. zwłaszcza, że od 10 lipca cudują już z tymi smart motorway new rules a autostrady na lata do przodu dopiero zaplanowane na przebudowy.. angielski PRL :D

15. Grzesiek yama

Browary:
    197
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Napiszę inaczej, miałem tutaj sprawę w sądzie i wtedy mi wytl8maczyli jak to działa, że przy pierwszym zdobyciu punktów i sprawdzeniu że masz prawo jazdy, ( polskie) tworzą w swojej bazie danych wirtualne prawojazdy i nadaja mu numer taki sam jak zwykle prawko uk.
    Ja ten numer dostałem bo był na papierach z sądu.
    Jakiś czas temu ubezpieczenie wprowadziły coś takiego że na stronie dvla po wpisaniu swojego numeru prawka wyskakuje kod i można sprawdzić ile masz punktów i za jakie wykroczenia , potrzebne im to było bo za dużo ludzi nie podawalo prawdziwej ilości punktów.
    Wtedy jak to wprowadzili to sprawdzalem ten swoj numer z tych papierow z sadu i wyskoczyly mi normalnie punkty jak na angielskim prawie jazdy.
    Myślę że teraz to bardziej składnia napisałem.:p
    Też nie wymieniam z podobnych powodów jak ty , w najgorszym razie dostanę bana na uk;)
    --- Post updated ---
    Jeśli znasz swój numer to w tym linku możesz sprawdzic

https://www.google.com/url?sa=t&sou...Vaw0japUe49v9x-1vyr-X-efK&cshid=1559995395095

Nomad lubi to.
  16. Nomad

Nomad Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    Motocykl:
    HD Dyna Street Bob
    Okay, teraz zrozumiałem kawałek twojej historii hehe.. ciekawe przeżycia, nie powiem :)
    aczkolwiek chyba teraz ciężko będzie gdziekolwiek dokopać się chyba na namiary bo próbowałem już kiedyś na witrynie DVLA i nic nie znalazłem. Chociaż szybko się poddaje musze przyznać :D :D :D
    Mimo wszystko dzięki

17. ooskaar

Browary:
    21
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Yamaha YZF R125
    Wszystko jasne, dzięki

Trzeba sobie umic radzić :D

Spoko dzięki Grzesiek, lukne dzisiaj na te apke, ale jeśli Twoja żona robiła prawko dawno temu, to moglo się juz kilka rzeczy pozmieniać. Popytam tez na grupach na fesje, to to do dopiero fast track do pogłębienia wiedzy grupach Hah

kurde gdzieś mi smignelo na necie. Juz nie znajdę :(

18. Grzesiek yama

Browary:
    197
    Miasto:
    Londyn, Swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp
    Hej , nie ona kurs robiła dawno temu a teorię zdwala miesiąc temu i poszło za pierwszym, niestety praktyka już 2 raz w plecy.

19. ooskaar

Browary:
    21
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Yamaha YZF R125
    Ah to Sorki złe doczytałem. To już ściągam i zabieram się za wykuwanie :) zdarza sie, trzymam kciuki oby poszło za następnym! Pozdro

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!