Podwójne ubezpieczenie na samochód

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez bartek0016, Czerwiec 29, 2020.

1. bartek0016

bartek0016 Beztroski Posiadacz

Browary:
    36
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650
    Siema. Mam samochod ubezpieczony jako private hire vehicle. Oprócz tego w polisie jest napisane, że mogę go używać social domestic and pleasure. Samochód jest mój na własność. I teraz chcę tym samochodem pojechać do Polski bo moj lot został odwołany i dzwonię do ubezpieczalni spytac czy mogę za granicę i czy potrzebuję zieloną kartę a oni mówią że mogę ale na 16 dni policzą mi ponad 400f dodatkowo. Podziękowałem za informację i się rozłączyłem. I teraz pytanie do was. Czy jest jakiś przepis który zabrania wykupić kolejne ubezpieczenie w innej firmie na ten sam pojazd i dla tego samego kierowcy? Pojechałbym wtedy na nowym ubezpieczeniu a po powrocie bym z niego zrezygnował. Tylko ze przez pewien czas bym mial dwa ubezpieczenia. Nikt się nie przyczepi?

2. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    71
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    z netu
    Is it possible to insure a car twice?
    It’s certainly not impossible, and it’s not illegal, but that doesn’t mean that you should do it. Doubling up on your insurance is not only costly, but it could cause real problems when you make a claim.

bartek0016 lubi to.
  3. bartek0016

Browary:
    36
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650
    Dzieki bardzo za odpowiedz, wiec teoretycznie nielegalne nie jest. Wiadomo ze nie próbował bym w razie czego robić claim z dwóch ubezpieczalni. Chodzi mi też o to czy ubezpieczalnia w której jestem teraz może sie o tym jakoś dowiedzieć z systemu i mi przerwać ubezpieczenie z tego powodu

4. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    129
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    Cci ty masz za ubezpieczenie??? Ubezpieczyciela wogule nie powinno interesować gdzie jedziesz o ile nie opuszczasz granic uni. A dopiero tam ci potrzebna zielona karta

5. bartek0016

Browary:
    36
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650
    Mam ubezpieczenie na private hire (jezdze uberem). Jest tam uwzględnione że mogę się też poruszać prywatnie ale dzwoniąc do nich chciałem się upewnić czy mogę bez problemu za granicę. Odpowiedzieli że tak ale opłata za to ponad 400f.

6. Pablocarlos

Pablocarlos Beztroski Posiadacz

Browary:
    298
    Miasto:
    London SW
    Motocykl:
    Kawasaki Ninja 250R
    Wyobraz sobie, ze móglby byc claim z Twojej winy (oby nic takiego nie mialo miejsca), która z ubezpieczalni bedzie brala za to odpowiedzialnosc? Mozesz "skonczyc na lodzie".

7. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    2302
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Jak prowadzili lockdown ubezpieczenia nie pokrywają wyjazdów po za UK. Bynajmniej moja na vana. Zadzwonilem w maju i mi powiedzieli, że ta ten dzień nie ma możliwości na tej samej polisie jechać.( chyba, że coś dokupię za jaka większą kasę dobrowolnie)
    Pewnie zrobione tak by zarobic
    Jak zniosą WSZYSTKO, to będzue po staremu
    Czekam teraz do końca tego zamieszania

Ps. Ja mam inne ubezpieczenie ( carry goods etc)

8. bartek0016

Browary:
    36
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650

Jeśli było by to poza UK no to zgłosiłbym do ubezpieczalni która wykupiłem jako drugą bo przecież ta pierwsza nie obowiązuje w UK. Poczytałem wczoraj coś tam na ten temat i nie jest to nielegalne a podobno zdarza się nawet często. Problem pojawia się w przypadku claim w dwóch firmach ale o takim czymś nie myślę w ogóle. W drugim ubezpieczeniu nie użyłem NCB. Mam nadzieję że będzie pozytywnie :)
    --- Post updated ---
    No na bank robią żeby zarobić na lockdownie ale ponad 400f dodatkowo za 16 dni to za dużo moim zdaniem:) jak by była połowa tej kwoty to bym się zdecydowal

9. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1375
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    A nie masz w ubezpieczeniu np 90 dni jazdy za granica? Większość ubezpieczeń tak ma, nie wiem jak pco maja ale sprawdź. Kumpel robił dla adison lee kiedyś i on dzwonił do nich i pytał to nie miał problemu jechać. Zgłosił im i tyle. Ubezpieczenie ubezpieczeniem ale ja bym sprawdził czy JESLI masz auto na pcp możesz go używać za granica ;)

10. bartek0016

Browary:
    36
    Miasto:
    bristol
    Motocykl:
    crf450, fmx650

Właśnie dlatego dzwoniłem do o nich żeby zapytać a oni mówią że mogę jechać zadadatkową opłatą. Samochód jest mój na własność nie żaden kredyt czy pcp. Nie chcę zmieniać całego ubezpieczenia na inne bo jako ubezpieczenie na private hire jest ok ( i w miarę tanie) dlatego pomysł żeby kupić drugie na czas wyjazdu

Buszek lubi to.
  11. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Szalony Wulkanizator

Browary:
    175
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Mi powiedzieli w ubezpieczeniu (PHV), kupowalem tydzien temu - ze moge wyjezdzac za granice ale musze dac im znac i max chyba 3 lub 4 tygodnie jednorazowo - wiec generalnie z tego co kojarze to jak zwykle... Wowczas jest tylko 3rd party i powinienem im dac znac nie dlatego zer jest nakaz a tylko dlatego aby wiedzieli poprostu.
    Ja mam DCL insurance.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!