Po wypadku od ubezpieczalni Interim Payment ?

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez STUDENT, Maj 27, 2021.

1. STUDENT

STUDENT Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Bournemouth/Sosnowiec
    Motocykl:
    Ducati Monster S4RS
    Witam Panie Panowie , pytanie mam jak w tytule może ktoś już coś takiego przerabiał, po ok prawie 2 latach od wypadku ( nadal nie dostałem odszkodowania z nie mojej winy od ubezpieczalni ) ubezpieczalnia dzisiaj zadzwoniła do mnie i zaproponowała mi cos takiego jak Interim Payment £ 1000 ?! Czy ktoś wie co to takiego i czy powinienem brać czy nadal czekać na całkowite odszkodowanie ? Dziękuje i pozdrawiam

2. Frezer

Frezer Beztroski Posiadacz

Browary:
    71
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    Ha, w podobnej sytuacji jestem. Interim payment to takie cos co prawnicy wyciagaja of ubezpieczyciela przed zakonczeniem claima, na wypadek jakbys potrzebowal pieniedzy np na pokrycie kosztow zwiazanych a wypadkiem. Moim zdaniem jak potrzebujesz to bierz, jak nie to nie, to jest odejmowane na koniec z koncowej kwoty odszkodowania

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

STUDENT lubi to.
  3. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    194
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    One question that comes up from time-to-time from claimants (and it’s usually those that are facing pretty serious injuries and lengthy periods of absence from work and lost income that ask this) is about the possibility of getting upfront payments in respect of their claim for personal injury compensation. Looking at it from that perspective, if you are used to earning a couple of thousand pounds each month and then you earn nothing whilst you are injured, your main concern will be how to pay the bills.

However, unless there is a very serious injury that will require multiple surgeries and therefore making the length of time for that claim to be pursued unusually long, it is very difficult to get any interim payments of compensation. Interim payments are made by a 3rd party that has already admitted liability. Therefore they agree that they will be liable to compensate a claimant but are making an interim payment to cover a possible loss of income or for necessary expenses incurred as a result of the injuries and effect that they are having on a claimants day-to-day life. It is fair to say that if you are making a claim for a relatively minor injury, such as a broken ankle, an interim payment is very unlikely. It should be remembered of course, that any interim payment made will be a part of the total value of any settlement and will be deducted from any final settlement that is agreed between yourself, your solicitor and the 3rd party.

STUDENT i CezaaR lubią to.
  4. STUDENT

STUDENT Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    Bournemouth/Sosnowiec
    Motocykl:
    Ducati Monster S4RS
    No właśnie ja nawet nie wiem o jakiej kwocie rozmawiają , nic mi nie powiedzieli , boje się , że jeżeli wezmę to to później rzucą mi jakieś resztki na poczet tego Interim Payment
    --- Post updated ---
    A Ty brałeś czy zrezygnowałeś ?

5. Frezer

Frezer Beztroski Posiadacz

Browary:
    71
    Miasto:
    Canterbury
    Motocykl:
    Blackbird
    Jak wezmiesz £1000 interim payment to ci na koniec odtraca tyle samo z koncowej kwoty i to czy to wezmiesz nie ma zadnwgo wplywu na to ile ogole dostaniesz. Po prostu mozesz teraz sobie wziac kawalek tych pieniedzy. Jak mi ogarneli interim payment to wzialem, akurat bardzo potrzebowalem.

A co do tego ile ogolem mozesz dostales to wiesz jaki miales uszczerbek na zdrowiu wiec mozesz z pomoca internetu wykalkulowac a jak cos to wal do prawnikow I sie dopytuj, po to sa

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!