pliczki GPX - gotowe trasy na sat-nav

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez zembata-zaluzja, Kwiecień 29, 2021.

1. zembata-zaluzja

zembata-zaluzja Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    cycaty wodolot
    witam forumowiczow,

czy znacie moze jakies miejsce w sieci gdzie mozna sciagnax pliczki GPX z gotowymi trasami, ktore mozna potem podegrac do sat-nav?
    tak zeby byly rozne rejony np UK, szukam powiedzmy essex czy kent i mam jakis wybor pliczkow.
    Moge robic swoje na garmin basecamp, ale zawsze lepiej jesli ktos objechal dana trasa i ja poleca np.

jesli nikt nic nie wie i nie widzial, to moze zrobimy jakis GPX exchange podstronke tutaj jesli forum na to pozwala?

2. Goall89

Goall89 Beztroski Posiadacz

Browary:
    136
    Miasto:
    Chester
    Motocykl:
    CBR 600F
    Jacq i Konrad lubią to.
  3. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    1332
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Tak jak kolega wyżej napisał, źródeł jest sporo. Ta strona bestbikingroads jest dobrym początkiem - szczególnie jakbyś chciał sam sobie zaplanować trasy.

Inna bdb stronka to https://www.ride.co.uk/routes.

Jacq lubi to.
  4. zembata-zaluzja

Browary:
    1
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    cycaty wodolot
    wcale nie ma mnostwo.
    zanim tu napisalem to troche poszukalem.
    stonaka od konrada to slabo, 5 tras na krzyz, ta druga os goall89 lepsza, ale tez nie powala. poza tym to posucha. w kazdym badz razie dzieki ze chociaz te 2. widze ze trzeba troche posiedziec z base campem...

5. Konrad

Browary:
    1332
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    Interesująca ocena obu tych stron. No nic.
    Jeżeli uważasz, ze na stronie którą Ci podałem na talerzu jest kilka na krzyż, słabych tras to gratuluje ogarnięcia. Jednocześnie życzę powodzenia z BaseCamp'em.

6. zembata-zaluzja

Browary:
    1
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    cycaty wodolot
    nie obrazaj sie kolego, ale nie udalo mi sie na tw strone znalezc ani jednej trasy w essex. dlatego uwazam ze posucha.
    stroana od goall89 ma kilka i jest lepiej.
    oczywiscie jest tam na obu stronach pare spektakularynch tras w roznych odleglych zakatkach, bez dwoch zdan, mozna cos wybrac, ale przebierac nie ma w czym.

Konrad lubi to.
  7. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    458
    Miasto:
    Tring, Hertfordshire
    Motocykl:
    turystyczny
    Może być też tak, że niektóre regiony są poprostu mniej atrakcyjne motocyklowo, co skutkuje mniejszą ilością dostępnych tras.
    Moja rada: sam sobie te trasy wygeneruj.
    Niektóre nawigacje mają opcje generowania round-tripów (sam korzystam z tego w Garminie).
    Dodatkowo masz np Kurvigera. Kiedyś był to skrypt pythonowy, który wyliczał krętość zakrętow i wyszukiwał wszystkie kręte zakręty w zadanym obszarze.
    Goście jednak rozwineli to do aplikacji generującej kręte trasy z możliwością importu/eksporty gpx'ów.

https://kurviger.de

Tu masz nawet opisane jak do garmina exportować:
    https://docs.kurviger.de/route_transfer/transfer_to_garmin

Konrad lubi to.
  8. Konrad

Browary:
    1332
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    zielony i czerwony
    nie no, jasne

Jeżeli szukasz tras dla bardzo konkretnie sprecyzowanego miejsca to to BBR moze byc lepsza. Szczególnie jak chesz wykroić cos pod siebie. Bo zazwyczja ciezko znalezc trasy, które w 100% akurat Tobie beda odpowiadaly. W wiekszosci przypadków robi sie albo od 0 i tylko "inspiruje" jakimiś podpowiedziami albo edytuje gotowce. Jak dla mnie problem z BBR jest taki, ze tam jest bałagan - i co dla jednego jest zajebistą droga, dla innej osoby będzie ledwo przejezdną, prawie polną ścieżyną. I odwrotnie.

Ride to jest znacznie bardziej pookładany. No i jak juz znajdziesz cos co Ci częściowo pasuje to ja Ci gwarantuje, ze drogi tam wybrane będą najlepszymi w okolicy. A, i tak na szybko rozejrzałem sie tam u nich i znalazłem 1690 .gpx'ów - to apropo tych kilku na krzyż ;) Ale fakt, ogromna większość jest w Europie, nie tu na wyspie.

Jacq lubi to.
  9. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    458
    Miasto:
    Tring, Hertfordshire
    Motocykl:
    turystyczny
  10. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    206
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Sciagnij sobie apke “ scenic “ tam znajdziesz to czego szukasz raczej ;)

Goall89 lubi to.
  11. zembata-zaluzja

Browary:
    1
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    cycaty wodolot
    scenic super. dzieki.
    --- Post updated ---
    dzieki panowie za pomoc.
    stonki sie na pewno przydadza.
    appka tez.

pozdrawiam.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!