pdm60 i programming cable

Temat na forum 'Instalacja elektryczna' rozpoczęty przez okupant, Maj 13, 2020.

1. okupant

okupant Kierowca Kosiarki

Browary:
    30
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda NC750X DCT
    Kupiłem ostatnio PDM60, ale bez kabla do przeprogramowania modułu. Posiadam podobny do niego, ale bez USB typu A no końcu tylko luźne przewody dyndają (7). Pomyślałem, że zakupię końcówkę USB i przylutuję te kabelki, ale nie wiem który przewód do którego pinu. Mały problem jest taki, że ten mój ma 7 pinów na końcu a gniazdo w PDM60 ma 6, ale to nie problem, bo mogę jeden zbędny odciąć. No i USB ma tylko 4 piny...
    Poszukuję schematu takiego oryginalnego kabla, ale wujek google milczy. Koszt nowego to £19 i trzeba trochę czekać na przesyłkę, a ja chciałbym się trochę pobawić. Ma ktoś może coś takiego?
    Na załączonym zdjęciu u góry jest mój kabel , a na dole oryginał (z neta)
    PSX_20200513_155557.jpg

2. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    760
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Można założyć ze jest to jakiś standard i użyto czerwony/czarny jako zasilanie i biały/zielony jako data w formacie USB 2.0 oczywiście ... tyle tylko ze jak zasilanie nie jest na czerwony/czarny i puścisz napięcie to możesz coś spalić. Pytanie jest na ile jesteś odważny
    Update: jak ten twój kabel USB jest taki trochę losowy yo bym chyba nie ryzykował bo to wyglada ze tam te piny i kolory twojego kabla mogą być trochę na chybił trafił

3. okupant

Browary:
    30
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda NC750X DCT
    Update: jak ten twój kabel USB jest taki trochę losowy yo bym chyba nie ryzykował bo to wyglada ze tam te piny i kolory twojego kabla mogą być trochę na chybił trafił [/QUOTE]

Dlatego poszukuję schematu :)

4. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    100
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    Karol i okupant lubią to.
  5. okupant

Browary:
    30
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Honda NC750X DCT
    Zapytałem, zobaczymy...:)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18692563#18692563

edyta:
    Znalazłem na ebayu USB z pięcioma pinami:
    upload_2020-5-14_15-34-31.png
    Doczytałem w instrukcji do PDMa, że jeden skrajny pin jest "open". Czy to oznacza, że nie przesyła sygnału?
    upload_2020-5-14_15-37-6.png
    Bo jeśli tak, to tylko 5 pinów bierze udział w połączeniu, a są USB z 5 pinami, więc to byłaby, tylko kwestia schematu w jaki są one połączone. Kuuurde! Gdzie to mogę znaleźć?:confused:

#5 okupant, Maj 14, 2020
    Ostatnia edycja: Maj 14, 2020

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!