Opinie opon dual sport

Temat na forum 'Opony, Koła' rozpoczęty przez Rob, Październik 16, 2018.

1. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Znam GS’iarza co klnie się za karo nawet jak podnosi motor po uślizgu - kto by tych GS’iarzy zrozumiał

Rob lubi to.
  2. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    982
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Jeezu Rob... To nie chodzi tylko o średnicę (choć 19 w GS i tak jest duża - Elephant miała 19" i wygrywała dakar) ale też o szerokość i takie parametry jak wyprzedzenie i kąt główki ramy w supermoto - proponujesz mu opnę super niestabilną kierunkowo do motocykla z natury niestabilnego kierunkowo... do jazdy w błocie i zimą na asfsalcie. Na supermoto nie będzie taplania się w błocie i kałużach, bo będzie leżane - można się oszukiwać i zakładać kochę FIM nawet do crosstourera czy goldwinga myśląc, ze zrobi z nich EXC, ale... nie zrobi. Fakt. Choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.

Żeby było jasne - z punktu widzenia bezpieczeńswa nie polecam zakładania opon w rozmiarze na tył na przednie koło, ale jeśli już ktoś musi, to polecam zastanowić się nad oponą kierunkową... Krzyś sobie poczyta i podejmie decyzję - nawet jak skusi go TKC swoim agresywnym wyglądem, to mam nadzieję, zwolni mocno na asfalcie i będzie zdrowszy, bo TKC to szmata nie opona na asfalcie, a juz tylnia z przodu, to proszenie się o gips.

Krzys PL i Rob lubią to.
  3. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Chcesz powiedziec ze sm ma inny kat glowki ramy od enduro?
    Mowiac male kola w gs mialem tez na uwadze ich szerokosc - chodzilo mi o rozmiar ogolnie.

Tkc na asfalcie jest swietna opona

No i ja nie zamierzam cie przekonywac ze nie masz slusznosci co do jezdzenia w offie na szerokich oponach - ze to nie najlepszy pomysl. Ale nie przekonasz mnie, ze kupno karoo (szerokiej) zamiast tkc jest lepszym wyborem.
    Poprostu zacznij jezdzic swoja yamaha porzadny offroad wtedy poczujesz roznice.

Ja w kazdym razie do off roadu nie polecam ani karoo, ani pirelli, ani tymbardziej haidenau - bo to sa opony szosowe - czytaj gowniane. I predzej na takiej gownianej oponie zrobi sobie krzywde.

Zapomnial bym. Tkc jest opona kierunkowa

Sent from my iPhone using Tapatalk

kot lubi to.
  4. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Tak sobie was czytam i... jestem mniej zdecydowany co kupić niż przed tym jak was zapytałem a nawet powili rozważam założenie wetów :)
    Ogólnie widzę, że zapominacie o tym, że moje doświadczenie w offie to jest kilka godzin na suchym torze motocrosowym na takiej maszynie :)

Więc wydaje mi się, że nie zauważę większej różnicy pomiędzy tkc a mitasaem a karo, aczkolwiek mogę się mylić.
    Z racji tego mojego małego doświadczenia w offie nie sądzę, że będę jakoś super tam zapierniczał, na asfalcie zresztą nie mam zamiaru na nich też szaleć, bo do tego mam inne opony.
    Więc potrzebuje coś co da radę dojechać do green lane, ewentualnie może ruszę dupę na poligon i żebym się nie zakopał jak wpadnę w błoto.
    Jestem świadom, że nie mam idealnego zestawu do tego, ale też nie oczekuje cudów.

Co do TKC to producent pisze ze 120 to opona przednia, ale chyba wiem o co Bartoszowi chodzi.

Bartosz co do kąta główki ramy itd. 701SM i enduro mają taką samą ramę, silnik i wahacz. Różnią się zawieszeniem, kołami i hamulcami.

Mieszkam w hemel hempstead. Do Salisbury mam 90mil czyli jakies półtora godziny.

EDIT:
    Mam kumpla który na miał TKC założone do gsxr1000 (120przód i 180tył) i dał rade na nich pojechać do francji na bunkry a potem na elefanta więc chyba nie sa takie złe jak Bartosz je przedstawia

#204 Krzys PL, Październik 18, 2021
    Ostatnia edycja: Październik 18, 2021
    Rob lubi to.
  5. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Bartosz jak mniemam chce udzielic dobrej rady. Bazuje na swoim doswiadczeniu. Ale lepsza opona zawsze bedzie lepsza bez wzgledu na jej rozmiar. Szukasz opony zimowej to nie kupujesz calosezonowej bo jest lepsza w lato.
    Jak chcesz pojezdzic w offie to kup opony do offu. Tkc przod i mitas 09 tyl to calkiem dobry zestaw.
    Jesli natomiast cos cie podkusi zeby kupic karoo to… daruj sobie jazde w offie jesli tylko pierwsza kropla deszczu spadnie z nieba.
    To moja dobra rada.
    Ale zawsze mozesz posluchac innej

kot, Krzys PL i krycek lubiąto.
  6. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    982
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Ja nie bazuję tylko na swoim doświadczeniu, a równiez na ogólnie przyjętych standartach w projektowaniu motocykli i ogumienia :)
    Inaczej ścigaliby się na supermoto w błocie, na kostkach FIM, zamiast na szuterku na wetach... A a do ADV zakładaliby opony o szerokości 120mm.
    Nie darmo koła w teren są wąskie i duże - wynika to z fizyki.
    Supermoto w terenie da radę, ale jest ograniczone, a kostka nie zdejmie tych ograniczeń całkowicie, inaczej projektowaliby kostki o rozmiarze supermoto... a nie produkują. I ja rozumiem dlaczego.

Na karoo czy scorpionach można po mokrym jezdzić, byle nie było grzęzawiska. Zwłaszcza jak się wjeżdża rekreacyjnie a nie w celu udowadniania czegoś komuś.

Krzys PL lubi to.
  7. komarecki

komarecki Tuner Motorynek

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Hehe najpierw pojechał na pierwszy zimowy southstorm na Snowdon jeśli mowa phelipe . GSX-R na tkc robił wrażenia zwłaszcza jak w drodze powrotnej ciał na tylnym kółku na motorwayu:D
    Ps. Załóż metzeller 360 .:) na asfalt już masz opony.

8. Krzys PL

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Tak Felipe :) nawet udało mi się znaleźć zdjęcia ten gixy.
    Nie mam kół na te metzelery :/[​IMG][​IMG]

Sent from my G8441 using Tapatalk

9. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    A przepraszam , myślałem że robisz na drogim secie kół po katolicku 21/18 . Sorki :(

10. Krzys PL

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Narazie na próbę chce zobaczyć czy mi się spodoba offroad, więc nie chce odrazu kupować nastepnego (już trzeciego) setu kół.
    Swoją drogą patrzyłem na 21/18, ale nie ma nic na sprzedaż. Popatrzę jeszcze w Polsce to może ktoś mi po świętach przywiezie.

Sent from my G8441 using Tapatalk

11. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Przód to chyba byś przypasil z każdego KTM enduraka (byle rocznik jakiś świeższy) tylko tarcze zmienić gorzej z tylem jeśli chcesz zachować cush a przy 701chyba lepiej zachować.
    Mam koło do 690 ale jak typowy pies ogrodnika nie odsprzedam :tearsofjoy:.

12. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Daje se rękę obciąć ze podobna dyskusje już tu gdzieś widziałem

13. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    A I owszem . Normalne najpierw sobie kupują te deskorolki a potem idą po rozum do głowy by zaczyna się dopasowywanie większych kół ......a kończy się to tym że w garażu 3 endurakow i ATV stoki a SM służy jako inkubator dla pająków .

14. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    W tym wątku już to było przerabiane - ale widzę ze nie chce ci się przewijać

15. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    No nie po rzeciez nawet nie doczytałem że Krzyś szuka ofowe opony na koła SM :oops:
    Zarobiony jestem :cool:

16. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    A nie nie proszę pana , znaleźć haka na mnie nie taka prosta sprawa, w tym poście przeprosiłem DWA razy Screenshot_20211019-134026.png

Raz za propozycje za dużych opon i raz do przodu na kredyt co zalicza się na post pozniejszy:D
    No więc wróć lepiej do wytykania mi złej pisowni panie ,,G":cool:

17. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Brakuje ci luzu komar - trochę za bardzo do serduszka bierzesz wszystko co mówię
    Pokój bracie

18. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Ja mam już brata , nie mam serca .
    Też czasami poczucie humoru ci zanika zwłaszcza jak ktoś żartuje a nie ty w danym momencie :)

19. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Ja nie nam poczucia humoru - i mam 2ch braci
    Co wygrałem?
    Ps jesli o mnie chodzi Gabik możesz wyczyścić cała dyskusje a nie tylko jeden post

20. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Opony do hondy grom. Ciekawscy moga sprawdzic rozmiar w necie.
    Bo liczy sie styl

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!