Opinie opon dual sport

Temat na forum 'Opony, Koła' rozpoczęty przez Rob, Październik 16, 2018.

1. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    547
    Miasto:
    Tring, Hertfordshire
    Motocykl:
    terenowy
    To nie jad :) Zarcik taki z przekasem (opatrzony odpowiednia emotka dla klarownosci).

2. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    982
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Co do opon i pompek - dzięki chłopaki, slime mi dzisiaj przyszedł, pompkę małą z od RAC kupię na dniach a za dwa tygodnie jadę do PL, to bardziej rozgarnięty wulkanizacyjnie kumpel poćwiczy ze mną ściąganie opony z obręczy z użyciem łyżek a nie semtexu :-D

3. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Warto tez pomyśleć jak te koła ściągać bez centralnej stopki - wiem ze są patenty różne z linami i dodatkowymi stopkami, tez warto poćwiczyć na sucho

4. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Nie pomyślałem o tym, że może haczyć. Zmiana zacisku nie jest taka prosta jak się wydaje, bo mam ABS więc nie mogę normalnie zamienić zacisku razem z pompą. Są na to dwa rozwiązania: Wywalenie ABSu i wymiana zacisku razem z pompą. Założenie szybko złączek na przewody hamulcowe.
    Ale narazie zgadałem się z kumplem, on ma 701Enduro, zrobimy podmiankę kół i zobacze w praktyce czy będą pasować.

Jeśli chodzi o propozycję zmiany motocykla to narazie nie mam zamiaru bo ten mi pasuje :)

5. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Koła może i będą pasowały ale przednia tarcza na bank nie jest 320mm w Enduro
    Pożycz lepiej całego bajka

6. Krzys PL

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Tak by było najprościej :) ale kumpel chce kupić sobie koła SM więc tak czy siak będziemy zamieniać żeby sprawdzić co i jak.

Tarcza jest 300mm więc też trzeba będzie zamienić.

Sent from my G8441 using Tapatalk

7. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Daj znac jak poszło - ale widzę ze chodzimy w kółko tam jest tarcza 300 nie bez powodu. Jesli jakieś spacery są potrzebne to to akurat prosta sprawa, do kol czy do tarczy - ja na zwykłych aluminiowych obskoczyłem wszystko. Pisz koniecznie jak tam testy, a jak chcesz potestować większe to dawaj znac i można się umówić na poligonie czy coś.

8. piwko78

piwko78 Kat Komarków

Browary:
    2192
    Miasto:
    GL13
    Motocykl:
    xt600e / v-storm 1000
    Ktoś na tym jeździł czy będę pierwszy ?
    Screenshot_20210928-202914.png Screenshot_20210928-202920.png

9. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
  10. piwko78

piwko78 Kat Komarków

Browary:
    2192
    Miasto:
    GL13
    Motocykl:
    xt600e / v-storm 1000
    Częściej jest porównywana w necie do TKC 80

#190 piwko78, Wrzesień 28, 2021
    Ostatnia edycja: Wrzesień 28, 2021
    piotrekzzr lubi to.
  11. Krzys PL

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Zrobiłem małe obeznanie w opona do moich siedemnasto calowych kół do huski.
    Z polecanych opon które pasują mam
    Metzeler Karo
    Pirelli scorpion
    Continental tkc80.
    Wszystkie w rozmiarach 120 i 150/70/17

Mieliscie z nimi styczność, które z nich polecacie?
    Metzeler wypada najtaniej z nich.
    Ja nie mam doświadczenia w offie.
    Planuje na nich latać po Green Lane, mieszkam w hemel hempstead więc będę musiał do nich dojechać po asfalcie(muszę znaleźć gdzie mam jakieś w okolicy.

Sent from my G8441 using Tapatalk

12. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Po suchym pojezdzisz na kazdej z nich. Ale tak naprawde tylko tkc jest cokolwiek warta. Karo to gowno na mokrym - tak naprawde razem z pirelli sa to opony na suche szutry

Sent from my iPhone using Tapatalk

Krzys PL lubi to.
  13. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Karo jest za Karę
    Jest powód dla którego jest najtańsza - są ludzie co je lubią, ja za darmo bym jej nie brał

Krzys PL lubi to.
  14. Krzys PL

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    To znowu ja :)
    A co sądzicie o zestawie przód tkc80 i tył mitas e09.
    Wkładać do tego dętki? Jeśli tak to jakie, chodzi mi o rozmiar? Opony w rozmiarze 120/70/17 i 150/70/17

15. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Dobry zestaw. Jezdzilem na takim 2 lata. Jesli teraz masz tubeless to po co ci detki? Jesli jezdzisz ne detkach to wloz te co masz

Krzys PL lubi to.
  16. Bartosz

Browary:
    982
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Ja jak zwykle będę inny :)
    Ze 120/70/17 na przodzie i tak będzie chujnia w ciężkim błocie, więc będziesz musiał raczej omijać takie warunki, a nawet jeśli tam wjedziesz, to będzie trzeba powoli, bo koleiny będą cię wciagać tak jak agencje towarzyskie wciągają pluton wojskowy na przepustce :-D
    Więc spierdolisz sobie mocno trakcję na asfalcie (bo i TKC i MITAS sa oponami niekierunkowymi i "walą" moto w zakręty), a w terenie będzie tylko ciutkę lepiej od Karoo.
    Karoo natomiast jest oponą kierunkową, więc daje lepszy feedback na asfalcie, lepiej się zachowa na hamowaniach i generalnie będzie bezpieczniej na asfalcie i tylko trochę gorzej od TKC w błocie.
    Pamiętajmy, ze masz szerokie siedemnastki - na nich w błocie kariery i tak nie zrobisz, chyba, ze założysz kolce jak na lód :)

Powinieneś się nastawiać na lekko przeschnięte greeny (bo na suche zimą w UK i tak nie ma szans) i tak będziesz jeździł raczej wolniej.

Krzys PL lubi to.
  17. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Od czasu do czasu sie z toba mocno nie zgadzam nie inaczej bedzie teraz
    Jesli uwazasz ze karoo jest tylko troche gorsza od tkc (o mitasie nawet nie mowie) w blocie, to mam wrazenie ze albo nie jezdziles nigdy w blocie (zwlaszcza na karoo) albo nie jezdziles na tkc na asfalcie. Ja ten komplet z latwoscia zamykam na asfalcie. A karoo nie wezme nawet za darmo - jesli byla by jedyna opona na pol e sklepowej. Jest chujowa ze wolalbym jezdzic na drogowych oponach - i jestem w 100% przekonany ze zajade w offie rownie daleko jak ktos na karoo

Po to sa te kostki z przerwami zeby je tak bloto nie zalepialo ale tez poto zeby sie lepiej wgryzac w podloze. Na nowej e09 trzeba sie postarac zeby zerwac przyczepnosc. Na karoo na trawie jak na lodzie.
    Polecasz komus opone na suche warunki.
    Mam nadzieje ze dolaczy sie do rozmowy @krycek ktory najlepiej opisal ta opone - karoo za kare.

Jak juz musialbym zrezygnowac z tkc to na rzecz… mitasa 09 oczywiscie. A jak musialbym zrezygnowac z 09 z tylu to juz wolalbym jodelke 07 a z detkowych dunlop w krzyzyki.
    Motoza nie polecam (jeszcze) bo nie przetestowalem, no i cenowo wyrywa z butow. Poza tym nie wiem czy rozmiary takie robia

Bez urazy

Krzys PL lubi to.
  18. krycek

Browary:
    978
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    No i chyba Krzys zestaw na asfalt już ma, a supermoto w suchym to i na pirelli corsa się jeździło po greenach. Ciekawi mnie jak te szerokie 17ki będą jeździły w terenie na oponach terenowych - daleko masz na poligon Krzys?

Krzys PL lubi to.
  19. Bartosz

Browary:
    982
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Wszystko, co napisałem było w zależności do rozmiaru na koła siedemnastki - miałem wątpliwą przyjemność jeździć na siedemnastkach w rozmiarze supermoto w terenie - tak przyjemne jak wizyta u dentysty, i stąd uważam, ze tego nie zepsuje nawet karoo, choćby było tak chujowe, ze nie wiem co :-D Tak samo, jak nie naprawi tego TKC. To będzie walka z fizyką i uważam, ze przyjemniejsza i "w kopercie" designu obręczy, zawieszenia i bezpieczeństwa na Metzelerach... jeśli w ogóle można tak nazwać zakładanie opony tylniej na przednie koło :-/

Krzys PL lubi to.
  20. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2644
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Proponujesz mu bmw x3 do offroadu, kiedy koles pyta czy nissan patrol jest ok.
    Szeroka czy nie, kazda opona off poprawi trakcje w off. On ma drogowe opony na asfalt i chce kupic cos do offa a ty mu proponujesz dalej drogowe
    Argumenty mi sie wykonczyly.

Giejesiarze maja tylko male kolka. A gdybys zobaczyl co niejeden potrafi na porzadnej oponie… bo na karoo to tylko pod starbuksa

Krzys PL lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!