Opinie opon dual sport

Temat na forum 'Opony, Koła' rozpoczęty przez Rob, Październik 16, 2018.

1. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    572
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Zapinam nowy watek. Naczytalem sie, naszukalem i dalej nic nie wiem. Wiec. Chcialbym zeby ktos podzielil sie opinia opony ktora uzywal w swoim adv. jak sie jezdzi. Ile wytrzymuje. Jak daje rade w offie jesli na taki sie zjezdza itp. Czlowiek ma zawsze dylemat co kupic
    --- Post updated ---
    Wiec zaczne pierwszy. Od haidenau k60. Opona wytrzymala na asfalcie. Fajnie sie trzyma. Na mokrym asfalcie jest zaskakujaco przyczepna. Przejechalem na zestawie 6k mil i przednia zuzyla sie mniej wiecej w polowie na tylnej cos jeszcze zostalo moze na 1k max 1.5k. Dodam ze jezdzila na ktm1190. Do offa sie nie nadaje. Jak jest sucho mozna polatac po szutrowej drodze. Na mokrej trawie jak na lyzwach. Raczej nie polecam chyba ze dla pseudo adv

2. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    534
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    jak dla mnie najlepsze do tej pory to MT21 przod ,a tyl mitas e07 dakar.A przerobilem juz wiele opon tego typu adv

3. piwko78

piwko78 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1082
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650 /cezeta 477 175
    Jak w każdym temacie każdy będzie chwalił to co ma ;)

4. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    572
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Mitas e07. Niezla. “Uniwersalna”. Czyli daje rade na asfalcie - mozna kolano poobdzierac i lekkiego offa zaliczyc. Nie na bloto. Na mokrym asfalcie mozna na rondzie poczuc juz dreszcz emocji. Na oponie zrobilem 5k - tylna i zostalo na niej jeszcze 5mm bieznika. Ktm 1190
    --- Post updated ---
    Mitas e07+ dakar. Fajna oponka. Na asfalcie tak samo dobra jak e07 a w terenie lekko odczuwalne polepszenie jazdy. Na oponie zrobilem 5k tyl. Wiekszosc po asfalcie. Sciagalem opone miala jeszcze bieznika ok 6mm. Idealna na dalekie wyprawy z nuta offa.
    --- Post updated ---
    Tez chwale swoje. Ale kazda kolejna jest lepsza od poprzedniej. A ja nie chce sie cofac tylko isc do przodu. ;)
    --- Post updated ---
    Tkc80. Rewelka do offa. Przednia opona super. Tylna po przejechaniu ok 1k mil krzyczy ze nie wytrzyma do grudnia. Raczej opona na szybkie wykonczenie. 2k na tyle, moze 2,5k mil to bedzie wszystko. Ale w offie bajka. Na asfalcie juz sie tak szybko nie pomyka jak na e07 (czuc na zakretach jak sie kostki uginaja ;) ale przyzwoita. I tak jak jest o 30% lepsza w offie od mitasa e07 tak jest o 30% gorsza na asfalcie. Ogolnie jestem zachwycony. Tylko to zuzycie...
    Mysle teraz nad mitasem e10 badz e09

5. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    534
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    mam mitasa e09 dakar kawal wielkiej opony ,dobrze radzi sobie w offie jak i na drodze jednak ponad wszystko wygrywa jak dla mnie Motoz tractionator adv,jak do tej pory numer 1 ,w offie i na czarnym tylko ta cena

6. Darkbass

Darkbass Beztroski Posiadacz

Browary:
    90
    Miasto:
    Havant
    Motocykl:
    GSA1200 HDS1200
    Jako ze niewiele mam doswiadczenia w offie to moge tylko napisac o oponach ktore mam aktualnie Metzeler tourance,na szutry i kamienie (suche mokre) jest dobra i sie nie slizga,bardzo dobrze zachowuje sie na asfalcie jak suchym tak i mokrym,kopletnie niedaje rady w blocie i na mokrej trawie,zywotnisc wydaje mi sie dobra pona 3k i niewidac zuzycia moze 30%,godna polecenia jak ktos nieleci na south storm jesienia:) pozdrawiam

adi moto-bunkry lubi to.
  7. gravesend

gravesend Beztroski Posiadacz

Browary:
    4
    Miasto:
    kent
    Motocykl:
    bmw f650cs, v-strom 650
    Karoo 3 rwie glebę elegancko ;)
    Na czarnym spoko tylko jest moment strachliwej niepewności przy głębszym składaniu sie.
    Czuć przeskok na tym bloku bieżnika.
    Ogólnie polecam.
    Tourance super na czarne ale w polu szybko kończą się jej mozliwosci.
    Continental k70 do karoo się chowa w polu ale na czarnym ładnie się prowadzi. Na mokrym trochę strach odkręcić bo ten środkowy pas gumy nie odprowadza wody efektywnie.
    To tyle co próbowałem. ;)
    Mitasy teraz mi w głowie ;)[​IMG]

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Rob lubi to.
  8. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    :DTkc 80 . Na revzilli mowia ze to opona 50asfalt/50off ...
    Po zalozeniu szok jak tym mozna jechac po trawie. Mokro sucho idzie jak przecinak. Bajka ale krotka bajka. Asfalt wykancza je w oczach . Walijski kamienisty off chyba troche tez. Tyl ma 1200 km i na moje oko wytrzyma moze 3000 km moze ciut wiecej, a moze 2500 nie wiem.Przod przy tym wyglada na prawie nie tkniety. Dlatego tyl jak nie planuje offa to staram sie sciagac bo szkoda. Wymiana w Africe 30 min i za kazdym razem co raz szybciej:D

Polecam ciekawi mnie mitas e10 dakar. taki powedruje wkrotce na tyl

9. piwko78

Browary:
    1082
    Miasto:
    Motocykl:
  10. miejski

miejski Beztroski Posiadacz

Browary:
    73
    Miasto:
    Hampshire / UK
    Motocykl:
    Honda CRF1000L DCT
    Po 'przygodzie' z fabrycznymi Dunlopami ja właśnie wrzuciłem Mitasy (E07 na przód i E07+ na tył). Generalnie przód dostałem za darmo od znajomka, który sprzedał AT więc stwierdziłem, że dokupię 'plusy' na tył.
    Założone tydzień temu więc nie było jak sprawdzić za bardzo...

Attached Files:

• E07+.jpg
      E07+.jpg
      File size:
      230,4 KB
      Wyświetleń:
      35
  11. piwko78

Browary:
    1082
    Miasto:
    Motocykl:
    Maxxis m6006 użytkował ktoś ?
    Szukam zamiennika dla k60 i się zastanawiam nad tą opona lub Mitas e 09 ...

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!