Olej V-Strom 650 2013

Temat na forum 'Silnik, sprzęgło i napęd' rozpoczęty przez wneku, Październik 27, 2018.

1. wneku

wneku Nabywca Suszarki

Browary:
    3
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Witam,

Jako, że zbliża się wymiana oleju u mnie (niedługo będzie 4000mil) jaki olej najlepszy będzie dla tego silnika. Dodam, że teraz po rozgrzaniu czasami biegi wchodzą twardo.

2. CezaaR

CezaaR Czeski marynarz

Browary:
    1308
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Taki jaki zaleca producent
    Czyli trzeba się trzymać parametrow

3. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Ja w Africe przeskoczylem z 10w30 na 10w40. Biegi wchodza lepiej jak ja delikatnie zkatuje.
    Sasiad w serwisie yama suzi tez mowi ze leja oficjalnie 40stke bez pytania klienta . 10w30 jest rekomendowany czyli mozesz lac 40 spokojnie. Maja przykaz odgorny ze 30 lub 40 od serwisanta zalezy . Marka to kwestia gustu .
    Mineralny- spokojne uzytkowanie
    Polsyntetyk ostre uzytkowanie .
    Syntetyk - ostre napierdalanie non top

4. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    585
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Tak patrzę na szybko to akurat 10-40 jest podany w manualu do tego motocykla.

Mineralny olej ?? :eek:

Zwróć uwagę czy olej jest kompatybilny z mokrym sprzęgłem - bo tu może być potem zonk jak wlejesz byle co

5. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    Tak faktycznie 10w40 .
    Na oryginalnym full syntetyk hondowskim oleju pisze nawet, ze nadaje sie tylko do skuterow, bo sprzeglo moze sie slizgac. Pytam faceta w hondzie dla jakich maszyn dedykowane sa oleje typu 300v? Mowia ze do bardzo wyzylowanych moto np na tor..

6. wneku

wneku Nabywca Suszarki

Browary:
    3
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    V-Strom 650
    Poczytałem trochę i prawdopodobnie wybór padnie na Liqui Moly 1243 Motorbike 10w40 Street. Kolega który posiadał Vstroma z 2008 polecał więc chyba spróbuję tego konkretnego oleju. Ktoś już z niego korzystał i może polecić?

7. martini1404

martini1404 Beztroski Posiadacz

Browary:
    119
    Miasto:
    Greenwich
    Motocykl:
    Transalp xl700v
    te liqui molly oleje w testach na ochrone przed ścieraniem jedne z lepszych recenzji zgarniają... :)

8. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    68
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
  9. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    585
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Mam nadzieje ze nie z tej samej butli przez ten cały czas :D

10. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2702
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Ja bym raczej zapytal czy 30 lat do tegi samego motocykla....:)
    Bo juz tak na powaznie to se mozna pisac ze ten olej lepszy moim zdaniem od tamtego a motocykle sie zmienia po przejechaniu np 10k i jak niby zweryfikowac czy olej byl dobry? Ze co ze sie motor nie zatarl od zmiany do zmiany.....
    Ja leje polsyntetyk do mojego gruza i ten przejechal tak juz prawie 300k ze mna no wiec moge powiedziec jest ok ;) no troxhe sie juz tlok tlucze jeden na zimnym silniku.....no i zre olej tak litr tygodniowo ale zyje.
    --- Post updated ---
    Te testy to pewnie jak z testami motocykli.....w niemieckiej prasie bmw jest top a w brytyjskiej triumph....;)

CezaaR lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!