Obowiązek rejestracji pojazdu w UK

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez BAndiT, Lipiec 14, 2009.

1. Niedźwiedź

Niedźwiedź Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Hornet 600
    Apropos kombinowania. Nie chcę tego robić ale moto jutro w nocy ma być u mnie. W weekend nic z tym nie zrobię, w bank holiday tak samo a latać będzie się chciało na sto pro :D Oczywiście rekreacyjnie.

Tak się luźno zastanawiam.... nawet jakby policja mnie zatrzymała - prawko mam polskie, dowodu osobistego przy sobie nie mam, dowód rejestracyjny polski, ubezpieczenie z Polski... Jakim cudem mogą dojść, że tutaj mieszkam? Mówię, że jestem tutaj na kilka tygodni, w odwiedziny, cokolwiek. Nie muszę się chwalić, że jestem tutaj dłużej. A po moim imieniu i nazwisku mnie nie znajdą :D zbyt popularne.

Edit:

Mówię tylko o tymczasowym rozwiązaniu -4,5 dni i basta, później rejestracja oczywiście.

2. biskup

biskup Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Surbiton
    Motocykl:
    ZR-7
    Generalnie jeżeli jesteś tutaj dłużej niż 6 miesięcy, zwłaszcza jeśli pracujesz, to nie możesz jeździć na polskich papierach. https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports
    I nie myśl że cie nie znajdą bo masz popularne nazwisko :) wielki brat nie śpi i wie o wszystkim i wszędzie, zwłaszcza jeżeli może na tym zarobić to się zainteresuje.

3. szuunaj

szuunaj Beztroski Posiadacz

Browary:
    53
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    fazer600,R1200GS
    Pare lat temu mialem kontrole,calkiem przypadkowo,bez zadnych wykroczen,i gliniarz spytal sie mnie o imie i nazwisko ,bo ID oraz prawka nie mialem przy sobie, i drugi gliniarz poszedl do radiowozu jak spisal moje imie,a ten pierwszy zaczal bajere do mnie sypac o pierdolach itp,i za chwile wrocil ten drugi i pytal sie mnie aby upewnic ,czy pracuje tam i tam,czy jestem w UK tyle i tyle czasu ,czy mieszkam tu i tu ,takze w systemie znalezli moja "historie" pobytu tutaj mimo ze ja nie powiedzialem im ani slowa(i ani wczesniej,ani teraz-zeby nie bylo ,nie bylem odnotowany nigdzie),wiec jak mnie znalezli w systemie?

4. Sly

Sly Beztroski Posiadacz

Browary:
    335
    Miasto:
    Doncaster
    Motocykl:
    Honda dominator, zx6r J, WSK
    Mów że turystika jestem und niet spiking zi inglisz!

5. Niedźwiedź

Browary:
    0
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Hornet 600
    @Sly Wtedy to mnie od razu zapakują na lawetę za bycie ruskiem :D

6. Sly

Sly Beztroski Posiadacz

Browary:
    335
    Miasto:
    Doncaster
    Motocykl:
    Honda dominator, zx6r J, WSK
    A jak moto przyjeżdża do Anglii?

7. Niedźwiedź

Browary:
    0
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Hornet 600
    Firma transportowa.

8. biskup

biskup Beztroski Posiadacz

Browary:
    33
    Miasto:
    Surbiton
    Motocykl:
    ZR-7
    A tak z ciekawości, ile zapłaciłeś za transport? na palecie czy na lawecie ?

9. kotjc

kotjc Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Leeds
    Motocykl:
    Pioneer Torro 125cc
    Witam
    Szukałam info na temat przerejestrowania moto z Polskich blach na Uk i nidzie nie moglam znalzc konkretnych odp . Po kilku rozmowach z Dvla w końcu jestem w trakcie.
    Mój motor jest 2 letni , blachy i ubezpieczenie Pl. Przywieziony vanem do uk.
    Tak więc najpierw potrzeba wypełnić druk ze strony Hmrc, wydrukować i załączyć z potwierdzeniem z serwisu MOT ze licznik i lampy są zgodne z prawem w UK, oraz Certyfikat of Conformity (COC) oraz opłata VCA 100 £. Wysłać do HMRC i czekać na zwrot dokumentów. Dopiero potem z odpowiednim papierkiem z hmrc można wysyłać resztę do dvla po angielskie blachy plus kolejna opłata za nie 55£
    Może komuś się przyda ta informacja

just_me lubi to.
  10. Niedźwiedź

Browary:
    0
    Miasto:
    Manchester
    Motocykl:
    Hornet 600
    Sorry, że dopiero odpisuje. Zapłaciłem 180 funtów. Wiozłem z Białegostoku do Manchesteru - busem.
    Cena ok, gdybym bardziej poszperał, może bym mniej zapłacił ale zależało mi na czasie.

11. Lukas71

Lukas71 Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Daventry
    Motocykl:
    Yamaha tt600re 2003r
    Czy coś się zmieniło w przepisach?

12. ChaoticBiker

ChaoticBiker Beztroski Posiadacz

Browary:
    67
    Miasto:
    Edinburgh
    Motocykl:
    Honda CB1100, do tego jednorozec, pszczólka, klex, wieprz i inne
  13. Lukas71

Browary:
    7
    Miasto:
    Daventry
    Motocykl:
    Yamaha tt600re 2003r
    Hello Pany i Panewki. Czytam posty i tematy na temat rejestracji itd. Zaczynam mieć pewne obawy. Czy uda mi się mojego sprzęta zarejestrować ? Mianowicie jestem posiadaczem motocykla Yamaha tt600re z 2003r w zarejestrowany w PL na moją osobę, ale uwaga jako Belgarda. I teraz pytanie jak ugryźć temat certyfikatu ? Po vinie wynika że jest to Yamaha ale w dowodzie belgrada? Miał ktoś podobne doświadczenia?

14. robson

robson Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    Crawley
    Motocykl:
    Ducati Monster
    Lukas moto masz starsze niz 10 lat takze czeka Cie troche latwiejsza procedura rejestracji. Nie potrzebujesz zadnego certyfikatu, wypelnij zestaw dokumentow z dvla zgodnie z tym co masz w swoim dowodzie rejestracyjnym, zrob mot, ubezpiecz wyslij wszystkie dokumenty do dvla i nie powinno byc problemow. Ja kilka lat temu kupilem motocykl w polsce na wloskich dokumentach, myslalem ze bedzie to bardziej skomplikowane a wyszlo tak ze ani licznika ani lampy nie zmienilem i nikt nie zrobil mi problemow na MOT. Wiem ze to inny przypadek ale zauwazylem ze nie komplikuja tu zycia, nawet nie wymagaja tlumaczenia dokumentow.

Lukas71 lubi to.
  15. Lukas71

Browary:
    7
    Miasto:
    Daventry
    Motocykl:
    Yamaha tt600re 2003r
    Opony muszą być Road legal? Licznik ma też wartości w milach. Więc może nie będzie tak strasznie ;) Organiuzuję transport i zobaczymy
    --- Post updated ---
    Jeszcze jedno pytanie czy muszę wyrejestrować motocykl w Polsce, żeby do tu zarejestrować ? Czy odwrotnie, najpierw tu potem w Polsce ?

16. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    366
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4

wszystko I wszystkich maja w systemie ,nie musisz byc notowany .wystarczy ze jestes zarejestrowany w urzedzie pracy to wsztskie twoje dane ma automatycznie policja

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!