Nieudany zakup. Kask motocyklowy.

Temat na forum 'Recenzje i Opinie' rozpoczęty przez Anallog, Marzec 21, 2018.

1. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    98
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    Czy przerabial ktos zwrot kasku do sklepu online?
    Po jednym przelocie jestem absolutnie niezadowolony. Wszystko OK dobry rozmiar ( mozna sobie wyregulowac pompka na powietrze) . Pinlock Top Gun sunvisor etc. Ale problem jest taki ze strasznie w nim glosno.
    Po skontaktowaniu sie ze sklepem moge go zwrocic jedynie w ramach gwarancji a Oni przesla go dalej do producenta ale koles wyraznie mi powiedzial ze "Marne szanse".
    Przerabial ktos cos na temat?
    Oczywiscie nie moge go zwrocic na full refund Bo byl uzyty. Fakt. Ze raz ale jednak.
    Kask to Scorpion jakis taki z system pompowania,przeceniony z £199 na£99. Wiec tylko stowa ale jednak Moja stowa stracona.
    Zaproponowal mi Nolan N87 z upustem jako 'gesture of goodwill".
    Jakies sugestie?
    Odnosnie zwrotu badz nowego zakupu?

Sent from my Swift 2 using Tapatalk

#1 Anallog, Marzec 21, 2018
    Ostatnia edycja: Listopad 24, 2018
  2. NEGROS

NEGROS Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Wellingborough
    Motocykl:
    Junak M10, Suzuki GSXF 600, Kawasaki Ninja ZX6R, ZX10R, Suzuki GSXR 1000
    Ze swojego doświadczenia wiem ze kaskow wcale nie chca przyjmowac jako zwroty. Tlumacza tym, ze ewentualne uszkodzenie moze byc w ogole nie widoczne, ale byc, a oni go ponownie sprzedaja jako nowy. Producent moze sprawdzic czy cos jest nie tak, ze tak glosno i czy sa jakies uszkodzenia, ale chyba ma racje ze marne szanse. Takze jezeli cokolwiek uda Ci sie z tej stowy odzyskac to jestes do przodu. W przeciwnym razie zatyczki do uszy proponuje skoro poza tym kask jest spoko. Albo prywatnie probuj sprzedac.

Eski lubi to.
  3. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Zawsze mozesz napisac rozmiar, wstawic zdjecie, podac cene i prubowac sprzedac ;)

4. Slawcbr

Slawcbr Beztroski Posiadacz

Browary:
    81
    Miasto:
    Walkden/G.Manchester
    Motocykl:
    Honda CBR 125/Honda CBF600sa4,cbf1000a7
    Mój był też głosny, właściwie zaj...ie głośny, ale po kombinacjach z ustawieniem szybki motocykla okazał się całkiem cichy.

5. Virus

Virus Beztroski Posiadacz

Browary:
    83
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    BMW R1200GSA
    Nolan N87 - nie moge doczekac sie kiedy sie go pozbede.... oczywiscie kazdy ma swoje zdanie ale dla mnie totalny shit! (dla porownania wczesniej mialem SHOEI) wiecej sie na Nolana nie skusze.... glosny (non stop stopery w uszach), paruje nawet z pinlockiem, dla mnie nie wygodny jak np zalozysz balaklawe pod spod... osobiscie nie polecam - ... jedyny jego plus to profil - jak pada to nie leje za kolnierz

.... jak masz troche kasy w zapasie i odpowiada ci taki typ kasku to polecam KLIM Krios.... jakosc Schubertha (zreszta KLIMa chyba nikomu nie trzeba reklamowac) a i cenowo przystepny bo cos okolo £360 noweczka... system zmiany dostosowania kasku do rodzaju jazdy jest dodatkowym atutem...

2.jpg 1.jpg

6. Anallog

Browary:
    98
    Miasto:
    Motocykl:
    Sprobuje sprzedac na lokalnym Gumtree jak nie to zostawie jako zapasowy.
    Model to Scorpion Air 510
    Dzieki za sugestie. No jak dla mnie to trzeba Klima reklamowac Bo "pierwsze slysze" .Nigdy nie slyszalem o tej marce.Trzeba zglebic temat.

W takim razie z Nolanem trzeba bedzie sie wstrzymac. Bo sytuacja moze sie powtorzyc. Dobre recenzje , cudawianki, wszystko dolaczone pinlock ,sunvisor itp.itd.a okaze sie kupa w uzytkowaniu.

7. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    613
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Ja mam skorpiona i nie narzekam. Poprzednio mialem sharka dwukrotnie drozszego a cichszy nie byl. Kazdy ma inne wymagania ;)

8. Anallog

Browary:
    98
    Miasto:
    Motocykl:
    Tez myslalem ze bede zadowolony. Bylem w sklepie przymierzylem poogladalem sprzedawca zapewnial ze jakby sam nie mial Shoei to by mial Scorpiona Bo o niebo lepszy of Sharka.
    Zdziwilo mnie tylko ze w miare nowy model a jednak duzo glosniejszy od mojego starego HJC. Szum wiatru jednak przeszkadza. A jechalem tylko 50-60 mph.

9. Sylwestroo

Sylwestroo Beztroski Posiadacz

Browary:
    31
    Miasto:
    Krakow/Bournemouth
    Motocykl:
    VTX 1800 beast / GS1200R Rallye
    Ja Nolany mialem trzy i teraz dwa i mega zadowolony jestem. Mam n104 i ostatnio kupilem x lite carbon za 270 i zajebisty kask za taka kase. Przedewszystkim bardzo lekki co na moj problem z kregoslupem szyjnym jest zbawieniem. Dobra wentylacja, do tego pinlock w zestawie i dodatkowe ciemne szklo za £30.

Sent from my E5823 using Tapatalk

10. Anallog

Browary:
    98
    Miasto:
    Motocykl:
    No to widze ze z Wasza pomoca cos wybiore. Czy X-lite nie jest czasem robiony przez Nolana?
    Powiem szczerze ze Moje typy do tej pory to byly: Nolan, X-lite, Caberg i Shubert ale nie wiem czy te dwa ostatnie nie sa ulubionymi kaskami przez seniorow. Zazwyczaj starszych gosci po czterdziestce w takich markach widzialem. LOL
    Czy ten X lite nie za glosny?

11. Grzesiek yama

Grzesiek yama Beztroski Posiadacz

Browary:
    179
    Miasto:
    Londyn, swanley
    Motocykl:
    BMW R1200GSA,XJR1300sp, YZF 600R
    No to teraz to dałeś z tymi starszymi gosciami po 40, większość tego forum to goście ok 40 albo dalej :eek:, a jeśli chodzi o Shuberta, to na pewno świetny kask, caberga miałem kiedyś( 6 lat temu) i był spoko, ale w zeszłym roku kupiłem nowy model i jeśli chodzi o glosnosc to porażka, dobra wentylacja i pinlock w zestawie ale bardzo głośny poprzednie modele znacznie cichsze ten jest głośniejszy nawet od straego hjc.

basior, GrzesiekGS i CezaaR lubiąto.
  12. Sylwestroo

Sylwestroo Beztroski Posiadacz

Browary:
    31
    Miasto:
    Krakow/Bournemouth
    Motocykl:
    VTX 1800 beast / GS1200R Rallye
    Tak Xlite to Nolan, ten moj to ten w linku
    http://www.helmetcity.co.uk/x-lite-x-802rr-u-c-puro-002-sale-visor-offer/
    Powiem szczerze ze szukalem kasku bardzo lekkiego i to bylo moim priorytetem, co do glosnosci to jezdzac bez zalozonej szyby w moto nie jest super cicho ale od tego sa zatyczki aby tlumic halas.

Sent from my E5823 using Tapatalk

#12 Sylwestroo, Marzec 23, 2018
    Ostatnia edycja: Marzec 23, 2018
  13. Michal95

Michal95 Beztroski Posiadacz

Browary:
    108
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Tez mam Xlite 802, moge polecic ale co do glosnosci to roznie bywa. Ja zawsze jezdze w stoperach bo to jest ogolnie kask na tor, ma byc lekki i miec dobra wentylacje, uzywam juz drugi rok na tor i jestem mega zadowolony. Caly srodek mozna wyprac, wysciulka sie nie wygniotla jeszcze i nadal pasuje na baniak jak po pierwszym dniu.

14. Wirek

Wirek Kierowca Kosiarki

Browary:
    42
    Miasto:
    essex
    Motocykl:
    CBR1100xx
    nie chce smiecic I robic nowego posta wiec sie podlaczam... Kupilem agv ax-8 bardzo fajny bardzo wygodny , lekki ale.... no wlasnie jedno male ale.... jebitnie glosny, do poki "latam" sam w sensie bez "plecaka" czyli paluje I chowam sie za owiewka nie ma problemu ale w weekend zrobilem 800mil I przy 80mph siedzac prostonie slysze interkomu.... musze klasc sie na baku zeby slyszec... z daszkiem trzesie lbem bez daszka gwizdze.... mam jeszcze tanie ciezkie ispido, sportowego uvex-a no I simsona... ispido tani wiec ciezki I glosny, uvex sportowy wiec fajny cichy ale wysokie trzymanie polikow wiec na dluga trase moze byc meczacy no a Simson to Simson - wyglad

Stad moje pytanie kto testowal I poleca cos? bo mysle zeby kupic cos nowego, najbardziej zalezy mi na opini kogos kto jezdzil w kilku kaskach I robil jakies dluzsze trasy w nich

Dzieki I Pozdrawiam ;-)

15. bbart79

bbart79 Kierowca Kosiarki

Browary:
    19
    Miasto:
    IP27
    Motocykl:
    MT125
    Taka moja mała podpowiedź odnośnie zakupu przez internet i późniejszych zwrotów: sportsbikeshop.co.uk Nie miałem najmniejszego problemu z wymianą kasku. Jak kupowałem rękawiczki to zamówiłem kilka par i wybrałem jedną. Resztę odesłałem. To samo z kurtką. Na zwrot przedmiotów dają 365 dni. Nie wiem natomiast jak z cenami w porównaniu z innymi sklepami ale to już sprawdzicie sami :)

CezaaR lubi to.
  16. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    74
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Kolego,piszesz ze pokusiłeś sie na cene99£ i szukasz czegoś innego,każdy ma inne zdanie i chwali swego konia pierszy raz Nolana miałem 25 lat temu i zawsze będę twierdził ze jesli chodzi o markę światową oraz cene jest ich warty mam N86 i przejechałem 2 razy Europę(jest OK)Ale mam jeszcze Shoei Xspirit jest super ale to pułka około 450£ czy Shoei Hornet 300£(mam i go)teraz znalazłem L2 ale cos kosztem czegoś.Głębokość portfela jest ważna.Ja bym wziął Nolana.

17. Slawcbr

Slawcbr Beztroski Posiadacz

Browary:
    81
    Miasto:
    Walkden/G.Manchester
    Motocykl:
    Honda CBR 125/Honda CBF600sa4,cbf1000a7
    W ubiegłym tygodniu zrobiłem ponad 2k mil moim ogryzkiem- miałem hjc fg-st+sena 10s+alpine motosafe earplugs. Wszystko słyszałem doskonale muzykę i instrukcje z sat nava. Nie twierdze, że miałem błoga ciszę, ale jak wyciągnąłem zatyczki z uszu to dopiero usłyszałem jak naprawdę jest głośno.

18. Anallog

Browary:
    98
    Miasto:
    Motocykl:
    Update do mojego kasku -okazalo sie ze az taki nadzwyczajnie glosny nie jest-pewnie w normie tylko oryginalna szyba z owiewki "podaje" powietrze prosto na brode-ped powietrza wpada prosto pod kask.
    Problem ustepuje gdy sie calkowicie schowam za szyba, albo stane na podnozkach.:confused:
    Sam do tego nie doszedlem-poradzil mi koles co na Fazerze z 2003 do Maroko pojechal a w tym roku przez Polske do Kazania i z powrotem:cool:

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!