Nie mam prądu na lampę Honda cg 125 m1 2001

Temat na forum 'Instalacja elektryczna' rozpoczęty przez Bijakk, Październik 30, 2021.

1. Bijakk

Bijakk Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Honda rebel ca125
    Ostatnio zacząłem drugi projekt robić Honda cg 125 2001 m1 (pierwszy to honda rebel) i już jestem na wykończeniu choć jak zawsze jakis problem musiał się pojawić wiec zaczynam. Po podłączeniu wszystkich kabelków działa stacyjka, kręci motor, klakson kierunki itp ale problem mam z przednimi światłami. Motor nie posiada postojowych wiec mozemy tylko je wyłączyć, krótkie i długie natomiast w tych kabelkach co mi zostały nie ma żadnego „plusa”. Patrząc na diagram do tego motoru to powinien on się pojawić z żółtego kabelka który idzie przez regulator napięcia, akcelerator i na światła do przełącznika. Jak wezmę na krótko to omijam regulator napięcia i wtedy sie grzeją kable. I moje pytanie jeśli motor nie ma włączonego silnika to tam nie pojawi się plus na tym żółtym czy jak? D5331951-EF6C-4256-8D34-F5C91B22B48A.jpeg F53CACF2-AF57-46EB-92D2-36A28D3EF238.jpeg

Attached Files:

2. komarecki

komarecki Tuner Motorynek

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
  3. Bijakk

Bijakk Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Honda rebel ca125
    Precyzując czyli nie będzie światła jak nie uruchomi się silnika? Jeśli to nie to w takim razie skąd ma się wziąć na brązowym i żółtym kablu „plus”? Dodam jeszcze ze do regulatora napięcia dochodzi „minus” i „plus”

#3 Bijakk, Październik 30, 2021
    Ostatnia edycja: Październik 30, 2021
  4. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Wiesz co. Z schematu wynika że masz układ w którym lampa przednia nie jest zasilana z układu baterji tylko bezpośrednio z tego co generuje alternator . Tak jak np jest w endurakach i wielu starych motocyklach. Tylko szczerze nie. Wiedziałem za taki układ miały Cg w 2001 roku z drógiej strony Cg to motor mocno usadowiony w starych rozwiązaniach.

Bijakk i Vader lubią to.
  5. Vader

Vader Szalony Wulkanizator

Browary:
    1109
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    Jak zwykle papa komarecki wyczerpał temat.
    Browara mu za to

6. Bijakk

Bijakk Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Belfast
    Motocykl:
    Honda rebel ca125
    Dzięki wielkie!

7. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1600
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    bo z Komareckim tak jest, mi kiedyś pod domem z kabla z pierwszego piętra kable lutował :grinning: ja to się dziwie ze w tym garażu u siebie nie znalazł miejsca i nie dorabia po godzinach :tearsofjoy:

8. komarecki

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Garaż aktualnie wygląda jak składnica materiałów budowlanych .KTMy.zasypane ,w najdalszym rogu legendy mówią że drzemie z750.....głupią oponę zmienić to wyzwanie :sleepy::sleepy::sleepy:.....ale właśnie dziś zmieniłem :expressionless:

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!