Nie dochodzi paliwo

Temat na forum 'Silnik, sprzęgło i napęd' rozpoczęty przez suhar, Sierpień 2, 2018.

1. suhar

suhar Kierowca Kosiarki

Browary:
    8
    Miasto:
    norfolk
    Motocykl:
    Suzuki GS750E
    Czesc.mam problem z doplywem paliwa.a mianowicie.na kraniku mam 3 pozycje.res,on,prime.gdy kranik jest w pozycji on motocykl zaczyna przerywac az w pewnym momencie brakuje paliwa I staje.przekrecajac na pozycje prime wszystko gra jak powinno.co moze byc przyczyna.bo jazdzic stale na prime to chyba nie jest dobrze dla moto.
    Moto Suzuki Gs750 E
    Jesli ktos moglby cos podpowiedziec to bede wdzieczny.pozdrawiam

2. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2411
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Pri pomija zawor podcisnieniowy.
    Nie tragedjia jezdzic na tej pozycji o ile zawory na plywakach w gaznikach dzialaja poprawnie....choc prwaidlowo ta pozycja jest do rozruchu po b.dlogim postoju lub pracach warsztatowych gdy oproznione zostaly gazniki.
    Sprawdz czyvmasz podlaczony wezyk podcisnienia cienki wezyk od kranika do jednego z kolektorow ssacych. Sprawdz czy wezyk jest nie uszkodzony czy na zapalonym motocyklu jest w nim podcisnienie. Jesli na wezyku jest podcisnienie a zaworek w kranikj sie noe otwiera to musisz go rozebrac....moze jest zaciety lub membranka uszkodzona.

3. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    716
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Sprawdź czy nie masz zatkanego dopływu paliwa w res/on. Może tez być cieknący vacum który przeszkadza w otwarciu dopływu.
    --- Post updated ---
    Komarecki a na pri nie będzie mu palić jak smok? Tzn trochę więcej niż powinien normalnie

4. suhar

suhar Kierowca Kosiarki

Browary:
    8
    Miasto:
    norfolk
    Motocykl:
    Suzuki GS750E
    Dzieko chlopaki.tylko jak dojade do domu to wszystko sprawdze.

5. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2411
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Nie ma wplywu na spalanie stan otwarcia kranika.
    Btw. Na rezerwie jest tak samo?

6. Eski

Eski Szalony Wulkanizator

Browary:
    142
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Komarecki Ty mechanik z zawodu , duza wiedze widze masz na temat tych motocykli.

#6 Eski, Sierpień 2, 2018
    Ostatnia edycja: Sierpień 2, 2018
  7. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    61
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    ja nie wien jak w przypadku Komareckiego, ale ja to preferuje mechanikow z zamilowania nie z zawodu,

8. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2411
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Ja jestem z zawodu elektro-mechanik. Taki ani elektryk ani mechanik :)
    Ale xawery ma cos z racji zwlaszcza w kwestji mechanikow motocyklowych jest mnostwo samozwancow co to uznali ze potrafia i robia to...z roznymi skutkami.

Eski lubi to.
  9. Xawery

Browary:
    61
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    W obecnych czasach "zawodowi" mechanicy sa gloryfikowanymi montazystami, zerowe umiejetnosci diagnostyczne, limitowani do procedor producenta, a ja to lubie jak mi kotos wyspawa hamulec ze sztachety, i sie zastanowi dlaczego cos nie dziala, a nie podepnie liczydlo co mu powie ze jak sie farba luszy na silniku to trzeba wymienic silnik, w durnych czasach zyjemy, a ja lubie rozsadek, logike i ludzi co sie potrafia zastanwic i dojsc do lepszych lub gorszych wnioskow ;)

bartek0016 i komarecki lubią to.
  10. Eski

Browary:
    142
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Xawery - to nie dokonca chyba o to chodzi co piszesz.

Kiedys tak bylo ze ludzie starali sie ulepic cos z niczego. Dzis jest to po prostu nie ekonomiczne i sie nie oplaca. Jak cos sie zuzywa to sie kupuje nowe i wymienia , a komputer mowi Ci co jest popsute i ze trzeba to wymienic, zamiast szukac dwa dni co popsute :). Wydaje mi sie ze to latwe rozwiazanie chodz nie koniecznie najtansze.

Ja tez zawsze lubie sam dochodzic dlaczego cos nie dziala i jak tylko jest mozliwosc naprawiac samemu. Ale coraz czesciej niestety gra jest nie warta swieczki , tym bardziej w anglii gdzie wiekszosc ludzi raczej stac na podstawowe naprawy i nie trzeba sie babrac w smarach :) i przede wszystkim tracic swojego cennego czasu ktorego nie mamy za wiele.

No ale moze sie myle , ja to przynajmniej tak postrzegam.

11. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2411
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Hehe zgadzam sie w 100 procentach.
    Jak cos to wpadaj do mnie wyspawam ci hamulec ze wszystkiego byle by to nie bylo drewniane....
    --- Post updated ---
    Eski absolutnie noe chodzi o to by kazdy sam grzebal swoj pojazd ale zeby mechanik byl mechanikiem a nie wymieniaczem czesci i naprawiaczem na zasadzie zgaduj zgadula wymienie ci to to i tamto i zobaczymy czy sie cos zmieni....

bartek0016 i CezaaR lubią to.
  12. Xawery

Browary:
    61
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    Polece na ostro, @Eski Jak chcesz cos zrobic dobrze to bardziej istotne od tego co jest do wymiany jest pyanie dlaczego to sie zepsulo, co mozna powiedziec o kimms co kto tego pytania sobie nie zada i oczekuje innego rezultatu nie usuwajac ich przyczyn?? to recydiwista albo "zawodowy" mechanik :)

pkrzysztof17 lubi to.
  13. Eski

Browary:
    142
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    Xawery masz 100% racji , ale tego juz raczej nie praktukuja warsztaty. Po co usuwac przyczyne jak moze wrociszz znowu za miesiac do warsztatu;)
    Wszystko dla kasy...

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!