Naprawa Brosa

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez matthew, Październik 29, 2018.

1. matthew

matthew Szalony Wulkanizator

Browary:
    89
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Honda X-11
    Dostałem kilka informacji od ludzi zajmujących się mechaniką, ktorzy potwierdzili kosmetyczne uszkodzenia motocykla. Ponoć lagi nie są krzywe a jedyne przesunęły się na półce...

Ktoś przerabiał temat odkupwania motocykla od insurance?

Nadmienie, że sprawe oddałem do firmy no win no fee .
    Z tego co zostałem poinformowany, rzeczoznawca ma ocenić szkody wartość motocykla...

Co dalej Panowie/ Panie???

Attached Files:

2. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2702
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Zaznacz od razu ze motocykl chcesz zachowac i nie musisz nic odkupowac. Tyle mialem dzwonow przez lata i nigdy motocykla nie oddalem. Nawet jesli okresla ze motocykl jest kat.B to i tak masz prawo go zachowac. Wiem nie teoretyzuje.
    Maja podac ci dwie opcje rekompensaty z lub bez oddania motocykla tylko zaznacz to od razu.

matthew i Wasal lubią to.
  3. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    CBR 1100 XX , ,YBR-125,, CRF 1000 AT, Moto-Mechanik
    oddales juz moto ???

4. Pablocarlos

Pablocarlos Beztroski Posiadacz

Browary:
    52
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Yamaha FZ6 Fazer S2 / Triumph Street Triple 675 S / Suzuki GSX-S1000F / Suzuki SV650
    Mi tylko oddali czesc kasy I motocykl bez innej opcji. Co najwyzej moglem odwolac sie od wysokosci kwoty, ale nie bylo opcji zostawienia u nich motocykla za wieksza gotowke.

5. matthew

Browary:
    89
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Honda X-11
    Nie
    --- Post updated ---
    Rozmawiałem z firmą solictors.
    Rzeczoznawca przyjedzie ocenić straty.
    Będe mógł zatrzymać motocykl. Odciągną mi kwote od odszkodowania za moto.
    Mam pytanie : Co w wypadku, kiedy rzeczoznawca zakwalifikuje tzw. Write off...???
    Dalej mogę po naprawie użytkować czy już tylko na części???

Help

6. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2702
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Write off to mam za kazdym razem :)
    Czyli ze cena naprawy przewyzsza wartosc pojazdu i u ciebie bedzie tak na 100% procent. Dopiero gdy uszkodzona jest rama lub jakas jej nieodlaczna czesc to pojazd uzyska cat b i nie moze wricic na droge. Musisz pilniwac goscia i mu zasugerowac zeby sie nie rozpedzal moj znajomy tym sie zajmowal i potrafili dac B gdy np podnozek pasazera skrzywil movowanie na subframe a to jest naciagana wycena bo subframe to nie frame. Idz do hondy zrob wlasna wycene jak przyjdze rzeczoznawca daj mu do lapy ta wycene on sie ucieszy bo zrobiona robote tylko przepisac zawsze tak robie zawsze tak to dziala .

matthew lubi to.
  7. BigMick

BigMick Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    R100RS
    Wszystko zależy od kategorii. Teraz są nowe. N - non structural damage, S - structural i B - breaker. Stare też chyba jeszcze nie wyszły z użytku. C i D
    Motory zazwyczaj szybko wpadają w kategorie S lub C ale niekoniecznie w Twoim przypadku. Jeżeli będzie N, S, C lub D to możesz zatrzymać motor. Jeżeli B (nie mam tu 100% pewności) Moto staje się odpadem i musi zostać zutylizowany, lub co najmniej jego rama z numerem VIN i musisz otrzymać certyfikat utylizacji, mieć waste carrier license itd. Lub oddać motor ubezpieczalni i oni się tym zajmą.

Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie będziesz mógł go ponownie użytkować po naprawie. (Chyba że kat. B)
    Tylko przy sprzedaży musisz poinformować kupującego o kategorii bo pojawi mu się na V5 jak przerejestruje.

matthew lubi to.
  8. Pablocarlos

Browary:
    52
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Yamaha FZ6 Fazer S2 / Triumph Street Triple 675 S / Suzuki GSX-S1000F / Suzuki SV650
    Ubezpieczalnie wymagaja, zeby po uznaniu motocykla jako write-off i przed ponownym uzytkowaniem motocykla na drogach publicznych ponownie przepuscic moto przez MOT test, ze Moto jest roadworthy. Bez tego ubezpieczenie moze byc anulowane. Polecam skontaktowac sie z ubezpieczalnia zanim wyjedziesz ponownie na droge publiczna po write-offie.

matthew lubi to.
  9. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2702
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    Pablo.....nigdy po write off nie musialem robic szybszego mot niz termin ...i nikt z moich zbajomych . Moze ubezp. Powie co zrob lepiej ale nie ze musisz.
    Big mick. Po uzyskaniu cat B motor nadal moze byc twoj ale se go mozesz w pokoju postawic.
    Nie mozna ci zabrac twojej wlasnosci moyocykl jest pamiatka po zmarlym stryjku etc zadne prawo nie moze ci tego zabrac ale moze zakazac jazdy nim po drodze pyblicznej i tylko tyle. Cat b oznacza ze vin pojazdu schodzi z listy ewidencji pojazdow na amen. Co do obowiazkowej utylizacji to tylko cat A cxyli najczesciej pojazdy doszzetnie spalone to juz jest toxyczne i etc to idzie do utylizacji.

matthew i Pablocarlos lubią to.
  10. BigMick

BigMick Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    london
    Motocykl:
    R100RS
    Co do kat B to przedmówca może mieć oczywiście bardziej mojszą rację z tego względu, że ja bazowałem swoje informacje na zasadach kupna pojazdu kat B na aukcji.

matthew lubi to.
  11. Pablocarlos

Browary:
    52
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Mi MCE zasugerowalo MOT test po tym jak oddali mi motocykl. Zrobilem i na kolejnych 12 miesiecy mam spokoj, a problemu z tym nie mialem, bo maszyna zadbana, tyka jak japonski zegarek, nie poci sie, po prostu miod malina :)

matthew lubi to.
  12. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2702
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    No i masz absolutna racje jak motor z cat b trafi do salvage company to moze go kupic ktos kto ma linencje i blabla rama musi byc zdana lub trwale uszkodzona.....xnam takiego vo kupil cat B vroda na jego oczach spalinowa katowką odcieli glowke ramy....a w polsce ja spowrotem pzyspawali. :D
    Btw jeden moj kumpel dostal B na fireblade wiec predko pogonil z v5 kyore mial w domu do pl i tam fure zarejstrowal....i chyba nadal uzytkuje.
    No o wlasnie zasugerowalo...
    Bo generalnie to po wypadku twoja sprawa czy i jak naprawiles motor przypominam ze nie zaleznie ile miesiecy mot masz jeszcze kazdego dnia i o kazdej godzinie sam odpowiadasz prawnie za stan techniczny pojazdu jakim sie poruszasz po drodze publicznej mam obowiazek zrobic mot raz w roku a poza tym pojazd ma byc ok technicznie i juz a jesli podczas kontroli drogowej okaze sie ze nie jest to najwyzej zostane skierowany na mot plus bonus....;)
    Nie wiem ja w kazdym razie nigdy robic nie musialem

13. Pablocarlos

Browary:
    52
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    O tym, ze pojazd na drogach publicznych musi byc sprawny caly czas, to wiem. Chodzi mi o 12 miesiecy spokoju przed nastepnym testem MOT, bo niestety bez odhaczenia tego przegladu rok rocznie, nie warto ryzykowac jazdy po drogach publicznych, w niezle bagno mozna sie wtaplac.

:) Pozdro

14. matthew

Browary:
    89
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Honda X-11
    W Sobote przychodzi rzeczoznawca ...
    Jakieś sugestie???
    --- Post updated ---
    Watch "HONDA NT 400 BROS EXHAUST ( BIKE AFTER ACCIDENT ) :-(" on YouTube

15. Xawery

Xawery Beztroski Posiadacz

Browary:
    128
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    wysoki, bo mi pasuje
    No i coz rzecze rzeczy znawca?

16. matthew

Browary:
    89
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Honda X-11

Wycena będzie wysłana bezpośrednio do prawnika. Będę mógł zostawić motocykl, bo dla nich nie jest warty naprawy.
    Wycena całkowita zostanie mi przedstawiona niebawem.
    Zastanawiam się czy naprawiać czy sprzedać na części a może cafe racer??

Attached Files:

17. Vader

Vader Beztroski Posiadacz

Browary:
    696
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    naprawiać, przecie to ledwo puknięte, a koszta będą niskie jak wszystko sam zrobisz

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!