"lorry driving" dyskusja ogolna

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez xwiewiurx1983, Listopad 25, 2014.

1. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    460
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Pamiętam że jak chwilkę jeździłem dla Archbolda i woziłem podwójnie ustawione palety ze srajtaśmami to bez względu na wszystko i tak trzeba było je co 3 rzędy strapami na poprzek zabezpieczyć. Ale pudła to już dużo stabilniejsze i takich zabezpieczeń nie wymagają.

2. Eski

Eski Beztroski Posiadacz

Browary:
    124
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha
    #1322 Eski, Czerwiec 13, 2018
    Ostatnia edycja: Czerwiec 13, 2018
  3. Slavik

Slavik Kierowca Kosiarki

Browary:
    10
    Miasto:
    Fakenham
    Motocykl:
    BMW
    Dobra Panowie koniec żartów przyszła i kolej na mnie w przyszłym tygodniu assessment drive i interview jak to przetrwać skoro nie mam doświadczenia? A ostatni raz jeździłem na egzaminie i na czym to wogóle będzie polegało?
    Do przodu każdy jeździć umie ale do tyłu różnie może być

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Sebastian lubi to.
  4. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    Zacisnij zwieracze i jakos pojdzie:p. Nie pij redbula z kawa :D najlepiej idz niewyspany jak pojedziesz jak anemik anglicy to lubia :D
    A tak na powarznie to patrz w lustra czesciej niz musisz. Nigdzie sie nie spiesz. I pamietaj im mniej krecisz kierka tym lepiej - chodzi o cofanie. Lepiej powoli a dobrze. Tego musisz nabrac z doswiadczeniem. Nie da sie do tego przygotowac

5. Slavik

Slavik Kierowca Kosiarki

Browary:
    10
    Miasto:
    Fakenham
    Motocykl:
    BMW
    Co będzie to będzie
    Swoją drogą Rob jak to się stało że jeszcze się nie spotkaliśmy często bywam w Poliszboro
    Dzięki za rede

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

6. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    Nie wiem :) ja sie dobrze ukrywam;) ja w sumie czesciej jestem w Londynie - robota mnie tam wygania

7. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    513
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Pytanie z czystej ciekawosci. Widzialem dzisiaj naczepe z tylna osia skretna, pieknie miescila sie na ciasnych skrzyzowaniach w Putney. Jak ta os skretna jest laczona z ciagnikiem?

8. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    271
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Suzuki RF900R
    jest jakis wypust do 5-go kola, ktory jak tam sie skreca to skreca tylna os. Tak tlumaczyli u nas w firmie.

9. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    Podwujny pin na siodle

10. zet

zet Beztroski Posiadacz

Browary:
    151
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    hd
    :eek::eek::eek::eek::eek::eek:
    Czekam na więcej :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
    Lubię posłuchać/poczytać fachowcUF :tearsofjoy::tearsofjoy:

11. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    637
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four

A tak to wyglada nie komputerowo:

basior i Rob lubią to.
  12. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    80ABF294-61A4-49CA-A89F-8149EE670CC1.jpeg
    Prosze bardzo. Zdjecie pogladowe. Naczepa ma dwa piny. Pierwszy jak we wszystkich naczepach, drugi kierunkowy ma ksztalt trojkata. W zaleznosci od kata skretu w stosunku miedzy ciezarowka a naczepa drugi pin sluzy do ustawienia kata skretnej osi w naczepie. Im bardziej ciagnik jest zlamany, tym wiekszy kat na pinie, tym bardziej skrecaj sie kola w naczepie. Bardziej patologicznie ci wyjasnic nie potrafie. Choc z kontekstu twojej wypowiedzi i zaczepnego nazwania nas “fachowcUF” domyslam sie ze jestes zbyt nierozgarniety zeby ogarnac prosta wypowiedz a tym bardziej fachowa. Musi ci wystarczyc to co pisza fachowCY
    --- Post updated ---
    Powyzej @Buszek nawet filmik wrzucil wiec jakbys nie zrozumial to mozesz obejrzec

kafecz, basior, aras1 and 1 other person like this.
  13. zet

zet Beztroski Posiadacz

Browary:
    151
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    hd
    Wy tak na serio ???
    Czy kiedykolwiek z was, wypowiadających sie fachowcUF , ciągnął naczepę ze skrętna osia ??? Czy tylko bzdety z google ?:tearsofjoy::tearsofjoy:
    Ps.
    Rob ok.
    Ps2.
    Google „rozgrzane do czerwoności” nie goglujcue tak bo sie zatrze...:tearsofjoy:

#1333 zet, Czerwiec 15, 2018
    Ostatnia edycja: Czerwiec 15, 2018
  14. Zyzu

Zyzu Beztroski Posiadacz

Browary:
    213
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    Zygzak
    W Stanach jeździ Straż Pożarna długim Łamańcem i żeby sprawnie poruszać się np w NY to tylna oś jest kierowana przez gościa z tyłu naczepy który ma kierownicę

CezaaR lubi to.
  15. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    9B73A7FB-020D-472E-BA0B-7597F910E553.jpeg
    W takie miejsca wjazd ze skretna osia zajmuje 2 razy mniej czasu i 5 razy mniej krecenia kierownica niz “solowka”. Prosze nie podwazac moich wypowiedzi. Wypowiadam sie tylko w tematach na ktorych sie znam. Moge wyslac jeszcze zdjecie pogladowe naczepy jak tylko wyjade z tej wneki

CezaaR i komarecki lubią to.
  16. piasek

piasek Szalony Wulkanizator

Browary:
    513
    Miasto:
    Addlestone
    Motocykl:
    Yamaha Tenere XT660Z
    Dziekuje za odpowiedzi. Zet jak zwykle zamiast napisac cos konstruktywnego to tylko bije piane.

Z jakiegos powodu myslalem ze kat skretu tylnego kola bedzie powiazany z katem skretu kol ciagnika, a widze ze chodzi to o to jak “zlamana” jest naczepa.

Rob jesli chodzi o manewrowanie to domyslam sie ze przy takim gabarycie to bardzo usprawnia prace. Swego czasu jezdzilem duzo autokarami to London Victoria, jak jechalem tym badziewnym Volvem z National Express to kazde rondo musialem objezdzac zajmujac dwa pasy, a jak jechalem Setra z osia skretna to jak osobowka prawie na jednym pasie bez problemu ronda sie robilo.

CezaaR i Rob lubią to.
  17. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2227
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 xt660r
    I po co łobuzie wjechałes do parku !?
    Dzwonie na pały.
    Mam foty auta z nomerem rej.
    Zeby ograniczyc troszke spam ....to jezdzilem solo ciezarowka zs skretnymi kolami z tylu i chuba zadna moja osobowka nie byla taka sprytna przciasnych manewech...
    No wiem kierowcy tirow juz wulewają ze mnie....:oops::D

Rob lubi to.
  18. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    265
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    Bmw f650 800gs
    Nie ma znaczenia gabaryt pojazdu. Os pomaga w ciasnych lukach - dupa nie zachodzi, mniejszy promien skretu. Notabene w osobowkach tez jest stosowana - honda renault bmw...
    --- Post updated ---
    Z krotka naczepa 10m ktora ma skretna os, potrzebujesz tyle samo miejsca na zawrocenie co samym koniem. W sensie jesli chodzi o promien - bo zaraz sie ktos przywali. Zachodzi oczywiscie ale roznica jest diametralna w stosunku do normalnej naczepy.
    --- Post updated ---
    A mandaty za jazde po parkach Londynskich placi firma :p

19. Atomek

Atomek Beztroski Posiadacz

Browary:
    168
    Miasto:
    Hinckley
    Motocykl:
    Tiger & Tenere
    Ja jeżdżę często z przedłużanymi naczepami i w skroskr wygląda to dokładnie tak jak Rób opisał.

20. zet

zet Beztroski Posiadacz

Browary:
    151
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    hd
    Nie ja bije pianę tylko ci którzy nie maja pojęcia o co chodzi a sie mądrzą...szukają w goglach a potem ... sam sobie odpowiedz. Ja sie z nich tylko nabijam. Akurat w tym topiku widzę kilku może 3 czy 4 kierowców ciężarówek a znawcUF całe mnóstwo.
    Przyznam sie szczerze ze Rob mnie zaskoczył, nigdy nie widziałem takiej naczepy. Jeździłem z naczepa przedłużana czy normalna ze skrętna osia i skrętnością tej isi działała „samoistnie” nie było żadnego sterowania, był dodatkowy przycisk taki jak hamulec (tez na powietrze) do blokowania np przy cofaniu.
    Czyli wyglada na to ze w UK znajdziesz różne typy tych naczep.
    Musisz być ostrożny w czytaniu co tu ludzie piszą (lorry driving) bo spora czesc z tego to bzdury albo kopiuj-wklej.
    A twoje pytanie fajne, chociaż nigdy sie nad tym nie zastaniawialem i szczerze? mam to w dupie jak to działa :D:p poprostu wsiadam i jadę :smilingimp:

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!