Kupno i zdalny wynajem mieszkania w Polsce

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez pawloxx, Marzec 6, 2021.

1. pawloxx

pawloxx Beztroski Posiadacz

Browary:
    17
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Honda Cbr 1100 XX,KAWASAKI ZZR1400
    Witajcie. Długo mnie nie było na forum.To jest pierwszy temat po 4 latach.
    Przejdźmy do rzeczy.
    Chce kupic mieszkanie w jednym z większych miast.Temat mieszkań, cen trendów z obecnych 2-3 lat to temat rzeka.
    Mam pytanie do ludzi posiadajacych nieruchomości w Polsce i wynajmujących je.
    Jak oceniacie ogólnie mozliwości wynajmu zdalego i kontrolę co dzieje się w waszej nieruchomości pomijając problem covid19?
    Czy w Polsce istnieją agencje ,które dogladają mieszkania podczas najmu czy kiedy zmieniają się najmujący?
    Jak wyglądaja opłaty?Zapewne to % od czynszu.
    Sprzątanie,naprawy czy kontrole stanu lokalu po najmie.
    Byłbym wdzięczny za kilka zdań z waszego doświadczenia.

2. komarecki

komarecki Tuner Motorynek

Browary:
    4612
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    Wynajmowalem moeszkanie sporo lat w trojmiescie generalnie jesli chodzi o obsluge agencji to w porownaniu z uk to nadal to jest w powijakach , jak trafisz dobych najemcow to gratulacje ja mialem w wiekszosci fart poza dwoma pr,ypadkami kasy noe stracilem ale sie nadenerwowalem . Generalnie nie zaluje ja te nierychomosc kupilem z mysla o wynajmowaniu wiec nie trzaslem sie nad nia tak jak nad wynajeciem mieszkanka w ktorym chce potem mieszkac.

#2 komarecki, Marzec 6, 2021
    Ostatnia edycja: Marzec 6, 2021
  3. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    461
    Miasto:
    Tring, Hertfordshire
    Motocykl:
    turystyczny
    Ja wynajmowałem bezpośrednio i nigdy nie miałem z tym problemów. Każdych "tenantów" miałem z polecenia. Umowy/przedłużenia załatwiałem mailowo. Zawsze była solidna umowa i "najem okazjonalny" (to ostatnie działa tylko jak masz jedną nieruchomosc). Za każdym razem miałem najemców mieszkających dość długo.

#3 Jacq, Marzec 6, 2021
    Ostatnia edycja: Marzec 7, 2021
  4. aras1

aras1 Beztroski Posiadacz

Browary:
    215
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    BRAK
    Dobrzy lokatorzy to podstawa, z autopsji wiem że pierwsze wrażenia bywają bardzo mylne :sweatsmile: co do oceny, co do agencji to nie wiem, lecz warto mieć zaufaną osobę na miejscu.

5. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Im wieksze miasto tym lepsze / wieksze moiwosci, agencje w PL, to jeszcze wczesne sredniowiecze, ale da sie jak sie uprzesz, z doswiadczenia w krakowie generalnie. Ale fajnie mimo “agencji” jak bys mial kogos znajomego ( oczywiscie odplatnego) do malych napraw itp. Bo dzis w np. Krakowie na podloczenia pralki przez “fachure “ czekasz 2 tyg i bulisz 200-300, tak sie sprawy maja mniej wiecej ‍♂️ i chyba najwazniejsze, umowy u notariusza, ludzie musza byc sprawdzeni pod wzgledem zarobkow itp. Inaczej moze byc problem.

6. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Ja mogę tak od siebie ale to kilka lat temu było:
    - większa miasta maja agencje dosyc często i jak możesz i masz z polecenia to warto
    - często ludzie którzy wyglądają na fajna rodzine i myślisz ze warto im wynająć mogą cie zaskoczyć ( z własnego przypadku kobieta z dzieckiem, miła itp później okazało się ze pani z odlotów :tearsofjoy: inna para wynajęła mieszkanie później wyjechali za granice nic nie mówiąc zostawili mieszkanie swojemu bratu :tearsofjoy:)
    - w naszym przypadku pierwszy raz wynajem to była masakra, mieszkanie meble popsute itp, niby wpłaty były itp ale przy odbiorze mieszkania na koniec było dużo strat a za mały depozyt wzięty (prywatnie wynajęte)

no ale to było jakieś 5lat wstecz później brat mojej żony wziął mieszkanie i człowiekowi jakoś lżej ;)

7. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    75
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Mam w pl 2 mieszkania wynajete. Najgorsze jest to ze jak sie cos zjebie to nie ma mnie na miejscu zeby ogarnac.

Poza tym wszystko sie samo kreci samo. Zawsze robie segregacje kondydatow.
    Najlepiej pary bez dzieci.
    Liczniki sa ciagle na mnie. Najemcy robia fotki licznikow co miesiac i mi wysylaja.

krytek lubi to.
  8. aras1

Browary:
    215
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    BRAK
    Co do liczników to elektrykę mam na kartę (to znaczy doładowania-przedpłata) no ale swoją dróżkę do zakładu energetyki musiałem wydeptać, szok :fearscream:

krytek lubi to.
  9. Judasz666

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    to tak mozna w PL ? dzieki :)

10. krytek

krytek Szalony Wulkanizator

Browary:
    720
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    BMW R1200 GSA LC , KTM EXC-F 350 SIX DAYS
    mozesz opisac proces do zalozenia takiego licznika i eventualne koszty jakie byly?

11. aras1

Browary:
    215
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    BRAK
    Śmiesznie, gdy pytałem o taką opcję to pani w okienku powiedziała że nie mogę, ponieważ opłacam wszystko regularnie. Muszę mieć dług u nich by zmienili licznik na przedpłaty, parę miesięcy później okazało się że "pomogli" mi w tym lokatorzy bez mojej wiedzy:). Musiałem chodzić parę razy do energetyki i jakiś papierek składać ale aż takiej tragedii nie było z papierologią, było to chyba z pięć lat temu i nie pamiętam teraz jakie formularze trzeba złożyć. Na obecną chwilę bez problemu z rachunkami. Polecam i może teraz jest to uproszczona procedura.
    Co do kosztów to tylko rachunek musiał być uregulowany i tyle.

komarecki lubi to.
  12. pawloxx

Browary:
    17
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Rozmowa zrobiła się tutaj interesująca.
    Ogólnie temat kupna mieszkania ostygł gdyż ceny pędzą jak szalone a na ten rok większość mieszkań w przedziale 40-50m2 która była w dobrych cenach poszła jak woda.
    Ludzie zrezygnowali z trzymania gotówki w bankach i część ulokowali w nieruchomościach.
    Pozostaje obserwowac rynek i czekać na lepsze ofery.

CezaaR lubi to.
  13. Judasz666

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Lepiej nie bedzie, jeszcze sie nie zdazylo w histori zeby ceny drastycznie spadly ;)

14. pawloxx

Browary:
    17
    Miasto:
    Londyn Clapham
    Motocykl:
    Dratycznie to pewnie pojęcie subiektywne. Po 2008r ceny spadły mocno.
    Politycznie i ekonomicznie w Polsce teraz tak się zmienia ,że nie wiadomo jak to będzie.
    W każdym razie dalej kasa jest odkładana i już na zimno podchodze do sprawy.

Judasz666 lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!