Jak zaczac jazde na torze

Temat na forum 'Trackdays, Jazda na Torze' rozpoczęty przez Kosior00, Wrzesień 24, 2019.

1. Kosior00

Kosior00 Nabywca Suszarki

Browary:
    3
    Miasto:
    Wolverhampton
    Motocykl:
    Kawaski z800
    Czesc. Witam wszystkich. Prosze o informacje i pomoc jak zaczac przygode z torem w uk ? Jak to wystko wyglada co trzeba posiadac by zaczac jezdzic . Bardzo dziekuje za pomoc .

2. Rob

Rob Szalony Wulkanizator

Browary:
    1464
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Torowke - @Mags ma na sprzedaz :)

CezaaR lubi to.
  3. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    372
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Mysle ze skoro Kosior dopiero zaczyna latanie po torze to torowka na razie nie jest priorytetem ;)

Kosior potrzebujesz przede wszystkim kombi (moze byc 2-czesiowe), na tor w textach Cie nie wpuszcza. Sprawdz wydech, tory maja swoje wlasne limity, zwlaszcza w weekend, wiec jak masz pusta puszke... to rowniez Cie nie wpuszcza. Zainwestuj w porzadne opony, sprawdz stan klockow, wymien plyn hamulcowy, kup dobry cisnieniomierz do opon i tak naprawde (zakladajac ze chcesz dojezdzac motocyklem na tor) mozesz zaczynac.

Jak Ci sie spodoba to lista osprzetu urosnie: podnosniki, koce na opony, przyczepka lub van do przewozenia motocykla, lepsze opony, pompy hamulcowe, zawieszenie... hostessy, parasole :D

Wejdz na strone No Limits Trackdays i masz tam wszystko dobrze opisane.

bazyl, CWK_S_L_A_Y, polly_20 and 3 others like this.
  4. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    963
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    https://www.msvtrackdays.com

Full face helmet i jak kolega pisal wyzej. Zacznij od grupy novice, wroc i powiedz jak bylo;).
    Nie wiem skad jestes ale ja czesto wpadalem na BrandsHatch na wieczorne sesje zamiast latac po drogach.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

bazyl i polly_20 lubią to.
  5. Krystek Knąbrnychłystek

Krystek Knąbrnychłystek Nabywca Suszarki

Browary:
    4
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    V strom 650, CBR600F
    Ja zacząłem od skompletowania stroju. Potem poszukałem możliwie najtańszego motocykla sportowego. Wybór padł na starą cbr600f3. Zrobiłem serwis, zdjąłem lusterka, założyłem oryginalny tłumik i jazda. Chciałem jak najtańszy motocykl żeby nie było szkoda jesli bym go rozbił.. Teraz faktycznie przydałby się koce na koła pewnie parę innych gadżetów.. Ale na start nie potrzebujesz więcej niż sprawnego motocykla za kilka stów

bazyl lubi to.
  6. popekbialy

popekbialy Szalony Wulkanizator

Browary:
    29
    Miasto:
    NORTHAMPTON
    Motocykl:
    CBR600rr3 :)CBR600F3 :)CBR600F4:)CBR1000RR:)kawa636:(
    Zalezy jaki masz budzet . Najlepiej pojedz na trac day zaobacz jak to wyglada. A potem to juz tylko latac .kombinezon skuzany spinany obowiazkowo.

bazyl lubi to.
  7. Kosior00

Browary:
    3
    Miasto:
    Wolverhampton
    Motocykl:
    Kawaski z800
    Panowie bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi. Przepraszam ale nie moglem wczesniej odpisac i wejsc na forum . Super informacje dziekuje. Jestem z west midlands a dokladnie z wolverhampton. Co do motocykla to tak jak piszecie chce znalezc cos za pare stowek bo swojego mi szkoda. Stroj mam 2czesciowy ale nie skorzany tylko goratex aplinestar. ( wiec chyba odpada ?) Pozdrawiam
    --- Post updated ---
    A i odwiedzilem strone no limit track day i widze tam ze jest napisane najslabsza grupa z tym ze w opisie jest ze kierowcy ze slabym doswiadczeniem na torze. Ja go nie mam wogole i moje pytanie czy mimo to powinienem zaczynac w tej grupie czy sa poprostu jakies otwarte tory gdzie mozna wykupic wjazd i samemu sie szkolic ? Dzieki za info

8. Piotr

Browary:
    372
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Kosior, watpie zebys znalazl na tor "cos za pare stowek" bo bedzie to jakas padlina z przetraconym zawieszeniem, z kiepskimi hamulacami a za to wyciekami. Niczego sie na tym nie nauczysz a mozesz zrobic sobie krzywde. Wypozycz sobie lepiej track-bike, to koszt rzedu 170-180f ale masz slicki, podnosniki, koce i pelne zaufanie do sprzetu. Na tor wjedziesz tylko w skorach, zadne goretexy. To ze nie masz doswiadczenia, nie oznacza ze nie powinienes dolaczyc do Novice. To wlasnie grupa dla Ciebie, kazde musi gdzies zaczac ;) Masz tam instruktorow, za darmo, popros zeby z Toba pojezdzili.

bazyl i CezaaR lubią to.
  9. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    963
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Na pierwszy raz nie potrzebujesz ani kocy ani slickow. Slicki na 1 tor dobry zart, jeszcze powiedz mu ze trzeba mechanika.

Kiedys na tym forum ludzie mieli wiecej jaj.
    Teraz odradzam jazde bo robi sie zimno i opony beda slabo trzymaly. Zrobi sie cieplej zabukuj msv robi novice day albo road bike day i tam bedzie duzo ludzi ktorzy jada pierwszy raz i ci pomoga.
    Nie robcie z trackdayow jakies wielkie halo.
    Masz wiecej pytan podbij na priv.

bazyl lubi to.
  10. Piotr

Browary:
    372
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Wasal czy ty wiesz przynajmniej o czym bredzisz?? Wypozyczony track-bike ma slicki (lub niemal slicki), koce, podnosniki i obsluge, ktora czeka w pit-stopie, wrzuca moto na podnosnik, zaklada koce, sprawdza plyny, wiec mozesz powiedziec ze masz w zestawie mechanika. Jaka pada wrzucaja Ci wety.

11. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    963
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    No ale po co?

12. Piotr

Browary:
    372
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Spytaj sie firm ktore oferuja track-bike hire. Dostajesz to w pakiecie. Ale jestem pewien ze wszystkie the firmy beda napewno bardzo zainteresowane twoimi opiniami... :rolleyes:
    EOT

13. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    963
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Na pierwszego track potrzebuje swoj motocykl, kask, skore, dobre klocki, opony, pompke z cisnieniomierzem i jaja. Jak mu sie spodoba i bedzie jezdzil w fastach moze twoja opcje wybrac. Do intersow spokojnie wystarczy mu to co wyzej.

Pisze to z doswiadczenia.

14. Piotr

Browary:
    372
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Blade
    Wasal, wszystko to juz zostaly napisane kilka postow wyzej :rolleyes:
    Czytaj watek, i to najlepiej 'ze zrozumieniem' tekstu.

bazyl lubi to.
  15. Wasal

Wasal Pogromca Puszek

Browary:
    963
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Kazdy ma swoje opinie wiec nie spinaj sie.

16. Kosior00

Browary:
    3
    Miasto:
    Wolverhampton
    Motocykl:
    Kawaski z800
    Panowie dziekuje za info juz wiem podstawowe rzeczy wiec bedzie latwiej ;) dzieki wielkie za pomoc i nie spinajcie sie miedzy soba bo nie warto ;) dzieki za szczere odpowiedzi i za zrozumienie ale wole zapytac bardziej doswiadczonych ;) pozdrawiam ;)

● Nie Jedź Szybciej Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać ●

CezaaR lubi to.
  17. Amstaff

Amstaff Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Moj pierwszy track byl na donnington tuz po zdaniu prawka wiec sie niezastanawiaj Tylko sprobuj ;-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Piotr, Sebastian i Wasal lubiąto.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!