Jak i gdzie ubezpieczyć moto

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Statystyk, Maj 6, 2017.

1. Piotrbbane

Piotrbbane Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Wakefield
    Motocykl:
    Honda CBR 600f 2000
    Jedno ważne pytanie jak firmy ubezpieczeniowej patrzą się na modyfikacje zewnętrzne ? Np klamki, naklejki, pomalowane felgi, inne lusterka , wydech ? Dzięki za odp

Wysłane z mojego HTC One A9 przy użyciu Tapatalka

2. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    1188
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia
    Naklejki :D z cycuszkami 120% zniszki

Jak podajesz modyfikacje przwaznie polisa idzie w gore
    Na Cuksy wydajesz wiecej pitaszkow :p

3. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    459
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    Mi renew n.a. hp4 przyslali n.a. 410 a osnowilem u tych samych za 190 online ale jak dzwonilem to twierdzili ze pon
    Nie koniecznie chyba ze silnik podkrecisz do 300koni. Nigdy mi ubezpieczenie nie poszlo w gore a jest sporo modyfikacji

4. MUSKETEER

MUSKETEER Beztroski Posiadacz

Browary:
    76
    Miasto:
    Northampton
    Motocykl:
    CBR1000RR
    Ja jade 70mph maksimum, jak patrze na licznik. 4 lata NCD, czyste prawko. Nie ubezpiecza mi na moim adresie. Jakbym mieszkal na jakiejs pipidowie w Walii czy Szkocji to moze by mi dali ubezpieczenie.

Wg tego... http://www.motorcarinsuranceuk.co.uk/post-code-ratings.php
    moja okolica NN4 jest w rankingu jako D*... moje ubezpieczenie na CBR1000RR-5 jest w tym roku £360... nowe Fireblade byloby £840... a te motocykle co wymienilem to nawet by mi nie ubezpieczyli.. no chyba ze przez telefon za jakas specjalna cene ;)

5. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    459
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    Guzik prawda mi tez nie kazda chciala ubezpieczyc Hp4 jak kupilem nowka to tylko w Bmw motoroad moglem I bulilem 500 A mam 10 lat NCD ,takze nie ma znaczenia czy pipidowa czy wielka metropolia ,pamietam jak chcialem pierwszego litra ubezpieczyc CBR 1000 nowka to wolali od 1500 do 5000 A mialem wtedy tylko rok NCD.Male czy wielkie miasto nie ma znaczenia to juz od tych palantow w ubezpieczalni zalezy a wszyscy co twierdza ze mieszkania w wielkim miescie podnosi ubezpieczenie to sa w bledzie

6. WieslawS

WieslawS Nabywca Suszarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Toruń
    Motocykl:
    CBR
    Pobawcie sie porównywarkami, swego czasu poszedłem do agenta i wybrałem 3 polisy potem poszukałem w sieci już nie pamiętam jaka porównywarka, ale udało sie praktycznie we wszystkich 3 przypadkach z tym samym zakresem ubezpieczenia znaleźć tańszą, w jednym przypadku o 30%, wiec różnica spora.

7. czajunia

czajunia Nabywca Suszarki

Browary:
    3
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Piaggio BV 350ST
    Dzieki za duzo praktycznych informacji Statystyk.

Zupelnie przypadkiem trafilem ne ten watek jakis czastemu szukajac informacji na temat MCE i ich sposobu likwidacji szkody i wyceny. W koncu po dwoch miesiacach od kradziezy skutera dostalem wycene wiec pomyslalem ze uaktualnie watek. Z tego co mi napisali na swistku wynika ze przy wycenie biora srednia pelnej wartosci moto z dwoch serwisow www.glass.co.uk i www.cap-hpi.com. Nie jestem do konca przekonany czy ta wartosc to jakies usrednienie cen dealerow i prywatnych ogloszen bo jedyne co napisali to ze jest to "full recommended retail value". Potracen dokonuja tylko w jakis szczegolnych przypadkach i podobno historia swrwisowa nie ma teraz znaczenia przy wycenie poniewaz biora pod uwage masymalna wartosc. Jezeli nie ma moto w bazie danych wtedy przeprowadzaja analize rynku i szukaja podobnych motorow zeby dokonac wyceny.

Jezeli nie jest sie w pelni usatysfackjonowanym wycena mozna zlozyc oficjalna reklamacje ktora jest ropatrywana do 4 tygodni, a czasami nawet do 8.

Poniewaz w chwili obecnej nie ma zbyt wielu skuterow na Bike Trider/MCN/eBay z podobnego rocznika i z podobnym przebiegiem poprosilem pana grzecznie czy moglby mi przedstawic szczegolowa wycene mojego skutera z tych dwoh serwisow. Niestety Pan sie wypial mowiac ze nie moze poniewaz zawieraja one informacje na temat MCE. Dziwne ze nie moze wyciac tylko tego co dotyczy mnie. To co mi zaproponowali wyglada na w miare realna wartosc ale chyba troche z dolnego przedzialu. No i w sumie zastanawiam sie czy warto bawic sie w reklamacje czy nie bo nie do konca wiem jak to jest rozpatrywane.

No i przy okazji mam pytanie. Poniewaz ani Glass ani Cap-HPI nie oferuja uslug dla zwyklych (prywatnych) klientow, czy zna ktos jakis serwis gdzie mozna sprawdzic wartosc motocykla? AutoTrader ma cos takiego ale niestety tylko dla samochodow. Jakis czas temu pamietam ze byl dostepny Parker's Guide ale wyglada ze tez tego juz nie robia.

Dzieki!

Statystyk lubi to.
  8. Statystyk

Statystyk Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Rushden
    Motocykl:
    Suzuki SV650S,Aprilia RSV1000R,Suzuki SV1000SZ,Kawasaki ZX12R,Suzuki GSXR 1K1
    Podobno teraz już nie ściągają tych 15% co było chore za serwis history,ale przez to że tylko uzywamy tych dwóch stron do wyceny to zawsze pokaże zaniżoną cene moto moim zdaniem.

9. czajunia

czajunia Nabywca Suszarki

Browary:
    3
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Piaggio BV 350ST
    Raczej nie sciagaja, poniewaz celowo spytalem sie goscia jak z nim rozmawialem. Aaaa... Tez nikt sie nie czepial dlugosci posiadania prawka pomimo iz przy ubezpieczaniu zawsze podaje od kiedy ma w PL (na angielskie zmienilem dopiero jakies 2 lata temu z tego co pomietam a wczesniej jezdzilem na polskim, chyba troche za dlugo ;) ).

A masz moze dostep do tych serwisow zeby zobaczyc co tam dokladnie wychodzi? W sensie konkretnie dla mojego skutera. Nie potrzebuje zadnych raportow oczywiscie ale same ceny. Poprosilem kolesia raz jeszcze zeby mi wyslal wycene bez danych MCE (w sensie zeby wycial tylko to co dotyczy mojego skutera) ale podejrzewam ze tez nic z tego nie bedzie. Ciekawy jestem ktora wartosc MCE wykorzystuje do rozliczenia. Z tego co pamietam (gdy jeszcze Glass i Parkers byly dostepne dla ludzi) to w tych wycenach podaja wartosci motocykli na podstawie konkretnych sprzedazy: 1. u dealerow, 2. z prywatnych ogloszen i 3. chyba tez ceny w rozliczeniu. No i w kazdej grupie sa przedzialy w zaleznosci od stanu. Znajac zycie to pewnie biora jakas srednia cen sprzedazy u dealerow i prywatnych ale fajnie byloby wiedziec konkretnie.

A... Jeszcze jedno pytanie. Czy rzeczywiscie rozpatruja tego typu reklamacje do 4 albo nawet do 8 tygodni czy po prostu MCE chce zniechecac ludzi i w praktyce robia to szybciej?

10. Statystyk

Statystyk Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    Rushden
    Motocykl:
    Suzuki SV650S,Aprilia RSV1000R,Suzuki SV1000SZ,Kawasaki ZX12R,Suzuki GSXR 1K1
    Wiesz,nawet jeśli będą musieli znaleźć market examples dla Ciebie bo nie podoba Ci się glass guide to przecież to nie zajmuje 8 tyg lol Mają innych klientów więc pewnie wracają do tego później,zawsze complaint może przyspieszyć wszystko

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!