Indonezja na 2 kółkach - wideo

Temat na forum 'Turystyka' rozpoczęty przez bartzin, Grudzień 3, 2018.

1. bartzin

bartzin Kierowca Kosiarki

Browary:
    39
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Suzuki DL650 V-Strom, Yamaha FZ6 Fazer S2
    Siema,

Chciałbym Wam pokazać wideo z mojego wypadu do Indonezji. W tym konkretnym filmiku jest tropikalna wyspa Lombok, którą zwiedziłem na 125cc. Wiem, to nie jest prawdziwa wyprawa motocyklowa, bo poleciałem tam samolotem i dopiero potem jeździłem, ale może się komuś spodoba, albo zainspiruje..
    W Indonezji motocykle, głównie małolitrażowe, są głównym środkiem transportu i oczywiście 2 kółka to najlepszy sposób na zwiedzanie tego kraju. Zapraszam:

Jeśli kogoś interesuje więcej filmów podróżniczych mojego autorstwa, to można zerknąć tutaj:
    https://www.youtube.com/channel/UCu3hkRcXuZTWp8Oa6R5TZtA/videos

A więcej filmów motocyklowych możecie zobaczyć tutaj:
    https://www.youtube.com/user/motocyklowatv

Pozdro!

#1 bartzin, Grudzień 3, 2018
    Ostatnia edycja: Grudzień 3, 2018
    kato77, komarecki, polly_20 and 5 others like this.
  2. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    588
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    generalnie pol azji mozna skuterkiem zwiedzic najlepszy transport sam zrobilem po azji jakies kilka tysiecy mil na 150cc ,zajebista frajda a widoki nie do poisania

3. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    353
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    Czesc Bartzin

Fajny filmik, pozazdroscic wycieczki.
    Mozesz pokazac trase jaka zrobiles tym skuterkiem i kilometry (wybrales ta wyspe celowo?)
    To objazdowka tej wyspy czy przemieszczales sie gdzies w inne ciekawe miejsca?
    Ujecie od 12.30 min ............ bardzo fajnie (nie za nisko, nie za wysoko)
    Zazwyczaj ludzie wypierda..... drona w kosmos chwalac sie, ze nie traca zasiegu Wifi a Ty pokazalaes fajna linie widnokregu. Spoko widok.

Juz wczesniej ogladalem Twoje filmiki (mimo, ze kanalu na YT nie sledzilem, teraz sie skupilem nieco bardziej)

TWOJE PODROZE
    Ciekawie, roznorodnie i daleko (a to lubie ....)
    ...... przyznam jednak, ze jest kilka filmow, ktorych konceptu nie kumam, np Ladakh, Chang La, Srinagar po kilkadziesiat sekund .... nic tam nie ma (nawet Twojego glosu). Chyba, ze przeoczylem,....

MOTO FILMY
    Juz kilka widzialem wczesniej (Iseran w sniegu, Bonette, etc) ........... spoko, gratulacje. Na reszte zarowno podrozniczych jak i moto zerkne asap.

Ciekawe podroze - pozazdroscic. Kiedy znajdujesz czas na prace?
    Ha, Ha.

Pozdrawiam
    --- Post updated ---
    WLASNIE WIDZIALEM TWOJ FILM :

Jesli chodzi o komentarz samego filmu, ktory nakreciles ...... z pewnoscia zazdroszcze Ci wycieczki i poznawania obcej kultury, tradycji, zwyczajow, praktyk ......

Jesli chodzi o zawartosc filmu - raczej nie bede komentowal (co kraj to obyczaj). Mysle, ze jestem chyba dosc grubo-skornym skurwy ...em ale powiem Ci, ze szkoda mi tych psow w tej klatce.
    Pies nie tylko czuje, slyszy i widzi lepiej niz my ......
    Pies ma 6 zmysl - i oprocz prostej intonacji glosowej (ktora nam tez nie jest obca) wg. behawiorystow anatomia narzadow wzroku psa pozwala czytac zamiary wobec psa jak rowniez przewidywac bezposrednie zagrozenie (mysle, ze czujac flaki i spalenizne innych psow obok - jego serce napierd.....a jak oszalale).
    Lubie zwierzaki.
    Smutny film (po czesci)

4. bartzin

bartzin Kierowca Kosiarki

Browary:
    39
    Miasto:
    Cardiff
    Motocykl:
    Suzuki DL650 V-Strom, Yamaha FZ6 Fazer S2
    Siema Kato77!

Dzięki za odpowiedź. Miło słyszeć, że ktoś to ogląda:) Cieszę się, że zobaczyłeś też inne filmiki.

Jeśli chodzi o trasy na Lomboku, to trzymałem się południa wyspy. Wyspa nie jest duża, ale drogi są w bardzo złym stanie. Można powiedzieć, że nie ma dróg w takim znaczeniu jak to rozumiemy w Europie. Teraz zrobili trochę nowych, asfaltowych dróg, ale mierzyć je można raczej w kilometrach niż dziesiątkach kilometrów. Nazwijmy to po imieniu - to jest zadupie. Większość to albo drogi szutrowe lub piaskowe, albo tam gdzie jest asfalt, są dziury głębokości koła. Od miejsca gdzie spałem odjechałem nieco ponad 120 kilometrów najdalej i zajęło mi to cały dzień. Fakt, że zatrzymywałem się na plażach - ale ogólnie jazda po wioskach i zadupiach zajmuje tyle. Najłatwiej chyba jeździć samochodem terenowym. Z lotniska oraz w okolicy jedynego większego miasta Makasar jest normalna droga ale żeby odjechać od cywilizacji ('cywilizacji'), trzeba zjechać w szutry i dziury.

Wyspę wybrałem bo jest dość mało turystyczna na tle np Bali (w każdym razie poza sezonem) a do tego słynie z ładnych plaż. Ale to była część wyprawy do Indonezji w trakcie której odwiedziłem kilkanaście miejsc na czterech wyspach: na Jawie, na Sulawesi, na Bunaken i na Lombok. Filmy są na kanale.

Ladakh, Chang La, Srinagar to tylko rzut oka na miejsce, chciałem komuś pokazać i wrzuciłem na YT, no i tam zostało. Ale akurat z Kaszmiru (ze Srinagaru) jest też dłuższy filmik, zwiedzanie jeziora Dal na łódce. Tam jest całe miasto na wodzie gdzie ludzie żyją na łodziach.

Jeśli chodzi o targ mięsny w Tomohon, to oczywiście wiem, że to szokujące, w każdym razie dla Europejczyków. No ale ja pokazuję jak jest - czasem miejsce jest przyjemne i ładne a czasem odrażające. To są wideoreportaże, staram się nie ukrywać jak jest. Np inne miejsca na Sulawesi są rozkosznie przyjemne. Ale jak bym nie pokazał Tomohon, to obraz byłby fałszywy.

O tym dodatkowym zmyśle u psów nie wiedziałem. Tym bardziej to jest szokujące. Pocieszające jest to, że indonezyjskie organizacje ekologiczne prowadzą akcje na rzecz zmuszenia rzeźników to respektowania praw zwierząt. Ciekawe jest to, że ludzie, którzy lubią jeść mięso psów, na co dzień szanują i lubią psy, trzymając je w domu i uważając za swoich przyjaciół.

Psy je się nie tylko na Sulawesi, ale także na Filipinach, w Kambodży, w Tajlandii, w Wietnamie, Chinach i Korei Południowej. Ale wszędzie tam jest to pozostałością zabobonu o tym, że to mięso ma szczególne właściwości dla człowieka. Lepiej wykształceni ludzie nie jedzą psów. A miejscowy gość, który mi pokazywał ten targ mówił wprost, że oni jedzą psy, bo wierzą, że to jest dobre na potencję!

Dodać trzeba, że w Indonezji mięso psów można kupić tylko tam gdzie są skupiska chrześcijan, jak na północy Sulawesi. Muzułmanom, hinduistom i buddystom nie wolno jeść takich rzeczy, więc większość Indonezyjczyków nie tylko nie je psów ale nawet nie wie, że są części Indonezji, gdzie to się jada.. Na Lomboku nie chcieli mi wierzyć jak opowiadałem.

Jeszcze raz dzięki, że znalazłeś czas, żeby to obejrzeć i napisać o swoich wrażeniach.
    pozdro!

5. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    98
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    Rowniez ogladalem kilka dni temu.
    Powiem szczerze ze na szczura nikt by mnie nie namowil grozba badz prosba.
    Weza sprobowalbym Bez oporu a nawet z checia, z nietoperzem tez pewnie nie byloby problemu. Pies podobno strasznie lykowaty. Pewnie bym nie tknal no chyba ze z glodu mialbym pasc.
    Pragne dodac ze w przedwojennej Polsce powsz chne bylo nacieranie sie sadlem z borsuka a rowniez z psa w przypadku zapalenia pluc. Wiadomo gdzies na wioskach I osadach.

Sent from my Swift 2 using Tapatalk

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!