Hornet 2006 vs. 2007 ktorego kupic pytanie do posiadaczy

Temat na forum 'Sport/Streetbike/Naked' rozpoczęty przez Subby, Sierpień 8, 2017.

1. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    Witam forumowiczów,

Stoje przed decyzja która nie daje mi spokoju od tygodnia, chce kupić Horneta 2006 /2007 rocznik.
    Budżet OK £2500
    Znalazłem sztukę rocznik 2006 za £2500 która bardzo mi się podoba 30k przejechanych mil 0 MOT Fail w ostatnich 7 latach, ogólnie bardzo zadbany,

Z drugiej strony znalazłem tez inna sztukę, model 2007 z ABS'em 38k przejechane ogolnie ladna sztuka, już się napaliłem ze po niego pojadę ale wszystkie MOT'y 7 lat z rzędu Fail, pełno wibracji, jakiś problemy z elektryka, ktoś konkretnie używał motocykla :)

I teraz pytanie, czy warto dołożyć parę stów i szukać modelu 2007 bo na prawdę jest kolosalna różnica miedzy dwoma seriami, czy lepiej brać tego 2006,

Dodam jeszcze ze motocykl będzie używany max 3 razy w tygodniu, no chyba ze tak się wkręcę jak 8 lat temu i będę jeździć dzień w dzień [nawet w ostry deszcz/śnieg :)]
    Motocykl zostanie w rodzinie na długie lata, nie przewiduje żadnej zmiany na ładnych parę lat.

Z góry dzięki za wszystkie porady!

Subby

2. rudy

rudy Beztroski Posiadacz

Browary:
    7
    Miasto:
    Leicester
    Motocykl:
    Yamaha TDM 900
    Jak chcesz zaoszczedzic nie zaluj pieniedzy Na dobry towar.jak ma byc Na lata uzbroj sie w cierpliwosc I kup to co naprawde chcesz.

3. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    254
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    jak jest kolosalna roznica to lepiej dozuc te kilka stowek I wez 2007 ,napewno bedziesz zalowal jak kupisz 2006 model

ps.malo kto sie trzyma wyznaczonego budzetu ,zawsze sie wyda wiecej ,sparawdzone na wlasnej skorze

4. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    25
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Kup ten mlodszy model. Sam mysle o takiej zamianie. Obecnie moto uzywam tylko jako transport do pracy i hornet wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem

Subby lubi to.
  5. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    Troche sie zle wyrazilem w pierwszym poscie, nie wiem czy jest kolosalna o to wlasnie pytam :)

Z tego co mozna wyczytac w atrykulach: pare koni wiecej, wtryski zamiast gaznika, porzadny face lift i co chyba najwazniejsze dla takich niedzielnych Rider'ow jak ja ABS [2x udalo mi sie polozyc motocykl w deszczu]

6. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    25
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Sam sobie teraz odpowiedziales

ChaoticBiker i matthew lubią to.
  7. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Mialem Horneta 2006 rok, w zycou bym nie zamienil na mlodszy, glownie ze wzgledu na wyglad :) ale to sprawa gustu. Faktycznie abs przemawia za mlodsza wersja, ale co do tych paru koni wiecej to slyszalem ze starszy ma troszke batdziej zywiolowa charakterystyke :) bierz co ci sie bardziej podoba, oprocz abs-u to sa technicznie prawie te same sprzety

Subby lubi to.
  8. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    74
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Ja bym brał obcje z wtryskami. Przy swoich wcześniejszych motocyklach miałem zawsze jakiś problem z gaźnikami:confused:

Subby lubi to.
  9. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    254
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    wtrysk zamo za siebie mowi zeby juz taki brac ,nie zaluj kilku stowek bo potem napewno bedziesz zalowal ,przerabialem to kiedys ,wole wydac wiecej raz niz potem czegos zalowac ,podobnie jak ty kiedys ustalalem sobie budzet ale zawsze konczylo sie na duzo wiekszej sumie I nigdy nie zalowalem

Subby lubi to.
  10. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    12
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Miałem model z 2008 (salon) (ani stare ani nowe mi sie nie podobają) silnik z 2007 model jest od RR600 swietnie sie zwija.Wejdz na forum HHKP i sam porozmawiaj z fachowcami.

Subby lubi to.
  11. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi reasumując powody aby wybrać nowszy model:
    - Wtryski [brak problemów z gaźnikami]
    -ABS
    - Bardziej elastyczny silnik [wg recenzji], nie trzeba się tak namachać biegami jak w poprzednim modelu
    - wygląd [ całkowicie subiektywna sprawa]

Off topic

Scenario1 Lepiej brać 2010 38k mil SORN no MOT za £2000 czy 2008 28k mil za £2500 ;)
    Kumpel z pracy mnie wkręca 'nie ma ryzyka nie ma zabawy bierz tańszego w ciemno' sam się bawił latami w aukcje samochodowe z których już wyrośl ale chce mnie zarazić smykałką do hazardu.

Scenario2 gdyby brać tylko pod uwagę wiek/przebieg nie patrząc na inne rzeczy co sami byście wybrali,

Zapraszam do debaty

12. Ernesto

Browary:
    74
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Jak mogę brać pod uwagę wiek??? Nie rozumiem??? Liczy się każda kropka rdzy, stan każdej śrubki, stan każdej obiemki, każda rysa, każde zadrapanie fotela, każdy odprysk, stan napędu, opon, plastików podnuzki i wiele innych... Czasami 20 letni motocyk jest leprzy od tego 5 letniego z małym przebiegiem. Ja poprostu zaglądam w każdą dziurę a na zakup idę z dobra latarką. I gówno mnie to obchodzi że wyglądam i zachowuje się jak idiota przy zakupie maszyny

13. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    444
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Opcja za 2.500

14. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    Gdyby to byl samochod/motocykl za £10k+ to moze i bym sie przygladal "każdej kropce rdzy"
    Jedyne co ci moge odpowiedziec to to ze ludzie tacy jak ty tez sa potrzebni, dzieki temu kupilem samochod od kumpla z pracy za pol ceny, kazal sprawdzic ile by mu dal webuyanycar.com i jeszcze obnizyl 5stow, bo chlop nie ma zdrowia do uzerania sie z ludzi co przyjada z latarka i placza czemu tak drogo.

#14 Subby, Sierpień 17, 2017 o godzinie 08:42
    Ostatnia edycja: Sierpień 17, 2017 o godzinie 12:31
    ChaoticBiker, CezaaR i Ernesto lubiąto.
  15. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Ciekawe czemu jest SORN i bez MOT, nie wierze zeby komus sie nie chcialo wydac kilkudziesieciu funtow zeby motocykl sprzedac za pare stow wiecej

16. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    Tak jak pisałem wyżej o kumplu, niektórzy ludzie zbyt zabiegani i po prostu im się niechce i parę stów za stracone 2h życia jest dla nich akceptowalne.
    Widziałem wczoraj ogłoszenie Hornet 2001 za £450k 4lata SORN, jeżdżące chodzą po £1000-1700
    Inne ogłoszenie dalej wisi na autotraderze "jeździ po zapaleniu z kabli" cena o 1k niższa niż takich samych bez problemów i tu się zaczyna zabawa może to być alternator albo regulator napięcia albo coś konkretnie poważnego? , jak się komuś poszczęści to wyda 70funtow i będzie mieć motocykl za pol darmo.

Tak czy inaczej z mojej strony poszukiwania skończone, dzisiaj po 9latach przerwy w końcu znowu jeżdżę. Kupiłem Horneta 2008 :)

CezaaR lubi to.
  17. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    444
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Gratki
    Dawaj foto

Kochanki oczywiscie:)

Subby lubi to.
  18. Ernesto

Browary:
    74
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Gratulacje zakupu!!!Wrzuć parę fotek:) do zobaczenia na drodze, lub jakimś wiosennym zlocie motocyklowym.

Subby lubi to.
  19. Subby

Subby Nabywca Suszarki

Browary:
    6
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Hornet
    13F954AE-77A3-4078-B746-377CC21B9291.jpg 13903DF5-8532-4AD6-844E-B80013B7B581.JPG

Dzięki, dzięki koledzy, do zobaczyska!

Ernesto i CezaaR lubią to.
  20. jarzymek

jarzymek Beztroski Posiadacz

Browary:
    27
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1

Poleć forum