Honda Hornet 600cc 98' zmiana wydechu a moc?

Temat na forum 'Układ dolotowy i wydechowy' rozpoczęty przez brzozky, Sierpień 28, 2017.

1. brzozky

brzozky Kierowca Kosiarki

Browary:
    2
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    hh600cc
    Witam

przymierzam się do wymiany wydechu w moim szerszeniu, na cos bardziej glosnego i buczącego na dolnych obrotach. Zastanawiam się tylko czy po wymianie tłumika szerszen nie straci trochę mocy niż na oryginalnym wydechu?!czy jest taka możliwość żeby tak się stało?

2. jarzymek

jarzymek Beztroski Posiadacz

Browary:
    32
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    Myślę że oryginalne tłumiki raczej ograniczają moc jak i dźwięk.

3. brzozky

Browary:
    2
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    hh600cc
    no wlasnie roznie o tym mowia. dlatego byłem ciekaw co na ten temat maja do powiedzenie użytkownicy forum:D

4. jarzymek

Browary:
    32
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    Owszem może być taka sytuacja że będziesz musiał wyregulowac gazniki pod nowy komin.
    Ale ja za każdym razem zmieniam na inny komin niż seryjny i nie miałem jakiś problemów.
    Miałem horneta z 2005r w oryginale i zmieniłem na MotoGP i nic
    Mam fz1 na wtryskach i był w oryginale zmieniłem pierw na DELKEVIC głośny jak cholera więc wymieniłem na yoshymura trc i bajki zero problemów

5. brzozky

Browary:
    2
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    hh600cc
    spoko dzięki no to mnie uspokoiles:D

6. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    73
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    ori wydech kradnie moc, to prawda,
    ale zamiana wydechu na inny bez fachowego strojenia na hamowni musi zaburzyć krzywe mocy i momentu, raczej zaowocuje spadkiem niż wzrostem
    na szczęście zwykle widać to tylko na wykresach z hamowni ;)

najsensowniejsze działanie to filtr powietrza - dysze gaźników (ew. PC) - wydech
    ale i wtedy strojenie na hamowni się przydaje

jeśli chodzi o sam dźwięk, to najlepiej wymienić samą końcówkę wydechu, rozwiązanie tańsze a najmniej wpływa na wynik z hamowni

7. brzozky

Browary:
    2
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    hh600cc
    kot tez wlasnie slyszalem takie opinie..nie ukrywam ze mysle żeby lekko podnieść moc w moim szerszeniu..rozmawiałem już z mechanikiem i mowi ze koszt wymiany tłumika w granicach od 150 do 250f...o szczegółach nie rozmawialiśmy tylko tak ogolnie padlo zapytanie o kosztach...nie ukrywam ze na zime z checia bym pogrzebal przy wydechu może gaźnikach...filtr powietrza żeby chociaż te 5-10% mocy podnieść o ile da rade:D no i pytanie czy będzie ona odczuwalna..?!

8. jarzymek

Browary:
    32
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    Pierwsze moje zakupy do nowego moto to oczywiście filtr powietrza K&N

9. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    73
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    pracowałem jakiś czas na hamowni motocyklowej więc znam temat niejako od kuchni, chociaż specem nie jestem

jeśli chcesz podnieść moc motocykla, to możesz kupić dedykowane do modelu produkty (K&N, dysze dynojet i np. wydech przelotowy (końcówkę)), ale sprawdzenie na hamowni by się przydało; zdarzył się nam jeden motocykl, który miał wszystkie elementy kupione pod model moto, a chodził źle (!)

możesz też zapłacić za usługę pełnego strojenia na hamowni, samemu zmienić filtr powietrza i wydech, a dobranie dysz zostawić specjalistom; wtedy też dostaniesz wykres sprzed i po robocie

i teraz moja własna opinia o zwiększaniu mocy w ten sposób:
    1. jeśli brakuje ci mocy, to 5-10% (bo bez droższych wycieczek, np. w inne wałki rozrządu więcej nie ugrasz) cię nie zadowoli i mocy i tak zacznie ci brakować, skoro brakuje ci już teraz
    2. lepiej pieniądze odłożyć i pomyśleć o zmianie moto na większy, wtedy od razu poczujesz ogromną różnicę i wystarczy ci mocy na długo ;)

dla kogo więc tak naprawdę są takie zabawy?
    1. dla szpanerów, którzy jarają się cyferkami i lubią o nich gadać przy piwie
    2. do sportu, gdzie wewnętrzne regulaminy ograniczają cię do zachowania danej pojemności, a nawet nieznaczny przyrost mocy może decydować o zwycięstwie, bo na okrążeniu urwiesz 0,5 sec.

bartek0016 i CezaaR lubią to.
  10. jarzymek

Browary:
    32
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    Fz1
    Kocie a ile takie strojenie kosztuje żeby wpaść tylko zestroic
    --- Post updated ---
    No i gdzie

11. brzozky

Browary:
    2
    Miasto:
    swindon
    Motocykl:
    hh600cc
    kiedy ja kocham swojego szerszenia...i poki nie ogarne chaty z garażem nie ma mowy o zmianie moto.;(
    no i chciałbym zostać wierny naked-om bo podobają mi się ....chociaż nie ukrywam ze chciałbym pojezdzic i porownac do jakiegoś sporta...wszystko w swoim czasie...ale dzięki za info...ps ja przeróbki w moto chce nie dla szpanu czy cos w tym stylu tylko dla lepszego dzwieku i wyglądu...:D pozdro

12. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    73
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    nie wiem, gdzie w UK i za ile takie hamownie, ja w Szwecji siedzę;
    spoko, też lubię jak moto ładnie gada ;)

wiem, że zmiana moto, to jest wydatek, ale bynajmniej nie musisz rezygnować z golasa, jest wiele dużych nakedów, sam mam ochotę na horneta900

13. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    579
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan

Poleć forum