GSR 600 Potencjalna przyczyna brzęczenia?

Temat na forum 'Serwis, Moj garaż' rozpoczęty przez TheRook, Listopad 24, 2021.

1. TheRook

TheRook Kierowca Kosiarki

Browary:
    9
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Suzuki GSR 600
    Witam biker-ow ponownie. Jak w tytule, szukam potencjalnej przyczyny brzęczenia, wydaje mi się że z przodu motocykla. Pomijając wszystkie poluzowane śrubki, blaszki i inne bzdety co może być powodem delikatnego brzęczenia w silniku? Dadam tylko że słychać brzęczenie jak silnik jest pod obciążeniem np. hamowanie silnikiem, albo mocne przyspieszanie. Jak wcisne sprzęgło wszystko znika. Nie jest to głośne ale mnie denerwuje. Chciałbym żeby wszystko chodziło jak należy. Zawory były ustawiane 2 tygodnie temu. Wiem że są tu naprawdę tęgie głowy motocyklowe, na czym powinienem się skupić, czego szukać na początku?

2. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    212
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    Może być wszystko. Trzeba to organoleptycznie zbadać. Stetoskop i osluchujesz pacjenta

TheRook lubi to.
  3. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Jak wszystko znika jak wciśniesz sprzeglo to wygląda jak kosz sprzęgłowy,może łożysko na koszu albo sam kosz już ma luzy.

TheRook lubi to.
  4. TheRook

Browary:
    9
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Suzuki GSR 600
    O tym samym pomyślałem, z tym że myślałem że kosz będzie klekotal jakbym miał się rozlecieć. Sprawdzę. Dzięki za trop

5. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Jeśli problem występuje pod obciążeniem i znika bez obciążenia to jak wciśniesz sprzęgło to silnik jest bez obciążenia więc nie będzie brzęczeć.
    Poszukaj czy nie masz luźnej jakiejś nakrętki czy śrubki.

Sent from my G8441 using Tapatalk

TheRook lubi to.
  6. TheRook

Browary:
    9
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Suzuki GSR 600
    Dzięki za podpowiedzi. Zimno grzebać na razie i czasu mało. Ale jak tylko będę miał chwilę to postawię na stojak, posadzę młodego na bajka i niech gazuje. Ja w tym czasie będę nasłuchiwał.

7. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    130
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Pamiętam,że chyba w xt660 luzowała się nakrętka od zębatki,ktòra zazębia się z zębatką na koszu i powodowała hałas w silniku.

TheRook lubi to.
  8. gabik

gabik Kat Motorynkow

Browary:
    830
    Miasto:
    Londek Srondek
    Motocykl:
    Zolty
    jakbys mial ducati to mialbym odpowiedz... ale jak japon to nie mam :D musisz obadac bo moze byc wszystko od sprzegla po zawory

TheRook lubi to.
  9. TheRook

Browary:
    9
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Suzuki GSR 600
    Zawory ustawione, nie sądzę że źle zostały zrobione. Zerkne w sprzęgło przy wymianie oleju. Niech troche cieplej się zrobi. Zbieram od was ewentualne przyczyny. Wszystkie rady się liczą. Dzięki

10. mecenas

mecenas Kierowca Kosiarki

Browary:
    7
    Miasto:
    daventry
    Motocykl:
    zzr 1100
    sprzedaj dziada póki żywy jeszcze

TheRook lubi to.
  11. TheRook

Browary:
    9
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Suzuki GSR 600
    Nie chcę go sprzedawać jeszcze. Może kupię w przyszłym roku coś innego. Chciałbym jeszcze poganiać. Kupie coś innego to i tak zaraz coś wylezie.
    --- Post updated ---
    Jeśli już miałbym zmienić to zostawię dziada sobie. Będę powoli go robił. Zostawię młodemu, może w końcu zajmie się kurwa czymś pożytecznym

12. komarecki

komarecki Tuner Motorynek

Browary:
    4740
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 exc 300 ktm 690 rally raid
    A możesz sprawdzić jedna kwestię , tylko to nie będzie łatwe bo chłodnica będzie ci zasłania ale może spróbujesz . Wes jakąś lage , łomik czy coś w tym rodzaju żeby była dłuższa dźwignia . Wkładaj pomiędzy kolanka wydechu starając się zapierać o jedno a poruszac sąsiednim i teraz dobrze jak byś dal ranę sięgnąć wzrokiem czy któreś z kolanek nie jest luźne w porcie głowicy. Nie chodzi o to że jakieś kolanko jest kompletnie luźne one mogą bęc względnie sztywne jeśli to układ gdy cały set 4 jest monolitem chodzi o to aby zaobserwować czy którys kolektor nie ma po przyłożeniu siły na rore, drobnego ruchu w kryzie dociągającej go do głowicy . Wiesz kryza może być luźna , śruby się poluznily może wyrdzewoala jest albo pierścień /uszczelka się wypalił a przy pewnych warunkach kolanko wchodzi w taki rezonans i brzęczy.
    Kiedyś znajomy już chciał remontować silnik w xs1100 a miał właśnie brzęczący kolektor przy głowicy..
    Ps.a z głupich porad to mogę powiedzieć że u mnie w deauville zazwyczaj dokładnie takie same zjawisko jest wywołane kluczem od garażu przypiętym do kluczyka motocykla .....dzwoni o powłokę chromowana kierownicy i zawsze jak się to dzieje zawsze z niepokojem rozglądam się po motocyklu zanim sobie przypomnę o nim :confused:

13. Vader

Vader Szalony Wulkanizator

Browary:
    1109
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    Dawien dawna kiedy jeszcze jeździłem komarem po całej Polsce miałem ją kiedyś przypadłość brzeczacego silnika. Przy dodawaniu gazu powyzej pewnych obrotów zaczynał brzęczeć.
    Oczywiście rozebrałem silnik na drobne, obejrzałem każdy element i nie znalazłem nic.
    Poskładałem, odpalam i dalej brzęczy.
    Skrócę opowieść podsumowując że trzy razy rozkładałem silnik na śrubki pierwsze i choć wychodziłem z siebie dalej było to samo a nawet z czasem nasiliło się w wyraźne metaliczne klekotanie, więc w końcu wkurwiłem się i powiedziałem że będę jeździł aż cokolwiek brzęczy w końcu się kiedyś urwie i wtedy wreszcie dowiem się co za cholera była przyczyną.
    W każdą trasę zabierałem ze sobą w częściach prawie kompletny silnik.
    W końcu nadszedł ten dzień kiedy w okolicach Gliwic w końcu jebło.......

Mocowanie zbiornika paliwa....
    Tak kurwa mać...
    Mocowanie jebanego zbiornika paliwa.
    Zarówno ja jaki i wszyscy znajomi którzy próbowali coś wymyślić założyliśmy że dzwoni w silniku.
    Finał tego taki że zbiornik pękł na dolnym mocowaniu i paliwo lało się jak z kranu i nie mogłem wlać więcej jak ćwierć litra na raz więc dziurę zatarłem szarym mydłem na to nałożyłem papkę z poksipolu i jakoś do domu się doczołgałem ale nauczka bezcenne na resztę życia.

TheRook lubi to.
  14. gabik

gabik Kat Motorynkow

Browary:
    830
    Miasto:
    Londek Srondek
    Motocykl:
    Zolty
    caly Vader poksipol i mydlo :D

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!