..gopro - podstawowe pytania

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez yeuop, Grudzień 27, 2020.

1. Judasz666

Judasz666 Beztroski Posiadacz

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    Nie nie, zle zrozumiales, mi chodzi o to ze jesli zrobisz dzis fote fajnym promspfzetem , i no. Gopro, i reszte w jakiejs apce do sztucznej glebi itp, to zwykly zjadacz chleba nie zauwazy roznicy, bontomtylmo rozmyte tlo dla takiej osoby, a dla mnie to wzor ukladu blaszek ktory tworzy bokeh, wiem ze wiesz co chce powiedziec ;) ale to jest cos w stylu „ kupie dobra lustrzanke zeby robila fajne zdjecia „ no nie da sie k... poprostu nie da, zdjecie robi czlowiek a nie sprzet. Ps. Jakis czas temu , odgrzebie to podesle, bardzo powazany fotograf zrobil cala sesje ajfonem, i nie mowil tego nikomu, zachwyt byl, ale jak powiedzial co i jak to dopiero ludzie zrozumieli ze trzeba miec pewna wiedze jak i co obslugiwac. Niestety zaden sprzet nie zrobi dobrej foty bez wiedzy kogos kto naciska spust migawki

2. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    408
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    Panowie, a jak oceniacie to zdjecie? Od razu widac reke profesjonalisty, co nie? ;-)[​IMG]

Mag147 lubi to.
  3. yeuop

Browary:
    408
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Przeca sie nabijam. Zy mnie to fotograf jak z koziej dupy trabka. A samo zdjecie owszem - zrobione w Tadzykistanie.

Nomad lubi to.
  4. aras1

aras1 Beztroski Posiadacz

Browary:
    215
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    BRAK
    Nie wiem czy to sztuka czy nie robić zdjęcia, ale te fotki mi się podobają.

Nomad lubi to.
  5. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    fajne ma potencjal, pobaw się trochę kadrem itp :tonguewink:

97A7C1A6-7D72-4AFF-9B77-4C924C9BE012.jpeg

Nomad lubi to.
  6. Anallog

Anallog Beztroski Posiadacz

Browary:
    340
    Miasto:
    Polnoc Anglii Poludnie Polski
    Motocykl:
    Docelowo Diavel obecnie Fazer
    No te pierwsze to dupy nie urywa, jakies dwa "kormorany".
    No ale to drugie to MEGA.
    Nadaje sie do druku. Do National Geographic.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

7. yeuop

Browary:
    408
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Nomad, spoko jest to, co mowisz, ale ja uwazam, ze w sztuce (jakiejkolwiek) oprocz dazenia do piekna najwazniejsze jest, by pobudzac i sklaniac do refleksji. By uchwycic cos nieuchwytnego i uwiecznic cos, co nierzadko wymyka sie wszelkim wczesniej znanym kategoriom. By przekazac cos od siebie i stac sie w ten sposob niesmiertelnym.
    Dyskusja wyzszosci warsztatu nad magicznym "tym czyms" (lub odwrotnie) jest bezowocna. Ja uwazam Mozarta za beznadziejnego kompozytora (ktoremu przytrafilo sie stworzyc pare fajnych rzeczy) ale kogo to obchodzi?
    Niech kazdy sobie znajduje w szeroko pojetej sztuce to, czym sie jara!

A ja sam pamietam, ze na studiach mialem zajecia z fotografii i w zasadzie zielonego pojecia nie mialem, o czym oni do mnie mowili. Jakies tam mocne punkty, glebie ostrosci i inne cuda na patyku :) Smiesznie bylo....

Dobra, to powiedzcie, czego temu zdjeciu brakuje? I co zmienic na nastepny raz, zeby bylo idealnie?

Mag147 lubi to.
  8. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    194
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    Czego ty chcesz od tego zdjęcia? Jest świetne. Ewentualnie podkręc nasycenie żeby kolory były żywsze

9. aras1

aras1 Beztroski Posiadacz

Browary:
    215
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    BRAK
    Dobra, to powiedzcie, czego temu zdjeciu brakuje? I co zmienic na nastepny raz, zeby bylo idealnie?
    [​IMG][/QUOTE]
    Następnym razem dodaj kobiety bo ja widzę tylko trzy CYCKI

10. Judasz666

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    a czemu myslisz ze brakuje? osobicie moge powiedziec ze tylko pora dnia mi nie pasuje, take fajnie by wygladal wczesny wschod czy zachod slonca, generalnie ( zlota godzina ) bo to zdjecie to bylo chyba raczej w dzien robione sadzac po cieniach ?
    --- Post updated ---
    a jak juz zasmiecilismy ta dyslusje o gopro fotami z national geographic to co powiecie na dobrze znana miejscowe w UK w tej odslonie ? 00200184.jpg
    00200075-2.jpg 00200081-2.jpg

11. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2402
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Gopro jest lepsze niz chinczyki. A do zdjec to telefon (nie nokia 3310 Yelop) wystarczy. Wiekszosc krazacych zdjec w sieci i tak jest po retuszach. Wrzuc filtr i bedzie git

a zapomnialem. Ty nie masz telefonu i unikasz technologii. Kup byle co i tak nikomu tego nie pokazujesz. Krytyki nie bedzie:p

Anallog lubi to.
  12. yeuop

Browary:
    408
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    A jeszcze chcialem zapytac - czy na zwykly statyw bedzie mozna umiescic i aparat, i gopro? Nie mam jeszcze statywu, a jakis fajny by sie przydal
    --- Post updated ---
    Jak to nie? Od lat wrzucam zdjecia na bloga.

13. darkghoust

darkghoust Beztroski Posiadacz

Browary:
    194
    Miasto:
    Hull
    Motocykl:
    Honda VT125 Shadow
    Na statywie mocujesz aparat albo kamerkę. Trzecia opcja to zamocowanie kanarki na aparacie za pomącą jakiegoś giętkiego uchwytu. Tylko po co jeżeli jedno i drugie urządzenie ma te same funkcje. Chyba że źle zrozumiałem co chcesz zrobić

14. Judasz666

Browary:
    207
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    a jak juz zasmiecilismy ta dyslusje o gopro fotami z national geographic to co powiecie na dobrze znana miejscowe w UK w tej odslonie ? View attachment 120702
    View attachment 120703
    pamiatej tylko ze jak montujesz aparat na statywie, to dobra praktyka jest wylaczenie stabilizacji w aparacie, bo statyw to zrobi, a jak zostawisz wlaczona stabilizacje w aparacie i aparat dasz na statyw, to masz spore szanse miech ujowe zdjecie bo nieruchomy aparat bedzie chcial na sile ustabilizowac cos co sie nie rusza, tak tylko mowie z doswiadczenia :)
    ps. go pro tez ma koncowke ktora sie montuje na statyw, zwykla plastikowa pierdolka za £1 na ebay.

Marcin1984 lubi to.
  15. Mag147

Mag147 Beztroski Posiadacz

Browary:
    163
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Kawasaki Z1000 SE , ZX6R
    Jako że nigdy nie miałem kamery u mnie wybór padł na GoPro 9 chyba ze względu na tą stabilizację.trzeba poczekać na pogodę i przetestować na Moto jak to sie sprawuje.a poleci ktoś jakiś dobry uchwyt na kask,bo chyba tak będzie najlepiej nagrywać filmiki z wypadów na motorze czy rowerze,no chyba że inne mocowania też się sprawdzają i czy te zestawy z ebaya są coś warte? IMG_20210105_164123.jpg

16. yeuop

Browary:
    408
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Chyba zalapales sie w ostatni moment na promocje.
    Ja przegapilem, bo kamere chcialem wziac z mysla o motocyklowych wypadach, a narazie na nic sie nie zanosi.

Jakich statywow uzywacie? Fajnie, gdyby sie zmiescil na moto.

17. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2402
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Sa warte. Trzymaja tak samo jak oryginal. A gdzie chcesz przymocowac kamerke to juz kwestia indywidualna i kasku. Ja prawie w kazdym kasku mam w innym miejscu. Na topie. Z boku - ale to przez kask z daszkiem. I przy szczece z przodu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mag147 lubi to.
  18. piwko78

piwko78 Kat Komarków

Browary:
    2108
    Miasto:
    GL13
    Motocykl:
    xt600e / v-storm 1000
    Najlepszy uchwyt według mnie to znaczy najlepszy kadr z niego . Screenshot_20210105-213511.png

19. Rob

Rob Kat Komarków

Browary:
    2402
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Kadr tak. Ale te mocowanie na pasek to zenada. Ktos ma drukarke 3D moglby wydrukowac taki tylko na 3m tasme przyklejany

20. Goall89

Goall89 Beztroski Posiadacz

Browary:
    138
    Miasto:
    Chester
    Motocykl:
    CBR 600F
    Ja dzisiaj zamowilem taki

Mag147 i Rob lubią to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!