GARMIN ZUMO XT

Temat na forum 'Recenzje i Opinie' rozpoczęty przez matthew, Kwiecień 29, 2021.

1. matthew

matthew Szalony Wulkanizator

Browary:
    181
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    Honda X-11
    Zastanawiam się nad tym modelem
    Ktoś z Was używa i może powiedzieć coś więcej z zakresu użytkowania?ewentualnie porównać do Tom Tom Rider???

2. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Brać Garmina !!!!!!! TomTom ma więcej wad niż zalet.Mnie denerwuje osobiście nie dotykowy tylko zbliżeniowy wyświetlacz który się sam przestawia kiedy pada deszcz -masakra.

matthew i Jacq lubią to.
  3. Jacq

Jacq Beztroski Posiadacz

Browary:
    458
    Miasto:
    Tring, Hertfordshire
    Motocykl:
    turystyczny
    Nie miałem/używałem XT. Używałem Zumo 220, potem 390LM, potem przez jakiś czas TomToma, a obecnie używam BMW Navigator 6 (który jest brandowanym garminem).

W TomTomie rzeczywiście drażni ten ekran wrażliwy na wode, ale mając go za szybą na Tigerze 800 nie miałem z tym nigdy problemu, a zdarzało mi się jeździć w dużym deszczu. Problem może być zauważalny na Z1000SX gdzie nawigacja jest bardziej odsłonięta na kierownicy (jest też ustawiona w pozycji bardziej horyzontalnej).
    TomTom jest przyjemny w użytkowaniu, ma ładny interface, podobało mi się jak z boku pokazywał całą trasę z zaznaczonymi stacjami benzynowymi (w trasie rzut oka pomagał oszacować czy tankuję teraz czy jadę dalej).
    upload_2021-5-4_12-12-29.png
    Aplikacja do planowania tras na TomToma jest równierz bardziej przyjazna od Garminowego BaseCamp'a.

To czego mi brakowało to ślady. Niby można włączyć w TomTomie nagrywanie trasy, ale musisz to świadomie, każdorazowo włączyć. Garmin robi to z automatu.

No i tu przechodzimy do Garmina. Uważam, że Garmin mógłby sporo się nauczyć od TomToma w kwestii projektowania interfejsu użytkownika (zarówno w samej nawigacji jak i w aplikacjach towarzyszących - np. BaseCamp). Być może XT jest tu ciut lepszy, jednak Garmin zawsze nieco trącił myszką w tym względzie.

Garmin jednak jest w moim odczuciu urządzeniem bardziej zaawansowanym. Często wkur..a swoimi niuansami przy nawigowaniu, ale z Garminem można więcej. Jak już przebrniesz przez naukę BaseCampa, to planowanie trasy jest dużo dokładniejsze. No i mapy mam wrażenie znacznie lepsze.

4. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Mam ileś tam GPS-ów i garmina zumo i TomToma i coś co jest mi kompem i daje radę może to by ciebie zainteresowało

coś innego ale ja nadal jestem za Garminen.
    Tomtom nowe są lepsze ale starsze trzeba było podłączyć pod kompa aby upgrade robić teraz tylko WiFi - co do wad - po pionowym przekręceniu wariował sprytny patent ale nie do końca dobry(podczas zakrętów zmieniał położenie )

5. olgierd792

olgierd792 Beztroski Posiadacz

Browary:
    188
    Miasto:
    southampton-gliwice
    Motocykl:
    bmw r1200gs mz baghira
    Sporo problemów miałeś z tym tomtomem ,chyba musiał być bardzo wadliwy

6. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    230
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Kupiłem razem z motocyklem wersja GT w komplecie ale to co czytałem one tak mają dlatego wypuścili nowszy model ulepszony.

7. mazak

mazak Beztroski Posiadacz

Browary:
    606
    Miasto:
    peterborough okolice
    Motocykl:
    honda transalp 700
    Mam tego gps z filmiku juz ze 3 lata, wsadzilem nowe igo moto i hula dalej, mi wystarcza tylko pod slonce gowno widac ;)

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!