EMRA Rookies

Temat na forum 'Trackdays, Jazda na Torze' rozpoczęty przez Michal95, Maj 17, 2017.

1. Michal95

Michal95 Beztroski Posiadacz

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Czesc Wszystkim!

Pomyslalem ze i tu napisze pare slow o moim pierwszym w zyciu starcie z EMRA na Mallory Park.

3cia Runda, 14 Maj 2017

W sumie nie wiem od czego zaczac... za duzo emocji jak na jeden dzien. Ale zaczne od Piatku, kiedy to pakowalem sie do drugiej rano i spalem 4 godziny tylko po to zeby zrobic 4 lipne sesje w deszczu zmieniajac opony 2x (moja wina, nie mam drugich kol). Oprocz tego ze bylem mega zmeczony, to jeszcze zmarzlem i zmaklem [​IMG]:D. Wiec po obiedzie zawinalem sie do domu z mysla, ze jesli znowu zastanie mnie taka pogoda w Niedziele to sprzedam moto i zostane pilkarzem [​IMG]:D.

Dzisiaj to bylo cos wiecej niz zwykla sloneczna Niedziela, jednak kiedy to dotarlem na tor krotko przed 7 rano bylo nadal mokro a na niebie same ciemne chumury [​IMG]:/ i przez ostatnie pare dni czesciej sprawdzalem pogode niz Zubilewicz [​IMG]:D. Ale do sedna sprawy, rozpakowalem sie, ubralem sie w moj ulubiony kostium, wzialem swoja kobiete pod reke i szybkim krokiem wyruszylem na "scrutineering". Po tym jak gosciu mnie obejrzal i moja ukochana, stwierdzil ze pasujemy do siebie i ze da nam pozwolenie na rozdziewiczenie sie na torze [​IMG]:D. Potem jeszcze sprawdzenie glosnosci i rejstracja [​IMG];).

Okolo godziny 11;30, drze sie jakas baba przez megafon ze to juz czas, i teraz moja kolej na pokazanie sie ze strony praktyczniej a mniej werbalnej. Wiec ruszylem, 10min kwalifikacje i wtedy juz myslalem ze nie jade a latam [​IMG]:D ale szybko sie okazalo, ze Henek z gnojem jedzie szybciej na pole niz ja na swojej "nindzy" [​IMG]:D. Udalo mi sie wykrecic 1;01 co dalo mi 17sta lokate do pierwszego z zyciu wyscigu [​IMG];).

Krotko po 14;00 znowu ta sama baba, ale tym razem to juz na serio, nie trackday nie jazda jak w niedziele przystoi ale podobno teraz mam zapierdalac... bo to przeciez wyscig jest haha [​IMG]:D. Wiec ruszylem z 17stej pozycji i tak sie do turlalem na 12 a w tym samym czasie mialem najlepszy doping od najlepszych moto znajomych!! i tu Dziekuje wam ze byliscie a ja staralem sie dawac w palnik zeby nie bylo za duzej lipy [​IMG]:D.

Wyscig numer 2, start z 12stej pozycji i calkiem to wszystko zjebalem, w tym samym czasie co zgaslo swiatlo do startu... to chyba myslalem nad tym piwem co go nigdy nie dopijam do konca, i tak jak piwo wrescie starci gaz tak ja starcilem z 4 pozycje na starcie [​IMG]:D. Ale jak juz wrescie ruszylem, to pomyslalem sobie ze mam tu robote do wykonania, wiec zabralem sie za kazdego z osobna, i znowu 12sta pozycja na mecie.

Motocykl spisal sie na medal, bez wiekszych problemow z okrozenia na okrozenie jechal coraz szybciej a momentami nawet za szybko. Dzisiaj udalo sie 59;400 z czego jest mega zadowolony i mysle ze da sie cos jeszcze urwac.

Z tego miejsca chcial bym podziekowac wszystkim ktorzy od zawsze wierzyli we mnie, i w to ze uda sie wystartowac w tym roku. Dziekuje tez ludziom dobrej wiedzy, ktorzy sa zasypywani spamem wiadomosci na temat motocykli i ze zawsze znajda czas by napisac/zadzwonic i wytlumaczyc jak krowie na rowie co jest grane. Dzieki i do zobaczenia na nastepnej rundzie!!

Skopiowalem ten tekst z fb. 18425250_1341177859251867_3565642455046046067_n.jpg downloadz_120517_0452_mallory_park.jpg

Fotka powyzej jest z piatku jak bylo mokro ;)

Moja klasa na stronie 82 i 127 :)
    http://www.tsl-timing.com/file/?f=emra/2017/171962.pdf

Moje konto na YT
    https://www.youtube.com/user/MrFarmer1970/videos

#1 Michal95, Maj 17, 2017
    Ostatnia edycja: Maj 17, 2017
    piwko78, dario, Karol and 4 others like this.
  2. tomis69

tomis69 Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Gratuluje! Świetna robota :) pokaż nagrania z GP ;)

3. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    516
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Dobra robota
    Pogratulowac
    Jakie plany dalej

4. tomis69

tomis69 Beztroski Posiadacz

Browary:
    41
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    ZX6r
    Nic mi to nie mówi :p

5. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    namiary na yt w glownym poscie :)
    --- Post updated ---
    Plan jest aby skonczyc ostatnie 3 rundy, nastepna dopiero na poczatku Lipca. Do tego czasu musze poprawic chamulce, kupic rearsety i z 2 tory aby poprawic technike i predkosci. :)

CezaaR lubi to.
  6. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    127
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Gratuluje niezłych miejsc i zajawki.

7. El Diablo

El Diablo Kierowca Kosiarki

Browary:
    20
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    KTM RC 125

Zorganizujemy Ci zbiórkę na jakimś kickstarterze i na tor zaraz się uzbiera, więc to najmniejszy problem. Ale pozwolisz od czasu do czasu pośmigać też mniej doświadczonym jak coś? ;)

8. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    IMG_2669.JPG IMG_2670.JPG 18451804_1548673851873748_2936775676739323216_o.jpg IMG_2670.JPG Dzieki za pozytywne rekacje ;P plan jest aby walczyc o punkty na nastepnej rundzie, tylko do 10tego miejsca dostaje sie punkty. Nadal brakuje mi duzo jesli chodzi o czas spedzony na torze. W tym roku bylem tylko 2x na torze, z tego zrobilem 3 sesje na suchej nawierzchni i 4 sesje na mokrej. Na tej rundzie napewno braklo mi chamolcow, po 2-3 kolkach nie bylo juz czym chamowac, klocki drogowe nadaja sie jedynie na MOT i spowrotem :D.
    --- Post updated ---
    Pare kolek z Mallory ;) bylo mega goraco ;P

dr_greg i piwko78 lubią to.
  9. krycek

krycek Beztroski Posiadacz

Browary:
    267
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Koleś na ktm 690 się tam z wami ściga? Ciekawe ...
    Powodzenia!!

10. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Ta, to jest jeden z najmniejszych torow w UK, jest Brands Hatch ma 1,2mil. Na tak krotkim obiekcie prawie kazdy sprzet ma podobny czas. Np szybki litr (gsxr1000 superbike Tylora Mckenzie) robi 52,500 i ten koles sciga sie w BSB. Za to (triumph 675 supersport Kyla Ryde robi 51,800. Wiec nie zalezy jaki sprzet sie ma ale jak dobry jest kierownik :p

WiktorGSXR, krycek i CezaaR lubiąto.
  11. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    426
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Ale bsb na litrach robia 45sek wiec jest roznica......
    Oczywisxie mowa o racerach

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

12. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    downloadz_260517_0350_mallory_park.jpg Nom na Brands robia po 45sec, ale na Mallory robia takie same czasy litry jak 600'tki. A zeby bylo smieszniej Richard Cooper robi 53-54sec na cb500 :D
    --- Post updated ---
    Prawie tydzien od ostatniego toru i juz nie moge usiedziec na dupie :D Dzisiaj jednak dzien dziecka, wiec wypiescilem lale i w sumie gotowa na tor, ale jesli nie dam rady z kasa to 4'ta runda dopiero 23 Lipca :/. Kilka fotek, i powiem szczerze ze jestem mega zadowolony z standardowego zawieszenia ktore sam ustawilem. Tylna opona zrobila prawie 100 kolek tak samo jak przod na Mallory Park i wygladaja calkiem spoko. Mam caly czas problem z "rebound" ale tylni uginacz to gowno i nie da rady tego ogarnac, moze sprezyna do mojej wagi by pomogla ale do tego trzeba by zrobic serwis a to prawie taki sam koszt jak uzywany ttx... narazie siedze i dumam. Wyzej dupy nie podskocze. :D Pozdro 18834728_1594079777291663_1531619591_n.jpg 18835202_1594079770624997_506883045_n.jpg 18870756_1594079780624996_2135348519_n.jpg 18870841_1594079767291664_557525070_n (1).jpg 18871279_1594079763958331_2013573506_n.jpg
    --- Post updated ---
    Jest chwila czasu wiec napisze pare slow. Minelo juz dwa miesiace od ostatniej rundy, dluga przerwa ale mi byla na reke aby ogarnac kase na kolejne starty. Zmiana pracy i calkiem sporo godzin pomoglo mi jesli chodzi o sprawy finansowe ale teraz brakuje mi czasu zeby ogarnac motocykl i wogule na wyjazdy na tor poza rundami. Naszczescie udalo mi sie wyskoczyc w ten weekend na cadwell'a. Pierwszy raz na tym torze wiec szału nie ma, do tego pogoda taka ze za sucho na wety a na supercorsach troche ryzyki-fizyk :D. Przejechalem prawie wszystkie sesje, ale czasem sie jezdzilo z deszczem na szybce co nie pomagalo ;). Ogolnie udany dzien, teraz w wolnym czasie przygotowuje moto i w ta niedziele 23'ciego Lipca jest 4'ta runda na Mallory Park. Wiec jak by ktos sie nudzil to zapraszam :). Bilety niestety po £12 ale ja swoje wiazdowe placilem 16x tyle, wiec nie jest tak zle. Jesli pogoda dopisze to bedzie super!

Krotki filmik z cadwella :)

13. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    426
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Jaki czas masz na cadwell?

14. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    1.49 :/ myse ze uda mi sie jeszcze raz pojechac to zapewne troszke poprawie ;)
    --- Post updated ---
    TFP_3605.jpg
    --- Post updated ---
    Kilka slow o 4tej rundzie [​IMG];)

Po tygodniu pracy i ponad 90'ciu godzinach w niewoli, szybko zdalem sobie sprawe ze w Niedziele bede raczej zmeczony i nie wyspany. Wiec dotarlem na tor po drugiej w nocy, leje deszcz i odczowalna temperatura to jakies 10stopni, ale mysle sobie nie taka ch*jowa pogade juz widzialem a zawsze konczylo sie suchym torem i fajnym dniem. Jak sie juz rozpakowalem byla godzina trzecia, dobrze ze Rafał Kisyk jest bardziej zorganizowany, rozlozyl gazebo i zrobil mi miejsce co bym mogl graty wywalic by bylo gdzie spac.

Wstaje rano z dobrym nastrojem, oczywiscie wyspany bo moja kanapa jest calkiem spora... ford fiesta [​IMG]:D. Deszcz napierdala a my tylko jeden komplet kol [​IMG]:/ ja przynajmniej mialem nacinane a nie slick haha [​IMG]:p. Wiec rejstrujemy sie, transpondery zamocowane i "scrutineering" zrobiony, magiczne naklejki sa, wiec teoretycznie posiadamy teraz maszyny wyscigowe [​IMG]:D.

Kwalifikacje o 11;00 a tor nadal mokry, sciagnalem kola zeby mi pan Rod Harwin zmienil, bardzo uprzejmy gosc i nawet dal rabat!. [​IMG]:D. Deszczowki zalozone, wyjechalem na tor i kiedy to mnie na pierwszym prawym wyprzedzil koles na cb500 wiedzialem ze to nie jest moj dzien [​IMG]:D zakwalifikowalem sie na 20stej pozycji, Rafal na 11 z 26 zawodnikow [​IMG]:p.

Do pierwszego wyscigu tor zdazyl przeschnac, wiec spowrotem sciagamy kola i zmieniamy opony... jak juz gosc nam zmienil opony, to zostalo tylko zalozyc kola i ogien, ale to nie takie latwe, po 15min caly mokry i wkurwiony wrescie kola zalozone, zostalo mi tylko 5min zeby sie ubrac i wyjechac na tor zeby zrobic kolko rozgrzewajace. Dojezdzam ostatni na pola startowe, szukam swojej dziury, a tu zonk... ktos juz sobie tam zaparkowal hahaha jaja jak berety, patrze w tyl, gosc macha zielona flaga, swiatla sie zaswiecily. Wiec juz nic nie wymysle, stanalem kolo niego [​IMG]:D wiec w siodmym rzedzie stalo nas czterech xD.

Pierwszy wyscig... totalna lipa, zero koncentracji nic mi nie szlo, co chwile bledy. Przez chwile jechalem ostatni, zalamka niezla. Kiedy zaczalem gonic to prawie skonczyl mi sie gerrards i malo brakowalo a bym sie pasl na trawce [​IMG]:p. Skonczylem na 20stej pozycji z czasem 59.561. Rafał Kisyk 16'ty 59.115.

W drugim wyscigu juz bylo lepiej, zjadlem banana i popilem go redbullem co znacznie mi pomoglo... ale w zrobieniu kupy [​IMG]:p. Start z 20stej pozycji nigdy nic dobrego nie wrozy, troche lepiej mi szlo ale to nadal nie bylo to, koniec na 18stej 59.167. Rafał Kisyk 15sty 58.765 co jest mega dobrym wynikiem jak na pierwszy start i drugi tylko raz na mallory.

Ogolnie fajny dzien, pogoda sie poprawila i bylo calkiem wesolo [​IMG];) Dzieki Rafał Kisyk Magdalena Woźna za podzielenie sie posilkiem [​IMG]:D tak bym glody chodzil, mama nie zdazyla zrobic kanapek... [​IMG]:D i uzyczenie
    kawalka dachu co by moja nie zmokla [​IMG]:p

Mam nadzieje ze widzimy sie na 5tej rundzie w Sierpniu!! Piona
    20354008_1528841553842566_137501181_o.jpg

bazyl, piwko78, Wasal and 6 others like this.
  15. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    426
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Wyspij sie przed jazda a nie tak na hardcorze. Gdzie kolejna runda?

16. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Niestety taka praca :/ ale postaram sie nastepnym razem. Ciezko wszystko samemu ogarnac, zmiana kol 2x to tyle samo co silownia przez 3godziny. A potem trzeba jesazcze sie silowac z motocyklem :/. Wszystkie rundy sa na Mallory bo to EMRA :/. Za rok sprobuje moze w BEMSEE, mam tam znajomego co sie sciga i moze mi zalatwi przepostke ;P w rookies ;)

17. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    426
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Drugi komplet opon na wety az sie prosi..

18. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Wiem, ale ponad £300, za ta kase bede mial oplacone starty £190 i jeden dzien testowania okolo £120. Zawsze kiedy mam wolne pare groszy, musze sie 100tys razy zastanowic na co wydac, jak narazie wydalem ponad 2tys, na oplaty startow, opony, paliwo i tory+dni testujace. Nie zapominajac, pracuje dorywczo i nadal studiuje. Robie co moge, nastepna runde musze opuscic z przyczyn finansowych dlatego ze runda 5 jest 20tego Sierpnia a 6ta runda jest zaraz na poczatku Wrzesnia i nie ma chuja zebym ogarnal obie. Wiec odpuszczam sierpien, zrobie tylko trackdaya pod koniec miesiac, kupie opony i bede jechal 9ty i 10ty Wrzesnia. Scigamy sie caly weekend, wiec jak by ktos chcial to wbijac. Napisze jeszcze dokladnie co i jak blizej daty. Pozdro

19. lukaszenko100

lukaszenko100 Szalony Wulkanizator

Browary:
    1
    Miasto:
    Mars
    Motocykl:
    Yz,Gsxr,Zxr
    W trzy lata mega progres. Gratulacje !
    Oby nie bylo jak z pakowaniem. Na poczatku wchodzi a potem staje :)

CezaaR lubi to.
  20. Michal95

Browary:
    59
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    YamaSaki
    Dzieki Lukasz, takich wlasnie slow motywacji mi trzeba ;)
    --- Post updated ---
    Mallory Park z tej niedzieli ;) downloadz_270617_6450_mallory_park.jpg
    --- Post updated ---
    Dzien za dniem i mamy Wrzesien. Wiec czas na ostatnia runde EMRA w tym sezonie. Juz w ten weekend 9'ty & 10'ty Wrzesnia, dwa dni! scigania sie na tym slynnym torze Mallory Park haha [​IMG]:p. A teraz druga strona medalu jest taka ze moj kochany pracodawca nie potwierdzil mi jeszcze wolnego na te dni... ale dla mnie to on ma tylko jedna opcje bo starty juz sobie wykupilem [​IMG];). Wiec jak masz pare elzbietek w zapasie i troszke wolnego czasu to zapraszam! [​IMG];)
    --- Post updated ---
    Siemka ;P sprawozdanie z tego weekendu. Ostatnia runda dwu dniowa z EMRA. Sorki ze po engliszu ale szukam sponsorow na 2018 i pomyslalem ze w takim jezyku bedzie latwiej cos ogarnac.

21427582_1690118464395952_7893001726709200856_o.jpg Round 6 done and dusted, first ever two day meeting I've done in some proper confusing weather. So booked my entries before I've asked if I could have a weekend off from work, but there was not a single problem with that... because my boss used to ride bikes for most of his life and he did look more excited than me at the end haha.

Finished work at 8pm on friday and only had to change my tyres, brake pads, clean and lube chain and couple other bits. Packed my bike on the trailer and managed to fit everything in my little 1.2 fiesta, had to fiddle a little bit with the gazeboo as I didnt plan any space for it... but had to look "professional" for the last round at least.

Arrived at the track nice and early on Saturday. But while driving down I was a little bit nervous as always, but this time I knew I did forgot something but just couldn't remember what it was. Didn't take me long to figure out that its impossible to ride the bike without the key [​IMG]:/ haha. Quick phone call hour before noise testing back home just to get told that "yes, there is a big black key with kawasaki written on it in your draw!". At least I'm always nice to my brothers so got Mateusz Danko to drop it off asap [​IMG];). Qualified in 14th and finished the race in 11th, no it didn't go to plan. That was the first ever race around Mallory that saw me doing 9laps and got lapped as well haha. A wet race with quickshifter playing up and cutting ignition every time I would hit a bump. A losen up bolt on the gearbox shaft where the QS sensor it situated was the result of this... got it fixed and hoping Sunday will be a decent day.

Finished both races on Sunday without major problems, just a little one really. A leak from the front brake reservoir which resulted in me covered with brake fluid and every time I went out I thought its raining after couple of laps [​IMG]:D. Finished first race 1 in 13th and race 2 in 4th 5secs behind 3rd place man Rafał Kisyk. It was more of a gamble than a race, as it started to rain before we got out on the grid... only to sit there for at least 5mins while marshals clean the track. Well its not their fault, they just tried to get the track safe before we race. So we did a sighting lap on slicks on a wet track where most riders pulled in afterwards as it wasn't safe to race. Race control announced that we got 15mins to swap to wets. But not many could be bothered after this shocking weather all weekend. So only 7 of us on the grid for the last rookie race this year with riders on wets as it was declared a wet race but Rafał Kisyk and I didn't have enough for a days of entertainment so decided to go out on slicks, as we were told that the track is drying rapidly and only couple of damp patches around. This ended up as to be the best race we ever did this year, racing in dodgy conditions with Rafal taking 3rd and I was 5secs behind him finishing in 4th. But I was more pleased with my times, beating my PB by nearly half a second down to 58.606 on a completely standard 2008 zx6r with my own suspension settings only running slicks and QS.

Big thanks to everyone that helped me and gave me all the valuable tips this year so that I could progress. Huge Thank you goes to Jed Bird and his family for taking care of me this season, always there to help and cheer me up when things didn't go according to the plan.

If I didn't achieve what I wanted it wasn't caused by lack of trying [​IMG];)

Lowek83, dario, krycek and 4 others like this.

Poleć forum