Dziwny depozyt (olej lub smar) ?

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez Mr Goodwill, Czerwiec 17, 2021.

1. Mr Goodwill

Mr Goodwill Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda Africa Twin 1000
    Pozdrawiam wszystkich. Właśnie wróciłem z Hiszpanii, gdzie przez 10 miesięcy stał mój Suzuki Intruder VL1500. Zauważyłem dziwny depozyt oleju/smaru (dokładnie nie wiem co to jest) na górnym jarzmie (top yoke). Motocykl stał podniesiony za ramę na podnośniku (tak że oba koła były w powietrzu). Skąd wziął się tam ten depozyt? Wszystko jest prawidłowo dokręcone. Zawieszenie zachowuje się normalnie i nie ma żadnych luzów, więc nic z tym nie robiłem, ale dziwi mnie to zjawisko. Tym bardziej dziwne, że taki sam motocykl (trochę starszy) mam w Polsce i też jest rzadko używany, też stoi na podnośniku i nic podobnego nie występuje. Czy ktoś ma jakieś wytłumaczenie? Wspomnę tylko że czasami (w lecie) temperatura w garażu wynosi + 30C albo i więcej. Czy to może być przyczyną?

deposit oleju.jpg deposit oleju2.jpg

2. piotrekzzr

piotrekzzr Beztroski Posiadacz

Browary:
    611
    Miasto:
    Folkestone
    Motocykl:
    Crf cbr yzf gsxr zx9r
    Nie ma nic idealnie szczelnego. Odparowało smarowidło przy wysokiej temp otoczenia . Nic na myśl mi nie przychodzi

3. Mr Goodwill

Mr Goodwill Beztroski Posiadacz

Browary:
    101
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    Honda Africa Twin 1000
    Wczoraj rozmawiałem na ten temat z kolegą z USA. Powiedział że to nic dziwnego, on w Harleyu ma podabne zjawisko. Jest to spowodowane wysoką temperaturą ( u niego w Texasie też czasami przygrzeje), która powoduje że smar zamienia się w ciecz i wycieka. Nic poważnego w tym miejscu, ale zwrócił uwagę aby sprawdzić smar w innych częściach motocykla np. wheel bearings i swing arm bearings.

Pablocarlos lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!