broń krótka

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez Kielron, Grudzień 2, 2019.

1. Kielron

Kielron Nabywca Suszarki

Browary:
    0
    Miasto:
    Kielce
    Motocykl:
    Kawasaki GPZ 500
    cześć, czy jest tu ktoś, kto zna się na temacie broni? zastanawiam się nad kupnem broni krótkiej, możecie mi coś polecić? pozdrawiam! :)

2. CezaaR

CezaaR ©zeski ma®yna®z

Browary:
    1940
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Padlnia. Bestia, Zabka
    Janusz koło Kielc jak i wszędzie teraz są szkółki gdzie zrobisz papiery na taką rzecz
    A Ty chcesz to W UK zrobić?
    Tu tylko nozowniki :eek:

3. motomaniax

motomaniax Kierowca Kosiarki

Browary:
    13
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    triumph tiger 800 xca/cbr 600 f4
    Kusza jest tu legalna ,podobno,a taka kusza to już jest moc.Podobno niedźwiedzia ubijesz z takiej kuszy.

4. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    635
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Znajdź jakiegoś ukraińca co przemyci dla ciebie coś z Donbasu.

CezaaR lubi to.
  5. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    607
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Husqvarna 701
    Musisz do jakiegoś klubu się zapisać, to będzie pierwszy krok. Tam ci wszystko wyjaśnią, generalnie możesz tutaj dostać uprawnienia, ale nie na krótką - myśliwskie sztucery i "dwunastki", o krótkiej zapomnij. Łatwiej byłoby wyruchać sprzątaczkę w wojsku niż dostać kwity na krótką w UK z tego co wiem.

CezaaR lubi to.
  6. Amstaff

Amstaff Beztroski Posiadacz

Browary:
    14
    Miasto:
    West Yorkshire
    Motocykl:
    CBR
    Ja w/w mowi krotka lipa dluga nie takie schody

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Vader

Vader Szalony Wulkanizator

Browary:
    726
    Miasto:
    Adres zmieniam częściej niż gacie
    Motocykl:
    Między innymi Komar:-)
    Detonics combat master 45

Moje egzemplarze były ciut poprawione. usunięto zabezpieczenia uchwytów a bezpieczniki można było zwalniać prawą lub lewą ręką.
    Najlepsze automaty, jakie znam. Bez wyjątku, czy chodzi o celność, czy niezawodność, czy wreszcie o parametry i możliwości ich ukrycia. Ta nierdzewna stal jest najlepszej jakości, prawie nigdy nie miałem czasu na czyszczenie czy konserwacje a nie było na nich śladu rdzy.
    Standardowe magazynki na 6 naboi można wymieniać na większe ale ja zawsze nosiłem szóstki z siódmym w komorze.
    Na dobrą sprawę jedyną uciążliwością przy szybkim strzelaniu była mała pojemność magazynków co skompensowałem noszeniem dwóch pistoletów.

Beretta 92F
    podobnie jak wyżej, wadą jest rozmiar zaletą większa pojemność magazynka.
    o wadach i zaletach znawcy książki piszą więc ja sobie daruje.

Browning HI power
    Starszy brat beretty 92F trochę bardziej uciążliwy w konserwacji.
    Jeden z pierwszych automatów jakie wpadły mi w rękę i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Był stary (lata 50te), odrapany i poobijany a mimo to chodził jak nówka. Dziś to zabytek ale uwierz mi że nikt nie chce stanąć po złej stronie lufy tego zabytku.

A skoro jesteśmy przy zabytkach było by grzechem nie wspomnieć o wilgotnym marzeniu każdej strzelnicy:

VIS 35
    Duma polskiej produkcji i obiekt westchnień kolekcjonerów na całym świecie. Powód przekopywania przeze mnie hektarów pobojowisk w pogoni za marzeniem że znajdę gdzieś oryginalną sztukę.
    Niestety, nie miałem, nie strzelałem, ale wiem że dostępne są współcześnie wykonane przez zakłady łucznik kopie.
    Ma dla mnie znaczenie głównie sentymentalne jako że pochodzę z rodziny jednego z konstruktorów. Jak by ktoś kiedyś przyuważył że któraś strzelnica ma na wyposażeniu to koniecznie proszę o namiary.

Tyle z automatów. Nigdy nie byłem entuzjastą rewolwerów testowałem kilka ale zwyczajnie mi z nimi nie po drodze.
    Waga, gabaryty i czas przeładowania to zdecydowane wady które mi przeszkadzały.

Oczywiście chciałem się poczuć jak brudny Harry i przestrzelałem Colta Python z ośmiocalową lufą załadowanego 357 Magnum Hydra Shok i rezutatem było sześć wieeeeeelkich dziur w celu i tydzień baaaaaardzo obolałego nadgarstka. Winę kładę raczej po stronie mojej budowy ciała niż broni ale niesmak pozostał.
    Z drugiej strony gdybym miał stanąć oko w oko z wkurzonym niedźwiedziem w lesie to właśnie ten zestaw chciałbym mieć w ręku.
    Rodzajów amunicji jest oczywiście od groma i ten rewolwer nada się równie dobrze na wiewiórkę.
    Colt Lawman to w porównaniu do porzednika kurdupelek ale choć niepozorny używa tej samej amunicji jednak ja mam do niego za długie palce a to że jest mniejszy wcale nie znaczy że mniej kopie.

Hydra Shok w działaniu:

Jeśli ktoś jest zainteresowny legalnym posiadaniem broni to po pierwsze radzę się za wczasu zapoznać z zasadami użycia w danym kraju, a po drugie znaleźć za wczasu dobrego adwokata bo z doświadczenia wiem że posiadanie wywołuje niepożądane efekty.

Jeśli mimo to ktoś chce się w to bawić polecam uczyć się od ludzi dla których od dawna broń jest ogólnodostępna i mieli czas by przetestować w praktyce wiele teorii które ładnie wyglądają na fimach a w życiu prowadzą najczęściej do kostnicy lub pierdla.

Mag147, piwko78, Judasz666 and 2 others like this.
  8. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    107
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Z racji ze moja rodzina ma wojenne historie oraz służenie w Polskim wojsku z dziada pradziada jakoś mnie nigdy nie interesowało strzelanie lecz bardziej czyszczenie oliwienie i konserwowanie broni.To co wiem nawet jeśli masz pozwolenie na broń w Polsce to tu w Anglii to pozwolenie jest nieważne.Nawet posiadanie białej broni w UK jest bardzo restrykcyjne,zaczyna się wszystko od pozwoleń klubowych bo nawet na plastikowe zabawki z kuleczkami trzeba być zarejestrowanym klubowiczom aby nie mieć problemów z użytkowaniem.Kiedys byłem chory na paintball wyjść do lasku postrzelać sobie do syna i wrócić ..nie to nie jest takie łatwe i proste w tym momencie łamie prawo ..i se dałem spokój ..co kraj to obyczaj,przez 20 lat nosiłem nóż przy skórzanych spodniach wiecie taki cały bajzel motocyklisty na pasku-papierośnica,zippo,portfel,nóż ..po przyjeździe do UK przyjaźni Angolę podpowiedzieli mi abym przestał nosić nóż ..

9. Judasz666

Judasz666 Kierowca Kosiarki

Browary:
    26
    Miasto:
    Leagrave
    Motocykl:
    Kawasaki vulcan 650s
    haha you make my day " Kiedys byłem chory na paintball wyjść do lasku postrzelać sobie do syna i wrócić " hahaha.

a tak na powaznie, widze ze jest tu kilka osob ktore wiedza co nieco o broni i prawie, wie ktos moze jakie sa zasady posiadania broni czarnoprochowej ? wiem ze nie trzeba pozwolen tak jak i w polsce, z tym ze w polsce pod to tez repliki podciagaja, ciekawe jak tu...a przeciez niezla krzywde mozna sobie tym zrobic.

10. komarecki

komarecki Pogromca Puszek

Browary:
    3563
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    Ciekawe czy nie istnieją tu zasady uproszcxone w przypadku broni na amonicje bocznego zapłonu bo wydaje mi sie ze w pl tak jest.
    Taka dygresja.
    A droga to po uja wam ta broñ komandosi?

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!