Brak prawo jazdy przy sobie a wyjazd za granice ?

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez Mateusz_SNK, Sierpień 10, 2018.

1. Mateusz_SNK

Mateusz_SNK Kierowca Kosiarki

Browary:
    6
    Miasto:
    London/Sanok
    Motocykl:
    Yamaha FZ8 Fazer
    Witam

Mam niecodzinna sytuacje, a mianowicie wyslalem do DVLA moje prawo jazdy ze zmiana adresu, ale do tej pory nic nie przyszlo.Co w takiej sytuacji zrobic skoro jutro jade do Polski.
    Jakie to wyglada przy kontroli w Francji, Belgi, Niemczech. Czy ktos mial juz podobna sytuacje ? Jakie konsekwencje mi grożą w tych krajach ? Mam zrobione zdjecia prawka, oraz skan, ale wiadomo to nie dokument.

Pozdrawiam

2. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    235
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    takiej sytuacji nie miałem, ale o ile w UK bez praeka mozesz jeździć i w razie kontroli sobie sprawdza bez problemu w systemie to poza granicami juz takiej opcji nie ma, a ksero Ci za bardzo nie pomoże na bank.
    Zadzwoń do DVSA i zapytaj gdzie jest Twoje prawko itd najlepiej

3. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    194
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Mialem kiedys identyczna sytuacje w Poslce i mozesz miec problem. Choc przez ponad 10lat musialem pokazac prawo jazdy w Europie moze raz czy dwa, to akurat kiedy wyslalem prawko do DVLA musialem pojechac samochodem do Polski. Zabralem ze soba kolorowa kopie prawka (plastic i wtedy jeszcze wersja papierowa) ale jak na zlosc zatrzymala mnie policja w Polsce. Oczywiscie po standardowej formulce 'prawo jazdy I dokumenty samochodu panie kierwoco' bylo wielkie halo ze 'prowadze samochod bez wymaganych dokumentow'. Dokumentow angielskich czytac nie chcial (pewnie zreszta nie potrafil) i dostalem 200zl mandatu. Oczywiscie twierdzil ze to laska z jego strony bo "gdyby pan trafil na sluzbiste to odholowalibysmy panu samochod na parking policyjny i weryfikowali czy ma pan uprawnienia".

Zadzwon do DVLA i powiedz jaka jest sytuacja. Moze wysla Ci jakies Pismo lub maila z potwierdzniem, chociaz znajdac standardy pracy tamtejszych urzedasow to bardzo watpie....

4. polly_20

polly_20 Beztroski Posiadacz

Browary:
    58
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Yamaha R3
    We Francji musisz miec prawo jazdy przy sobie, ubezpieczenie, MOT. Jak mieszkalam we Francji to jeszcze chcieli V5! za nie posiadanie dokumentow jest dosyc wysoki mandat.

5. komarecki

komarecki Kat Komarków

Browary:
    2411
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 rmz250 cat.orgia 69 ;-) 0
    W pl brak papiere ze soba i przy kontroli koniec jazdy i mandat . Pol biedy z prawkiem bo po manfacie za kiere moze wskoczyc pasazer o ile ma prawko gozej jak nie masz jakiegos papiera na auto bo w tedy wszystko jak powyzzsze plus laweta na parking policyjny i odbior z kompletem papierow w zebach....ja raz pojechalem do ple bez papierow na auto ale mi sie udalo....

6. LoganOx

LoganOx Beztroski Posiadacz

Browary:
    55
    Miasto:
    Swindon (poprzednio Oxford)
    Motocykl:
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Wiele razy zmieniałem adres i nigdy nie wysyłałem prawa jazdy ze starym adresem zanim nie otrzymałem nowego prawa jazdy. Dodam, że zawsze zmieniałem adres przez internet. Ostatnim razem było to w 2017 roku. Jak przychodziło prawo jazdy z nowym adresem, to nalezało przeciąć na pół stare prawo jazdy i odesłać do DVLA (za nie odesłanie jest jakaś kara).
    Tak więc - albo coś się zmieniło w prawie tu w UK albo kolega zmieniał adres jakąs staro-świecką metodą.

7. Buszek

Buszek Szalony Wulkanizator

Browary:
    716
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Może nie dokumenty ale kiedyś mialem tutaj polskie auto i mieszkałem z debilami którzy ukradli mi dla żartu dzień przed wyjazdem tablice i wrzucili do śmieci a ze śmieciarka zbierała to mialem auto bez tablic. Pojechałem zgłosić kradzież na policję itp dali mi papierek i powiedzieli żebym wyrobił sobie plastikowe. Przeleciałem cala Europę do Polski i dopiero pod domem w moim zjeb... mieście policja zawróciła za mną i chciała mi wystawić mandat za brak tablic itp. Jak im pokazałem dokument po angielsku to durnie nawet nie umieli przeczytać co tam jest napisane a były może z dwa zdania na kartce. Na drugi dzień już mialem wizytę w urzędzie ogarnięta po nowe tablice. W urzędzie koleś powiedział ze nie ukradli ale zgubiłem mam zaznaczyć bo jak ukradną to muszę tłumaczyć dokument z angielskiego itp żeby mieli pismo z policji...

LoganOx lubi to.
  8. Cefa

Cefa Beztroski Posiadacz

Browary:
    91
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    Gelände/Straße 1200 Adventure
    KARA , MANDAT , WIEZIENIE :p

9. moto

moto Pogromca Puszek

Browary:
    198
    Miasto:
    London
    Motocykl:
    KTM
    Tez kiedys wyluzowany pojechałem bez papierów żadnych do PL bo przecież przyzwyczajony ze tu nie trzeba :)

10. Rob

Rob Beztroski Posiadacz

Browary:
    356
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Ktm 1190r
    Z tego co wiem, za jazde bez prawka przy sobie w PL byl mandat 50pln za brak dokumentu. Ale chyba wszedl wlasnie przepis taki jak w UK. Nie jestem pewny na 100% ale nie trzeba miec juz przy sobie prawka. Nie wiem jak wyglada sytuacja w pozostalych krajach

11. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    459
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    Ducati Panigale V4s
    cos sie zmienilo lub ma zmienic ze w PL Nie bedzie trzeba miec przy sobie dokumentow ale glowy sobie nie dam urwac

12. radomiro226

radomiro226 Beztroski Posiadacz

Browary:
    259
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    FAZER FZS 600
    No dobra zmienił prawko to w UK juz widzą i może mogą to sprawdzić (jak jakiś urzedas juz wprowadził wszytko w system) w PL tez to sprawdza bo miał polskie prawko...

ale czy jest coś takiego jak europejska baza danych kierowców... czyli czy inne kraje mogą sprawdzić bazę danych dane osobnika ma prawko... (czy aktualne, zabrane lub nigdy nie miał)

13. CWK_S_L_A_Y

CWK_S_L_A_Y Beztroski Posiadacz

Browary:
    117
    Miasto:
    Uxbridge
    Motocykl:
    XB12S - Wariat ...
    Zrob jak ja - jedz a moze sie uda bez kontroli :) heheheheh

Ja bylem raz chyba 3tyg. w PL bez prawka.
    Dopadli mnie wowczas i tylko wtedy raz na kontrole - akurat dalem ziomkowi sie przejechac :) heheheheh... wiec sie upieklo ...

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!