BMW r1150 cyckanie przekaźnika ABS

Temat na forum 'Układ hamulcowy' rozpoczęty przez kot, Wrzesień 7, 2019.

1. kot

kot Beztroski Posiadacz

Browary:
    103
    Miasto:
    Vadstena
    Motocykl:
    Yamaha PW 50
    Pacjent to: bmw r1150r rockster 2004, servo-ABS

Historia jest taka:
    1. padł regulator napięcia, ładowanie było dużo ponad normę
    2. wymieniony regulator
    3. odpowietrzanie układu hamulcowego (moduł ABS trzeba wyjąć, żeby zdemontować alternator, w którym jest regulator :/ )
    a) odpowietrzanie najpierw bez prądu, między zbiorniczkiem a modułem ABS poszło normalnie
    b) potem idzie odpowietrzanie między modułem i zaciskami, to już przy załączonym zapłonie;

problem pojawił się przy pkt. 3a, autodiagnoza systemu ABS powinna zakończyć się krótkim dźwiękiem pompy ABS, ale zamiast tego słychać tylko cykanie przekaźnika modułu ABS

typowałbym słaby AQ, ale wszystkie kontrolki działają normalnie, a nawet da się zakręcić silnikiem

ktoś mi radził sprawdzić wszystkie złączki, trochę tego musiałem poodpinać przy robocie, ale wszystko wydaje się być na miejscu; odpiąłem wszystkie, podpiąłem ponownie, bez rezultatu.

będę wdzięczny za pomoc
    --- Post updated ---
    Mam rozwiązanie:

jeden z pinów pod tą dużą wtyczką na module był zagięty i nie wchodził we wtyczkę. nie wiem, jak to się mogło stać, ale się stało. delikatnie go wyprostowałem, bo gdyby się ułamał to już byłaby lipa, no i ABS odżył :) :) :)

temat w zasadzie do skasowania, no, chyba, że komuś się przyda taka informacja

Pablocarlos lubi to.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!