Aparaty Fotgraficzne DSLR - opinie, pytania, dyskusja

Temat na forum 'Hydepark' rozpoczęty przez danielo, Wrzesień 8, 2011.

1. just_me

just_me Beztroski Posiadacz

Browary:
    544
    Miasto:
    West Midlands
    Motocykl:
    najlepszy na swiecie ;)
    Sam rozmyślam nad lustrzanką w Full frame jakiegoś ze stajni Canona , ale najważniejsze jest robienie zdjęć .to fotograf robi zdjęcia nie aparat fotograficzny i wnioskuję że jak miałem jeden z pierwszych cyfrowych aparatów .to zdjęcia były lepsze jak teraz lustrzanką A-PC , znaczy nie jakość ale dla archiwalnych,pamiątkowych zdjęć najważniejszy jest ten moment ... Pozdrawiam wszystkich amatorów fotografii

komarecki lubi to.
  2. Pichulec

Pichulec Beztroski Posiadacz

Browary:
    63
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    Kawasaki KLV1000
    Tak jak mówi kolega wyżej to fotograf robi zdjęcia, ale niestety dobre szkła to też podstawa.

3. krycek

krycek Szalony Wulkanizator

Browary:
    900
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Dużo rzeczy się składa na takie zdjęcia amatorskie, ja np już chyba w lustro bym nie szedł - po co mi aparat na pół plecaka? Mniejsze szanse ze w ogóle będzie zabierany gdziekolwiek

komarecki lubi to.
  4. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Mi tez się wydaje ze jak kolega chce tylko dla zabawy i nie chce się bawić w kilka obiektywów to aparat ze zmiennym obiektywem jest bez sensu. Kup ze stałym tylko dobrym światłem, jak nie będziesz zmieniał tylko chcesz mieć jeden obiektyw to w cenie podstawowej lustrzanki dostaniesz dobry kompakt z obiektywem takim jaki ci wystarczy. No chyba ze chcesz jednak mieć chociaz dwa obiektywy to wez lustrzankę

5. martini1404

martini1404 Beztroski Posiadacz

Browary:
    128
    Miasto:
    Greenwich
    Motocykl:
    XT660Z Tenere
    panasonic tz80 albo olympus tg5 :)

6. krycek

Browary:
    900
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Buszek jedno nie wyklucza drugiego - są nie lustrzanki z wymiennymi obiektywami
    Nie chce być złe zrozumiany - ja chyba gdzieś mam jeszcze ze 2-3 lustrzanki, chyba na strychu weź np lustrzankę podepnij do selfie sticka ...
    Jest miejsce na pełna klatkę i obiektywy za £1k ale nie dla amatora.

Możesz rzucić również okiem na Sony alpha a500, a6000, a6300 - lub nawet na stare NEX'y jakość bardzo przyzwoita a cena znikoma za używkę.
    Fotka poniżej z nexa-5R i obiektywu 'kitowego' 16-50, aparat mały kompaktowy za <£200
    To powyżej to tylko by udowodnić ze nie trzeba zaraz £2k wydawać, ja osobiście wole czasem aparat który jest mały i o który się nie muszę martwić ze mi się zakurzy sensor
    TT: popsuł rozdzialke fotki, ale to przecież i tak nie o to tu chodzi

7. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Krycek nie No jasne np nikon n1 czy j1 pamietam ma wymienne a lustrzanka nie jest w sumie zle to sformułowałem ;) chodzi mi po prostu ze nie ma sensu lustrzanki kupować dla jednego obiektywu bo to strata kasy za te pieniądze dla zabawy tylko ma się fajny kompakt

8. Bartosz

Bartosz Szalony Wulkanizator

Browary:
    883
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Fotograf robi zdjęcie, ale zdjęcie zrobione kiepskim aparatem czy obiektywem będzie gorsze i tyle :)
    No...chyba, że ktoś traktuje zdjęcia jedynie jako "złapane chwile" i nie zależy mu na jakości, albo się nie zna.
    Ja sobie kupiłem małpkę z górnej półki, zeby brać ze sobą jak nie będe miał mniejsca albo ochoty taszczyć lustrzankę, i efekt jest taki, że wolę nie zrobić zdjęcia jak mam robić czym innym niż lustrzanka z porządną optyką. Jak mam "złapać chwilę" to wolę włączyć gopro.

Ale kolega zadał pytanie czy Nikon czy Canon do amatorskiej fotografii - kupno lustrzanki do takich celów faktycznie jest lekko bez sensu, choć ja kupiłem podobnie, i przez to, ze to lustrzanka, to jednak zachęciło do nauki i spowodowało, ze się wciągłem w temat. W dodatku jak już złapałem bakcyla, to wystarczyło kupić jedną stałkę i wtedy wpadłem w temat po same jaja :)

Jako obecny canoniarz i były nikoniarz dla amatora polecam nikona - robi ładniejsze aparaty, z tańszymi i lepszymi obiektywami. Dla zaawansowanych fotografów poleciłbym canona, bo z drogich szkieł ma fajniesze, no i lepiej się canonem fotografuje ludzi.

9. basior

basior Kat Komarków

Browary:
    730
    Miasto:
    Hinckley a.k.a. shithole
    Motocykl:
    skradziony
    Ja osobiście sam się rozglądam za aparatem, który zastąpi mój prastary fuji 6500fd. W swoim czasie był on ok, ale dziś to on jako backup czasami może się nadać, nic więcej. Nie żeby się zepsuł, po prostu, brak stabilizacji obrazu, filmy max 480p, karta max 2gb pojemności, paluszki baterie padają bardzo szybko, matryca CCD do zdięć w słabym oświetleniu w ogóle się nie nadaje itd...
    Jako 100% amator lustrzanki postanowiłem sobie darować za względu głównie na konieczność posiadania min 2 obiektywów i to raczej nie "kitowych" co podniosłoby zdecydowanie poprzeczkę cenową, nie mówiąc już o tym, że dolne cenowo lustrzanki możliwości też mają ograniczone.
    Dodatkowo nakręcić film z możliwością jako takiego zoomu też bym chciał więc budżet mocno się zawęża.
    Na chwilę obecną padł wybór na Panasonic Lumix FZ1000 (nazwa nawet jakby motocyklowa;) ). Matryca spora 1", filmy 4k, zoom 15x, cena jak najbardziej w zasięgu a na ebayu używki w doskonałym stanie za 400f można już wyrwać, choć w niemieckich sklepach w necie widziałem nówki za 440f.
    Ma bardzo dobre recenzje i choć jakościowo do full frame lustrzanek wciąż mu sporo brakuje to dla amatora, nawet z ambicjami się nada.
    https://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcfz100

Myślałem też nad nieco tańszym Lumix FZ82 ze znacznie większym zoomem, ale matryca wielkości jaj komara 1/2.3" mnie odstraszyła.

10. MarasBR

MarasBR Beztroski Posiadacz

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    poczytałem trochę na innych forach opinie i co jest za a co przeciw...i wychodzi że canon 800d jest lepszy od nikona d5600....nie jestem profesjonalistą ale zrozumiałem że canon szybciej łapie ostrość i robi bardziej ''czyste'' zdjecia bo ma więcej punktów pomiarowych ma lepszy stabilizator nagrywa lepszej jakości filmy i jeszcze coś tam ma innego (sorki za pisownie ale nie znam terminów fotograficznych)jest ponoć canon coś tam cięższy i ma ciut mniejszy wyświetlacz tak że szala poszła na canona...a tak na serio to aparat dla żony ona lubi fotografie i ma dobre oko jak zauważyłem a i przy okazji będzie to prezent pod choinkę

11. Bartosz

Browary:
    883
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    No i dobra Maras, będzie git. Jak żonka lubi fotografie, to lustrzanka jak znalazł, bo bardziej prawdopodobne, ze złapie bakcyla. Potem jej sprezentuj jakąś stałkę tanią, jak naprzykład 50mm 1.8 STM i będzie przeszczęśliwa.

12. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    w maju ma urodziny będzie jak znalazł :D
    --- Post updated ---
    ale jest jedno ale....im więcej czytam tym bardziej to wszystko jest bardziej skomplikowane bo do listy doszły dwa zupełnie inne aparat.... sony cybershot rx 100 i panasonic lumix lx 15 jutro więcej poczytam i do poniedziałku ogarnę temat mam nadzieję :D

13. Bartosz

Browary:
    883
    Miasto:
    Bognor Rgis
    Motocykl:
    Tenere 700
    Ja mam RX100 jako wspomniany aparat podręczny - nie zastąpi lustrzanki pod względem jakości, zwłaszcza autofocus w fotografii dzieci w lustrzance będzie lepszy.

14. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    nie wiem jaką masz lustrzankę pewnie drogą ale na forach piszą że fotki robi takie same lub lepsze w cenie porównywalnej czyli kwota około 600f....sam już nie wiem...z moto wszystko było proste wiem co chcę i kupuję czy z samochodem a nawet z alkoholem nie mam problemu wiem co mam kupić:D
    --- Post updated ---
    Mam ostatnie pytanie o aparaty...dzisiaj byłem w currysie aby pogadać ale nie było pana od aparatów jestem na jutro umówiony ale ten chopaczek co coś tam wie ale nie wszystko zapodał ze dlaczego nie wezme aparatu z 4k

https://www.currys.co.uk/gbuk/camer...-black-phkp001-tripod-black-b0438574-pdt.html
    i tu pytanie czy faktycznie jest duża różnica w filmach i w fotografi między lustrzanką np.canon 800d a tym z 4k ?? cena bardzo podobna

15. krycek

Browary:
    900
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    4k tyczy się tylko filmów
    'Pan od aparatów w curusie' rozbawiłeś mnie, skecz mi się z little britain przypomniał ale nie mogę znaleźć.
    Spłyciles w każdym razie te nasze wypociny do 4K - jak to rasowy klient który wypierniczy kasę bez dużej wiedzy. Pamiętaj żeby kupić aparat na którym jest napis: pro, mega ewentualnie forte bez tego ani rusz

Mam nadzieje ze nie weźmiesz tego mocno do siebie

16. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    Mam ostatnie pytanie o aparaty...dzisiaj byłem w currysie aby pogadać ale nie było pana od aparatów jestem na jutro umówiony ale ten chopaczek co coś tam wie ale nie wszystko zapodał ze dlaczego nie wezme aparatu z 4k

https://www.currys.co.uk/gbuk/camer...-black-phkp001-tripod-black-b0438574-pdt.html
    i tu pytanie czy faktycznie jest duża różnica w filmach i w fotografi między lustrzanką np
    --- Post updated ---
    no nie pomogłeś.....no ale i nie zaszkodziłeś :D

17. krycek

Browary:
    900
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    Lustrzanka jest do zdjęć a nie do filmów - ogólnie lustro przeszkadza raczej niż pomaga w filmach. Nie myśl za dużo - kup to co tam sobie wyszukałes, i nie słuchaj sprzedawców z tych sklepów bo oni wcisną ci byle co. Nie spotkałem jeszcze w Anglii żadnego sprzedawcy który by się na czymś znał, za to wielu którzy wręcz pojęcia nie maja ale dobrze to maskują

CezaaR lubi to.
  18. MarasBR

Browary:
    20
    Miasto:
    Tyne and Wear
    Motocykl:
    Honda VTX 1300
    i to jest fakt co napisałeś...dzięki za podpowiedź coś wybiorę.....tak to jest jak się człowiek nie zna a się bierze za zakup :D

19. Buszek

Buszek Kat Komarków

Browary:
    1553
    Miasto:
    Kirkcaldy
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Nie bierz 4k, jak się nie bawisz w filmowanie i nie będziesz z nim robił nic dla zarobków to nie warto. Dla zwykłego użytkowania fullhd jest wystarczające. Do obróbki 4k tez wypadało by mieć dobry komputer. Mówiłeś ze to ma być do zdjęć ;) osobiście do kręcenia bym tego panasonica nie brał bo pewnie kręci video 4k jak mój iPhone 30fps opcja szału nie robi :p

Ogólnie ci doradcy w sklepach typu currys są od wciśnięcia ci czegoś co długo schodzi, ciezko trafić na kogos kumatego w nich

MarasBR lubi to.
  20. mirusiek

mirusiek Beztroski Posiadacz

Browary:
    662
    Miasto:
    UK
    Motocykl:
    Yamaha V-max 1200
    Maras kup aparat i obiektyw co ma dobre wyniki w testach jezeli chodzi o szybkosc i celnosc autofusa.
    To jest rzecz, ktora cie najbardziej wkurza na codzien, podczas robienia zdjec - jezeli nie dziala jak powinna.
    Reszta, czyli :rozdzielczosc, filmowanie, uszczelnienia itp itp to rzecz wtorna.
    Warto miec, ale nie trzeba.
    Zdjecie nieostre, najwet najpiekniejsze ujecie, ciagle pozostaje nieostre, czyli do kitu. :)

Testy znajdziesz np tutaj:
    https://www.optyczne.pl/Testy_aparatów_Testy_obiektywów_Testy_lornetek_Inne_testy.html

#1140 mirusiek, Grudzień 20, 2017
    Ostatnia edycja: Grudzień 20, 2017

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!