Alpy 2017 -krótka video relacja :)

Temat na forum 'Turystyka' rozpoczęty przez Daniel_Fazer, Lipiec 30, 2017.

1. Daniel_Fazer

Daniel_Fazer Kierowca Kosiarki

Browary:
    38
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    MT09 Tracer
    Pomysł na lipcowy wypad w Alpy był bardzo spontaniczny. Zdecydowałem się zarezerwować sobie hotel na cały podbyt (5 nocy) w jednym miejscu i stamtąd objeżdżać okolice dalsze i bliższe. Wybór padł na hotel Edelweiss we Włoszech (polecam serdecznie!), pomiędzy Aostą a Mont Blanc. Była to świetna baza wypadowa i wyjeździłem pełne 4 dni od rana do północy. W dniu przyjazdu (Niedziela) spotkaliśmy się z kolegą @lamadeusz (nie wiem jak wyróżnić użytkownika w poście), trochę pogadaliśmy, pojechaliśmy na chwilę na festiwal Celtycki, który Piotrek wcześniej już zdążył odwiedzić i był nim zachwycony. Następnego ranka wyskoczyliśmy do Szwajcarii, naszym celem był Furkapass. Przebijając się przez granicę górą przez przełęcz Bernarda, spotkaliśmy na samym szczycie polskiego tirolota z naczepą :D sympatyczny kierowca źle zinterpetował znaki wiodące do tunelu i pojechał przełęczą. na szczęście był pusty. służby, do których zgłosił się na górze i poprosił o asystę przy zjeździe do Włoch powiedziały ostatecznie, że ma BARDZO WOLNO I OSTROŻNIE jechać sam na dół. Już popołudniem dotarliśmy do Furka, potem zmierzaliśmy w kierunku Locarno ale robiło się późno, ja musiałem wracać do swojego hotelu, Piotrek szukał czegoś w okolicy, więc rozdzieliliśmy się, mnie zostało jakieś 300km i chęć zdążenia przed zamknięciem drzwi do hotelu o północy. udało się dosłownie 10 minut przed północą. następny dzień to objazd Mont Blanc dookoła i powrót nocą ciasnymi, leśnymi przełęczami, spotkanie na drodze ogromnego dwumetrowego jelenia z porożem wielkości jego samego, nocne przemierzanie małej przełęczy Bernarda i znowu powrót tuż przed północą. Środa to między innymi powrót w rejony, które przemierzałem już noca dnia poprzedniego, bo wiedziałem, że tracę sporo i nie myliłem się. standardowo, powrót do hotelu tuż przed zamknięciem głównych drzwi ;) ostatni dzień postanowiłem spędzić w niedalekiej okolicy i eksplorować okoliczne, małe ale jakże zarąbiste przełęcze. mijałem bardzo mało motocyklistów, samochody też należały do rzadkości, perfekcyjny, luźny dzień z przepiękną pogodą, bardzo spokojnym tempem, licznymi przystankami i relaksujących odpoczynach wśród natury :) w piątek rano wystartowałem w drogę powrotną, nie mając sprecyzowanego planu, przewidując raczej noc gdzieś w motelu. o dziwo miałem taki zapas czasu do najwcześniejszego możliwego promu (4 rano w sobotę) i jechało mi się na tyle fajnie, że dociągnąłem prosto na prom z kilkoma dłużyszmi przystankami. jadąc w stronę Alp zatrzymałem się we Francji, chyba w Epinal w motelu F1. gorąc był jak skurczybyk, okno musiałem zamknąć bo lazło robactwo, no ale pospałem sobie i wypocząłem. szkoda, że F1 w przeciwieństwie do Ibis Budget nie ma przy tej samej cenie łazienek w pokojach tylko identyczne jak te w Ibisie, ale publiczne i zaśmierdłe. Nie przeszkadza im to jednak pisać w ulotkach, że publiczne łazienki to zaleta, bo pokoje nie są zaparowane od prysznica. Hahah, mistrzowie marketingu, kupili mnie :)
    Fazer jak zawsze spisał się na piątkę! Drugiego dnia zauważyłem, że poci się odpowietrznik tylnego zacisku, to pewnie moja wina, za słabo go dokręciłem po wymianie płynu przed wyjazdem. Pożyczyłem kluczyk od właściciela hotelu i problem zażegnano :) W drodze powrotnej zaczęły wyłazić druty z opony. Również w tydzień po powrocie, po zmianie opony na nową i założeniu koła, wybrałem się na wycieczkę do Brecon Beacons i czułem miarowe tykanie w lewym secie. Albo łańcuch, albo jakieś łożysko? Ponieważ koło zakładałem po nocy, tuż przed wyjazdem, uznałem że to zły naciąg, ale po poprawieniu, okazało się, że to nie to. Następnego dnia kupiłem 4 litry nafty i wymyłem napęd na nówkę sztukę (trochę też szurał mimo, że dobrze nasmarowany, jednak usyfiony po kilku tysiącach km). Terkotanie nie ustało. Ponieważ zębatki byly ok, łańcuch dopiero w 1/3 regulacji naciągu, ale lekko bardziej wyciągnięty w jednym miejscu, nie byłem pewien co jest przyczyną i kupiłem cały nowy napęd. Dopiero wczoraj przy zmianie dobrze przyjrzałem się przedniej zębatce i zęby już były dość wyrażnie skręcone ;p Mniejsza o to, Fazer znowu jest w pełni gotowy trzaskać dalsze km. jak dotąd już jest grubo ponad 45k mil i wciąż będzie rosło :) Moja 7 dniowa wycieczka to 4600 przebytych kilometrów z czego jakieś 1800 jeśli się nie mylę w samych górach :) A tak sobiee obiecywałem po ostatnim, że nigdy więcej na moto na kołach tak daleko. Już odliczam dni do kolejnego wypadu w tamte rejony :)

Zapraszam na jak zwykle bardzo skondensowaną relację

KamilV2, apal, Nomad and 14 others like this.
  2. kato77

kato77 Beztroski Posiadacz

Browary:
    675
    Miasto:
    Hertfordshire
    Motocykl:
    Honda CBR XX 1100 Super-Blackbird
    Bardzo pierwsza klasa Daniel
    Fajnych nawykow sie nauczyles przy edycji filmow (robisz tlo, pierwszy plan - in/out of focus no I ta powiewajaca na wietrze trawa).

To kiedy nastepny trip skoro tak sie juz palisz?

3. fisherman

fisherman Beztroski Posiadacz

Browary:
    74
    Miasto:
    Southampton
    Motocykl:
    Honda CBF1000 silver
    Fajna relacja. Widze ze pogoda dopisala. Ja bylem w tych okolicach w kompletnym deszczu i sniegu i trzeba bylo uciekac do wloch nad jeziro Como.
    pozdr!

4. Ender

Ender Kat Komarków

Browary:
    141
    Miasto:
    Didcot...
    Motocykl:
    VN 900 B7F R.I.P. --> VN 900 B8F ---> VN1700 Classic Tourer + KTM 620 SC :P
    Fajna wycieczka :)

5. Daniel_Fazer

Browary:
    38
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    MT09 Tracer
    dzięki! zawsze doceniam, kiedy ktoś docenia te różne małe pierdółki, które staram się ogarniać :)
    ostatnio napaliłem się na jakąś nowszą, wygodniejszą maszynę i jeśli złożyłoby się tak, że uda się coś nabyć, to pewnie nie powstrzymałbym się przed pojechaniem gdzieś na wrześniowy urlop :rolleyes:

dzięki! oj tak, pogoda była po prostu boska! w dniu wyjazdu, we Francji temperatura dochodziła do 40 kresek! drugieo dnia dojazdu trochę popadało w Szwajcarii, ale już po drugiej stronie gór, we Włoszech było super. Potem znowu w Szwajcarii trochę popadało w okolicach Furkapass i w drodze powrotnej już w dolinie Aosty też rąbnęło, ale potem, pozostałe dni były po prostu bajeczne! tylko w Belgii, w drodze powrotnej, już tradycyjnie walnęło deszczem :D

dzięki, zgadzam się! ;)

6. orlik1981

orlik1981 Beztroski Posiadacz

Browary:
    34
    Miasto:
    sw
    Motocykl:
    w garażu
    fajna wyprawa i bardzo fajnie zmontowany film :)

7. zmudka

zmudka Beztroski Posiadacz

Browary:
    174
    Miasto:
    Telford, Shropshire
    Motocykl:
    suzuki marauder
    Piękny film. W pierwszej chwili myślałam że to jakaś reklama... Powinieneś pracować w branży i robić reklamówki dla turystów :) bardzo fajny film. No i wycieczka też super Pozdro :)

8. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    427
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    Gratuluję wycieczki jak i montażu filmu, krótko, ale treściwie.

9. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    457
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Black King ZZR1400
    To 'Alpejski spontan' Ci sie udal ;)
    Chyba juz wiem komu dam material z kolejnej wyprawy do obrobki :D

10. lamadeusz

lamadeusz Kierowca Kosiarki

Browary:
    21
    Miasto:
    leicester
    Motocykl:
    Ducati multistrada 1200
    O wow Danielo rewelacja, dopiero zobaczylem przewalajac forum .
    Sezon w pełni. A Gdzie w tym roku ?

11. Daniel_Fazer

Browary:
    38
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    MT09 Tracer
    No dobrze wiedziec, ze Pan zyje, Panie Piotrze :) W tym roku juz byla Hiszpania grana, tylko jakos utknalem po zlozeniu kilku ujec i wrocic nie moge do dokonczenia video relacji. No i standardowo juz Alpy na pewno trzeba odwiedzic jak lato rozkreci sie na dobre :)

12. kostan77

kostan77 Szalony Wulkanizator

Browary:
    377
    Miasto:
    London/SW16
    Motocykl:
    BMW R1200 GS
    Zajebiscie zmontowany filmik. Jakim programem?? W jakim okresie byles @Daniel_Fazer ???

13. Daniel_Fazer

Browary:
    38
    Miasto:
    Swindon
    Motocykl:
    MT09 Tracer
    dzieki :) montowalem w Sony Vegas, ale takie proste skladanie mozna zrobic w dowolnym, prostym programie do montazu :) ten wypad byl jakos srodkiem lipca, jesli dobrze kojarze. pogoda naprawde dopisala.

14. Marcin1984

Marcin1984 Kierowca Kosiarki

Browary:
    15
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Yamaha FZ6N
    Fantastyczne zmontowany film :) widoki przepiękne.

Pozdrawiam.

15. yeuop

yeuop Beztroski Posiadacz

Browary:
    370
    Miasto:
    Bristol
    Motocykl:
    fioletowy pożeracz przestrzeni
    To jest naprawde swietnie zmontowane!
    Rozumiem, ze troche zabawy z tym bylo, by tak to dorobic pod muzyke.
    Rewelacja!

16. Remy

Remy Beztroski Posiadacz

Browary:
    163
    Miasto:
    HELLSBY
    Motocykl:
    Kawasaki z1000sx
    Fajnie operujesz kamerką.Poczułem się jak bym to ja był na filmie bo byłem tam ale jestem w gorącej wodzie kąpany i nigdy nie mam czasu na kamerę..łezka w oku się zakręciła.Wspaniałe miejsce.

Poleć forum

• O nas

PolishBikers.com jest internetowym forum skupiającym Polskich Motocyklistów w Wielkiej Brytanii. Istniejemy od 2008 roku i dbamy o to aby nasza strona była przydatnym narzędziem dla motocyklistów do komunikacji, organizowania wyjazdów/zlotów, dzielenia się wiedza na temat zagadnień motocyklowych oraz miejscem do szukania cennych i zarazem przydatnych informacji.
  • Kontakt z Nami

• Postaw nam browara!

Administracja ciężko pracuje nad utrzymaniem strony w jak najlepszej formie. Jeżeli doceniasz to co tutaj robimy dla was,możesz postawić nam browara! Dziękujemy i bardzo doceniamy wszystkie dotacje!