A gdyby tak zaangażować council w anchor'y w miejscach publicznych...?

Temat na forum 'Rozmowy Motocyklowe' rozpoczęty przez Adriansuzuki, Listopad 13, 2017.

?

Czy chciałbyś by w twoim mieście ground anchor'y były pospolite przy sklepach, pubach itp?

Poll closed Sobota o 19:26.
  1. Tak

94,4%
  2. Nie mam zdania

5,6%
  3. Nie

0 głos(y/ów)
    0,0%
  1. Adriansuzuki

Adriansuzuki Kierowca Kosiarki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Witam.
    Tak dziś miałem kolejny anchor kupowacći stwierdziłem ze zerkne na diy opcje na googlach i wpadłem na to zdjęcie :
    https://www.google.co.uk/search?q=m...AI&biw=360&bih=479&dpr=3#imgrc=YhMlb25lS2FjeM:
    Myślicie, że gdybyśmy złożyli ileś podpisów i poprosili council by w miastach przeznaczył część budżetu na poniższe parkingi dla moto to by mogło sie wydażyć? Z argumentem obecnej plagi kradzież chyba nie mogą dyskutować.
    IMG_20171113_185847.jpg

#1 Adriansuzuki, Listopad 13, 2017
    Ostatnia edycja: Listopad 13, 2017
    Konrad lubi to.
  2. radomiro226

radomiro226 Beztroski Posiadacz

Browary:
    175
    Miasto:
    Luton
    Motocykl:
    FAZER FZS 600
    Co za różnica kotwica w ziemi czy przypiety do słupka? Przecież oni ich na rekach do vana nie wnosza żeby owa kotwica zapobiegla kradzieży. Sposób obcięcie łańcucha ten sam czyli w jaki sposób ma to być bardziej bezpieczne dla sprzętu?

Spoko patent ale mi się zdaje że egzaminu raczej nie zda. Prędzej jakieś parking strzeżony bo te szmaty takie coś nie powstrzyma....

3. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Ale zawsze zwolni gnoja i jest szansa w czas zareagować. Lepsze to niż nie robienie nic(czyli pomaganie pasywne gnojom) czyż nie?

#3 Adriansuzuki, Listopad 13, 2017
    Ostatnia edycja: Listopad 13, 2017
    Ms B i Sly lubią to.
  4. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    637
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Kotwica
    Kamera
    Wierdol sie gnoje posikaja pod siebie ( aby poskutkowalo)
    By n.a. widok motoru jego muzg wysylal syglnal do jaj : Bedzie mokro za sekunde

Sly, just_me i Tofik lubiąto.
  5. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    CeezaR, czy sugerujesz, że powinniśmy mieć parkingi "strzeżone" przez kiboli? To by był super pomysł :) nic tylko ściągać swoich do pracy(połączonej z hobby)

6. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    119
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    Pomysl fajny, warto sprobowac a zwlszcza ze te kotwice moga byc rowniez wykorzystywane przez rowery. I tak bym to ujal w 'petycji' do councilu, ze to 'ograniczyloby kradzieze motocykli i rowerow'. Postaraj sie do tego o jakies pismo z lokalnej policji, oni maja setki takich spraw i chetnie wysmaruja Ci wspierajace pismo.

Ale Radomiro ma racje, ciecie lanucha takie samo jak ze slupka. Kamery na wiele sie nie zdadza bo tna w kaskach lub w kominiarkach. Niestety ostatecznie mozesz liczyc tylko na najlepszy lancuch/klodke i.... ubezpieczenie.

7. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    637
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Kibole....rozj*** motory ze szczecia lub z zalu:tearsofjoy:

Kiedys gosc kradl unas kurczaki
    Mial 23lata wetedy( ja moze 11 )poprawczaki itp
    Sasiad go zlapal I przybil gwozdiami za uszy do stodoĺy
    No kurwa do smiechu mu niebylo
    Potem go wolali "mokre uszko

bartek0016 lubi to.
  8. Buszek

Buszek Beztroski Posiadacz

Browary:
    415
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Powinni wprowadzić pozwolenie na spuszczenie wpier...u podczas kradzieży, ludzie nic nie robią i policja tez bo w tym kraju lepiej być ciota i mieć wszystko w dupie niz bronić swojego albo wykonywać swoje obowiązki i mieć później przechlapane bo złodziej sobie krzywdę zrobił a przecież taki z niego syn, córcia, ojciec, matka..

CezaaR lubi to.
  9. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Buszek, bo to przeważnie gównażeria. Tak jak w moim przypadku gdy ekipka powinąłe moją maszyne sprzed sklepu. A wiesz, że jak nieletniemu w uk spróbujesz wyrównać płaszczyzne twarzy to masz przewalone jak w ruskim czołgu. Cóż, system pozwala na kradzieże. I to nie tylko moto, ale wszystkiego.

10. gabik

gabik Władca Szerszeni
    Członek Załogi

Browary:
    251
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    ja tam dalej mysle ze ubezpieczyc porzadnie i nie stresowac sie - oczywiscie zabezpieczenia jak najbardziej ale jak se zlodziej zechce to i tak jebnie niewazne ile na to stali nawrzucasz

11. Buszek

Buszek Beztroski Posiadacz

Browary:
    415
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Gabik No tak tylko wszystkich wkurwia to ze co z tego ze porządnie ubezpieczysz jak na koniec kasę dostaniesz a oni sobie ja odbija na twoim kolejnych ubezpieczeniach przez 5lat się Claim trzyma także to wkurza ludzi bo niedość ze poszkodowany to jeszcze ograbionym człowiek zostaje, a taki gnojak chodzi i się śmieje w twarz kazdemu

basior, krycek i Adriansuzuki lubiąto.
  12. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Mały update. Właśnie dodzwobilem sie do Tima Gibbsa(jakos tak brzmialo jego nazwisko) ktory poinstruował mnie co i jak zrobić i na czyim biurku ma wylądować. Popiera pomysł i nie powinno być problemu.
    Teraz tak, potrzebujemy:
    - podpisy pod petycją którą założe dziś wieczorem(nie istotne ile-im wiecej tym lepiej)
    -krótkie summary jakie kożyści potencjalnie to przedsięwzięcie przybiesie ludziom i miastu

Tylko tyle. Dostalem kontakt do cancellors którzy podejma decyzje po uprzednim spotkaniu z reprezentantem/i akcji. (także jak ktoś z Bham chciałby sie przyłączyć do mnie jakby zaprosili yo zapraszam na priv)

Działamy!

krycek i CezaaR lubią to.
  13. krycek

krycek Beztroski Posiadacz

Browary:
    346
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    na tej fotce co zalaczyles sa co najmiej 2-3 miejsca gdzie by mozna sie przychaczyc bez tej kotwicy. Rowniez zeby to mialo sens to trza by almaxa 17mm wozic jako minimum - ktory wazy z 6-7kg ...
    Dochodzi jescze czy te dziury sie nie zajebia zaraz syfem albo woda, wtedy przypiecie do slupka jest nieco latwiejsze.
    Akcje popieram chocby dlateg ze jest lepiej cos robic nic nic nie robic w tym kierunku

14. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    637
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Gminy teraz inwestuja w stacje ladujace hybrydy itp bo ztego maja kapuste
    Z motocyklistow nie za bardzo

15. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Te dzióry są bez sensu(chociażby ile tu pada...) wystające anchory tez nie przejdą bo tripping hazard wiec więcej słupków i tyle :)

16. Krzys PL

Krzys PL Beztroski Posiadacz

Browary:
    35
    Miasto:
    Hemel Hempstead
    Motocykl:
    Suzuki SV650S k5
    Gabik w każdym temacie o zabezpieczeniach piszesz, że najlepszą opcją jest się porządnie ubezpieczyć. Możesz mi napisać jak to zrobić?
    Weź pod uwagę, że przy kradzieży muszę spłacić polisę (500£), exces 250£ (mniej się nie da), nikt mi nie odda kasy za akcesoria na motocyklu (tłumik, przerobiłem moto na nakeda, oploty, manetki i Jeszce kilka pierdół łącznie wyjdzie 400-500£) a i motocykl ma kategorie C, brak historii serwisowej(za to spada wartość motocykla). A motocykl wart niecałe 2000£. Jak sobie to wszystko policzysz, to wyjdzie ze dostane może z tysiąca, którego oddam z zapasem przez najbliższe pięć lat.
    I jak porządnie ubezpieczyć motocykle warte po 500£?

Żeby nie było offtopa.
    Pomysł z kotwicami fajny. Masz swoje miejsce dla motocykla, nie musisz kombinować z parkowaniem blisko słupka. Ale wciąż trzeba wozić że sobą łańcuch, chyba że parkujesz codziennie w tym samym miejscu, to możesz sobie zostawić łańcuch na noc(I liczyć, że go nie ukradna).

Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

#16 Krzys PL, Listopad 14, 2017
    Ostatnia edycja: Listopad 14, 2017
  17. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    317
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    Nic to nie zmieni ,zadne to zabezpieczenie

18. Adriansuzuki

Browary:
    27
    Miasto:
    Birmingham
    Motocykl:
    Kawasaki Vulcan S
    Jakaś inna propozycja poza samosądami? Poważnie pytam. Zawsze można zorganizować większą akcje, może przepisy zmienić lub coś? Ja wiem, że tu jest zaścianek intelektualny u władzy i przestępcom sie pomaga ale jak czegos nie zrobie to bede chory

19. CezaaR

CezaaR Trolli pogromca
    Członek Załogi

Browary:
    637
    Miasto:
    Dziupla w Br☆3
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Proponuje znowelizowac kodeks karny ;)

20. Konrad

Konrad Szalony Wulkanizator

Browary:
    194
    Miasto:
    SW London
    Motocykl:
    Zielony
    Rób akcję. Dobry pomysł. Więcej takich inicjatyw potrzeba a mniej zrzędzenia.
    Jak będziesz zbierał podpisy to jestem pewien ze nawet Ci co narazie stękają też się dołączą.

Poleć forum