12 punktow

Temat na forum 'Prawo' rozpoczęty przez Frezer, Listopad 13, 2017.

1. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Patrzylem czy jest podobny temat ale nic nie znalazlem wiec...

Dzisiaj dostalem od szefa wiadomosc ze przyszedl KOLEJNY mandat na mojego vana, 35 na 30mph, za co sie oczywiscie spodziewam dostac 3 punkty i 100f. Problem w tym ze juz mam 6 punktow a w toku jest jeszcze mandat za 89 na 70mph, za ktory MAM NADZIEJE dostac tak samo, czyli 3 punkty. Wiem oczywiscie ze 12 punktow kwalifikuje sie na bana, ale znajomy Anglik mowil ze to sie tak naprawde rzadko zdarza jesli sie uda przekonac sedziego ze sie potrzebuje prawko do pracy (jemu chyba odpuscili grubo ponad 100mph). I tu mam teraz pytanie, czy ktos z was byl, lub zna kogos kto byl w takiej sytuacji i moze mi powiedziec czego moge sie spodziewac i co moge zrobic?? Normalnie to bym te punkty dal na kogos innego, ale to zrobilem na firmowym vanie i szef sie na takie cos nie godzi. Troche do dupy sytuacja bo ponad 2 lata jezdzilem bez zadnych mandatow a tu nagle 2 w przeciagu 2 tygodni...:confounded: szczegolnie to 35mph... nie wiedzialem ze za tyle mozna mandat dostac...

2. Piotr

Piotr Beztroski Posiadacz

Browary:
    119
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Honda Fireblade i Kawasaki ZZR1400
    W ktoryms z postepowan, zapewne w tym 89/7o bedziesz musial prosic sedziego zeby sie zlitowal i dal Ci np 2pkt zamiast 3. Tak, jest to mozliwe zwlaszcza ze prowadzic tego vana w pracy i bez prawka ja stracisz. Pochyl glowe, bij sie w piersi, jest Ci 'bardzo przykro i wstyd'. Nie masz wyboru i nie probuj podwazac slow policjanta czy dyskutowac z wynikiem pomiaru.

3. aras1

aras1 Beztroski Posiadacz

Browary:
    63
    Miasto:
    Bedford
    Motocykl:
    Kawasaki er6
    mam nadzieję że nie będziesz mieć zabranego prawka, tylko zastanawia mnie to co Cię skłoniło w tej firmie by takie wykroczenia robić (chyba dobry bonus musiał być) bo jak widzę szef to mam wywalone,
    szerokosci i oby dobrze sie to zakończyło

4. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Co mnie sklonilo? To ze musialem byc w Exeter na 7:30 rano a mieszkam w Londynie, na szczescie tylko 3 tygodnie mi zostaly u tego przyglupa :blush:... co mnie sklonilo zeby taka jazde kontynuowac w miejscu gdzie sa znaki z fotoradarami? GLUPOTA. Piotr, dzieki za rade, o co chodzi z tymi postepowaniami? Czyzbym musial sie do sadu wybierac wiecej niz raz?

5. Lowek83

Lowek83 Beztroski Posiadacz

Browary:
    136
    Miasto:
    Hatfield
    Motocykl:
    FZ6 S2
    3 punkty możesz zdjąć kursem o ile tego nie robiłeś jeszcze, powinieneś mieć opcje do wyboru na papierze.

6. adi moto-bunkry

adi moto-bunkry Szalony Wulkanizator

Browary:
    260
    Miasto:
    coventry
    Motocykl:
    honda xl 1000 varadero
    mozesz tez powiedziec ze nieuznajesz tego sadu bo tylko allah cie moze osadzic,i ze to jest rasizm i dyskryminacja slyszalem o kilku takich przypadkach i tez pomaga

7. Buszek

Buszek Beztroski Posiadacz

Browary:
    415
    Miasto:
    Datchet
    Motocykl:
    Triumph speed four
    Jak coś powiedz ze masz prawnika i jego asystentkę :tonguewink:

Michal95 lubi to.
  8. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    317
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    TO JA PROPONUJE PRACE ZMIENIC

a na powaznie zycze powodzenia by sedzie byl przychylny itd ,chore troche obrywac 3 punkty z 5 mil

9. gabik

gabik Władca Szerszeni
    Członek Załogi

Browary:
    251
    Miasto:
    HP13
    Motocykl:
    SV650S, R6, MZ ES175 1961, GS500 , MG Nevada 750, Husky SM610, R1150RT, Ducati 999s, T ST 675
    spieszyc sie i ryzykowac punkty na SWOIM prawku dla PRZYGLYPA co ci daje prace? chyba nie warto, masz prawo odmowic jazdy jak uwazasz ze bedziesz musial nagiiac prawo

Eski lubi to.
  10. Piotr

Browary:
    119
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Frezer, nie musisz isc do sadu 2 razy, wszystko zostanie zalatwione w czasie jednego posiedzenia. A masz w ogole wezwanie do sadu? Bo w tym przypadku bylo dobrze gdybys je mial, bo sedzia ma mozliwosc obnizenia ilosci punktow. Bo jak masz 6, i z automatu dostaniesz 2 razy po 3 punkty to jest w d.... Zakladam ze 'w sprawie w toku' tej za 89/70 masz wezwanie do sadu, lub mnozliwosc na rozpatrzenie sprawy w sadzie?

11. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    No wlasnie tego sie najbardziej boje... Mowiac ze sprawa w toku mialem na mysli ze dopiero szef odeslal papier z moimi danymi i czekam na FPN, a kilka dni bo tym zapewne przyjdzie kolejny.

A tak ogolnie z praca to wyglada tak ze pracuje w delegacji i szef daje mi opcje zebym jechal juz w niedziele wieczorem ale ja wole wstawac o 4 rano i zapierdzielac ... Niewazne, i tak jestem na wypowiedzeniu

12. krycek

krycek Beztroski Posiadacz

Browary:
    346
    Miasto:
    Londyn TW14
    Motocykl:
    SM
    klasyczny przyklad 'strzelenia sobie w stope' - wiecej nie bede komentowal ... :rolleyes::D

13. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    94
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    Byłem w siądzie, nazbierałem 24p i sąd zezwolił mi na dalszą jazdę po przedstawieniu trzech twardych argumentów z mojej strony. Jak znajdę chwilę to postaram się opisać dokładnie moja sytuację

komarecki lubi to.
  14. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    317
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4

powaznie tutaj ,czekam na opis co I jak

15. Frezer

Frezer Kierowca Kosiarki

Browary:
    1
    Miasto:
    Loughborough
    Motocykl:
    F4i
    Ja tym bardziej!

16. Ernesto

Ernesto Beztroski Posiadacz

Browary:
    94
    Miasto:
    Nottingham
    Motocykl:
    Fazer fz6 s2
    --- Post updated ---
    Sytuacja była trochę inna niż w twoim przypadku : 8 mandatów na raz co dało 24p.
    Jadąc sobie autostrada samochodem na pl blachach śmiejąc się sam do siebie(jak to fajnie oszczędzać pieniążki nie płacąc angielskiego Ubezpieczenie i podatku drogowego) policja urządziła za mną pościg. Zepchali mnie na bok,poprosili o dokumenty i adres po czym puścili. Na drogi dzień przyszło mi 8 zaleglych mandatów (trasa praca-dom). Sprawa poszła automatycznie do sądu. Do sprawy przygotował mnie polski tłumacz sądowy. Podkreślał wielokrotnie żebym patrzył sędzi prosto w oczy( jeśli wzrok ci ucieka po bokach to oznaka kłamstwa). Główny argument 1.to że jak sędzia zabierze mi prawko to stracę pracę, a to się wierzę z utrata dachu na głową 2.jesli stracę możliwość dotarcia do pracy to pociągnie to za mną żonę która jeździ że mną. 3 nie miałem okazji do poprawy mojego stylu jazdy bo wszystkie 8mandatow przyszły w jeden dzień (zwykle uczę sie podczas pierwszego upomnienia). Sąd ukarał mnie grzywna 300f i przez 3lata nie mogę złapać ani jednego punktu więcej w przeciwnym razie dostanę bana,nie będzie tumaczem. Od sprawy upłynęło 2lata i 10miesiecy. Jeszcze 2 miechy...

#16 Ernesto, Listopad 15, 2017
    Ostatnio edytowane przez moderatora: Listopad 15, 2017
  17. Wasal

Wasal Kat Komarków

Browary:
    475
    Miasto:
    Londyn
    Motocykl:
    cbr600rr07
    Szczerze patrzac na twoje opowiesc to prawo tu jest pojebaneja za 56 na 30 oberwalem 420 funa i 6 punktow .......

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

18. Piotr

Browary:
    119
    Miasto:
    Surrey
    Motocykl:
    Generalnie zgodzilbym sie ze prawo jest tu pojebane, jak wiele innych rzeczy, jednak fakt ze sedzia moze powstrzymac odebranie prawa jazdy, uznaje jednak za 'pozytywne pojebanie' ;)

Ernesto i CezaaR lubią to.
  19. Mmarek

Mmarek Beztroski Posiadacz

Browary:
    15
    Miasto:
    London Nw11
    Motocykl:
    CBR 600RR 09
    Ja za 56 na 30 - 3pkt i 100 Elzbietek w maju 2014 ‍♂️

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

20. Wasal