Polerowanie aluminium

Temat na forum 'Tuning, Mapowanie' rozpoczęty przez gruberxr, Kwiecień 11, 2017.

1. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    23
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Chcę wypolerować osłone zaworów do mojej CB.Może ktoś polecić dobry sprawdzony środek do polerowania aluminium lub znacie kogoś kto się zajmuje polerowaniem? WP_20170411_001.jpg

2. Adee

Adee Beztroski Posiadacz

Browary:
    7
    Miasto:
    Bournemouth
    Motocykl:
    Suzi GSR 600 "el Diablo" & Suzi GSF 600 "el Bandito"
    Papiery scierne o roznej gradacji, a na koniec polerka pasta polerska. Na YT masz milion filmikow jak to zrobic. Nie ma tutaj zadnej magii. Polerowalem tak felgi na lustro kiedys... Juz nigdy wiecej!!!

3. CezaaR

CezaaR Pogromca trolli
    Członek Załogi

Browary:
    316
    Miasto:
    Westminster;)
    Motocykl:
    Latajacy dywan
    Jak czesto poleruje
    Jakies plaskie pierdolkli
    Uzywam tkz wolnej polerki flexa lub feina n.a miekkich glowach

4. Maku990

Maku990 Beztroski Posiadacz

Browary:
    21
    Miasto:
    Peterborough
    Motocykl:
    KTM
  5. riddickber

riddickber Kat Komarków

Browary:
    201
    Miasto:
    carlisle
    Motocykl:
    HP4
    Jak wyzej sam czasem uzywam

6. piwko78

piwko78 Beztroski Posiadacz

Browary:
    165
    Miasto:
    pomiędzy Gloucester a Bristol
    Motocykl:
    Honda Transalp 650
    Robiłem dwa sety felg korzystałem z różnych past autosol też ale najlepsza dla mnie była pasta Meguiars http://www.ebay.co.uk/itm/Meguiars-...327986?hash=item1e720ac7b2:g:~oYAAOSwYIxX4FBX
    Przeleć to papierkiem ja zaczynałem 400 a kończyłem na 3000 ale to były płaskie powierzchnie tutaj będzie ci ciężko dotrzeć w zakamarki . A jak nie to poszukaj lokalnie kogoś kto robi to zawodowo za taki element dużo nie zapałacisz a będzie to zrobione maszynowo zaoszczędzisz sobie bólu palców.
    Choć ja osobiście bym to wolał pomalować proszkowo tylko z tego względu że polerowane aluminium ciężko utrzymać w czystości , szczegulnie jak to będzie na silniku to ciężko będzie to przeciarać a raz na jakiś czas trzeba będzie.

bazyl lubi to.
  7. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    194
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    Autosolem to mozna polerowac cos co bylo kiedys wypolerowane. Do surowego aluminium sie nie nadaje.

Musisz kupic brazowa i niebieska paste, kilka rodzajow kolek sciernych. Na ebaju pelno. Papierem tylko jak masz wzery, na zdjeciu nie widac ale jest w miare dobrym stanie. Brazowa pasta na grubym kolku dobrze usuwa rysy ale jak cos glebsze to papier bedzie potrzebny.
    Recznie robienie na wiertarce jest bardzo pracochlonne by dac dobry efekt. W dodatku natracisz kasy na odkrywanie ''tajemnic plerowania'' , ujebiesz sie jak gornik i dojdziesz do wniosku, ze lepiej zaplacic £50 i miec to z glowy.
    Silnik od customa polerowalem miesiac ale byl zlozony. Nigdy wiecej, jak ktos wyzej pisal. Tylko, ze na tak malej czesci moze sie nie zniechecisz tak bardzo ;)

Btw. do takiej zabawy najlepsza jest polerka stacjonarna. Na niej taki element wykonasz max. w 1 godzine jak wiesz jak.

Ps. ktos na forum oferuje profesjonalne polerowanie (zapomnialem teraz kto) ale moze sie odezwie.
    --- Post updated ---
    A do pozniejszego utrzymywania polerki w blasku najlepszy jest ten plyn/pasta: http://www.ebay.co.uk/itm/110982817608?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

Nanosi sie ja jak wosk na lakier i wycierasz w minute.

8. piwko78

Browary:
    165
    Miasto:
    Motocykl:
    Honda Transalp 650
    Xxtreme ta brazowa i niebieska paste to masz na myśli ta w takich malutkich pojemniczkach ?

9. xxtreme

xxtreme Tuner Motorynek

Browary:
    194
    Miasto:
    EU
    Motocykl:
    Ride like satan, live like God :P
    Nie, taka w ''kostkach''

Tutaj sa rozne rodzaje/kolory i dokladny opis do czego uzyc.
    http://www.ebay.co.uk/itm/Polishing...hash=item1e8ba5c04c:m:mdf8AhVRLiVFk4bUo3ttuVw

Ale jak pisalem, brazowa na poczatek a potem niebieska mi wystarczala.
    --- Post updated ---
    Taki zestaw wystarczy: http://www.ebay.co.uk/itm/Aluminium...021623?hash=item461715e537:g:ymQAAOSwlV9WRL2D
    --- Post updated ---
    Lub tutaj z kolkami polerskimi: http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-Max-A...774826?hash=item43dcb6c6ea:g:buUAAOSwLzdWRJZL

10. gruberxr

gruberxr Beztroski Posiadacz

Browary:
    23
    Miasto:
    kings lynn england
    Motocykl:
    YAMAHA XT660R
    Myślałem o malowaniu ale dekle silnika są już wypolerowane więc będzie się dobrze zgrywać z pokrywą zaworów.
    WP_20170324_001.jpg

Niestety nie mam stacjonarnej polerki tylko wiertarkę.Sporo jest tych zakamarków do których będzie ciężko dojść.
    Zobaczymy jak nie znajdę nikogo kto się zajmuje tym zawodowo to wiertara w ręke i do roboty.
    Dzięki za wszystkie porady i linki.

11. piwko78

Browary:
    165
    Miasto:
    Motocykl:
    Honda Transalp 650
    Kosteki też używałem ale tylko niebieskiej .
    Jeszcze taka mała porada jak będziesz używał wiertarki to rób to ostrożnie mi się kilka razy przy dociskaniu ześlizgnęła I narobiła główka niezłego bałaganu , głębokie rysy ciężko się dociera ;) powodzenia I niezapomnij się tu pochwalić efektem końcowym

12. Sylwestroo

Sylwestroo Beztroski Posiadacz

Browary:
    4
    Miasto:
    Krakow/Bournemouth
    Motocykl:
    VTX 1800 skull beast
    Nie bede zanudzal ale juz sie troche czesci napolerowalem. Ten ostatni zestaw co extreme proponowal jest ok ale mozna kupic rozszerzony zestaw za 23 elzbietki, ma mniejsze koncowki ktore pomagaja dojsc w zajamarki. Przy polerowaniu np aluminium pamietajcie o bhp, maska obowiazkowa bo pyli to nie milosiernie.

Sent from my E5823 using Tapatalk

13. komarecki

komarecki Szalony Wulkanizator

Browary:
    819
    Miasto:
    george green
    Motocykl:
    nt700 xt660r
    Ja polerowalem pasta ale zielona tak cos jak plastelina w bloczkach to sie nabywa.
    Byl tu koles nik cehaygrek chyba i on mial polerowanie wibracyjne w tych gumowuch koleczkach.
    Ogolnie zabawa jest z polerowaniem a jeszcze gorsza sprawa to jak utrwalic efekt bo z czasem bedzie sie tlenilo i tak , a jak jeszcze nie daj boze soli dostanie z drogi...
    Ktos pokrywal takie polerowane alu clarem?

Poleć forum